Skocz do zawartości

Problem z Yamaha RX-A2010 i NAD C272


MarcinBest

Recommended Posts

Mam amplituner jak w tytule i zachciało mi się dobrego stereo. Wymieniłem kolumny bo to zazwyczaj najsłabsze ogniwo. Obecnie mam Focal Chorus 836V. Pomyślałem, fajnie grają ale dobrze byłoby dobrym wzmacniaczem je zasilić i tu po konsultacji w znamienitym salonie audio we Wrocławiu poradzono mi nie wzmacniacz tylko końcówkę mocy podłączoną do wyjścia PRE-OUT ampi (brak w nim main-out). Trafił się mocarny NAD C272 i tu mam problem. Jak podłączę BR Yamahy po RCA do NADa to gra super - i jakość i moc - potęga, ale jak podłączę NADa do ampi przez pre-out (oczywista skonfigurowanego do pracy z pre-out) to jakby mu jaj....a obcięło. Z jakością nie dyskutuje bo rozumiem ze sygnał przechodzi przez yamahy przedwzmacniacz, zreszta nie jest tak źle, ale moc to jakaś masakra. Może 30% tego co bezpośrednio.

Czy szacowne grono ma pomysł dlaczego ??? Czy możliwe aby poziom sygnału ampi na pre-out był tak niski? W porównaniu do bezpośredniego sygnału z BR? Poradźcie coś

 

Czy jeśli to poziom sygnału to znacie kogoś we Wrocławiu kto potrafiłby wykonać mały tuning i nie pogarszając jakości podnieść poziom sygnału ?

 

Dzięki za rady.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningu nie polecam, amp. KD jak sama nazwa wskazuje służy do odtwarzania dźwięku wielokanałowego. Miałem dokładnie tak samo ( RX-A3030) , najpierw kupiłem końcówkę i w KD się polepszyło bo odciążyłem fronty , ale w stereo była lipa bo CD, gramofon , nadal był podpięty pod amp. KD. Jedynym sensownym rozwiązaniem by mieć dobre  stereo jest rozdzielenie systemów. Niestety w Twoim przypadku wiąże się to z zakupem przedwzmacniacza do końcówki NAD-a ( np. NAD 161) oraz switha RCA.

Masz dobre kolumny ( nawet za dobre jak na KD., świetne do stereo :)) i dobrą końcówkę mocy ,szkoda tracić jakość dźwięku puszczając sygnał ( stereo) przez KD.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie ucieszył ... ze nie jestem sam :) a poważnie to coś czułem ze tak się skończyć choć nadal nie kumam czemu ten sygnał z amp KD jest taki słaby. NAD 161 prawie nie do dostania ale szukam. Żeby już nie psuć sygnału to poradzcie jakiego switcha RCA użyć ?? Bo wiadomo interkonekty bajery a tu po drodze switch. Co kupić ?

 

A co myślicie o Cambrid Audio C-500 w konfiguracji z moja końcówka mocy NAD C272 i tymi focalami?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21 lutego 2018 o 10:14, MarcinBest napisał:

No toś mnie ucieszył ... ze nie jestem sam :) a poważnie to coś czułem ze tak się skończyć choć nadal nie kumam czemu ten sygnał z amp KD jest taki słaby. NAD 161 prawie nie do dostania ale szukam. Żeby już nie psuć sygnału to poradzcie jakiego switcha RCA użyć ?? Bo wiadomo interkonekty bajery a tu po drodze switch. Co kupić ?

A co myślicie o Cambrid Audio C-500 w konfiguracji z moja końcówka mocy NAD C272 i tymi focalami?

Nikt nie obiecywał, że będzie .... :) Wiem co przeżywasz, bo przeszedłem cała drogę na której początku jesteś. Sygnał z Pre KD. był, jest i będzie słaby i dalej nie ma co wnikać. Co do Cambrdge  C-500 nie słuchałem, ale jak wejdziesz na grafikę w wyszukiwarce to są "rozbierane " zdjęcia tego modelu, i z tego co widzę " pod maską " ma niewiele , widocznie postawili na dobrą wentylację aby się nie grzał :)

Znalazłem za to takie coś do Twojej końcówki:

https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-nad-monitor-series-1000s-xlr-CID99-IDqlus3.html#47e648cab3

Jeżeli chodzi o przełącznik , przez wiele lat go nie używałem , miałem po prostu połączony amp. KD. przez Pre Out Front do przedwzmacniacza stereo i takie podłączenie jest ok. pod warunkiem , że pamiętasz przy zmianie z KD. na sprzęt stereo o ściszeniu gałki głośności bo KD. kalibruje się gdy ona ( gałka) znajduje się na 12-tej. Żona niestety nie zawsze pamiętała, i teraz cała dzielnica wie jaka muzykę lubię :) Wmontowałem więc rozdzielacz i spokój. O kable , jeszcze jeden element w systemie zupełnie się nie martw. Po zamontowaniu ustrojstwa żadnej różnicy nie odnotowałem.

Mam takie coś:

https://www.conrad.pl/p/przelacznik-switch-audio-cinch-speaka-ac2-s-4-porty-na-350716

W praktyce wystarczą 2x IN , 1x OUT , kupiłem z czterema wejściami ponieważ mam grube IC a odległości między portami są niewielkie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już ścieżkę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O Cambridge audio pytałem bo jest na eBay i ma opinię dobre tutaj http://www.audioreview.com/product/amplification/preamplifiers/cambridge-audio/c500.html



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i obadam tego NAD 1000 czy ma pilota. Będę też szukał NAD C162 i C161 bo to do tej końcówki byłoby najlepsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli ktoś miałby te pre-amp na sprzedaż lub gdzieś widział to dajcie proszę sygnał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że zaczynasz kombinować :)

Chyba wiem co chcesz zrobić, mając C370 albo rozpinasz z tyłu zwory między Pre OUT a Main IN i podłączasz swoją końcówkę C272 i wtedy otrzymujesz tzw. wzmacniacz dzielony bo C370 będzie robił za przedwzmacniacz, ale nie wykorzystujesz zupełnie końcówki mocy C370, więc chyba to nie ma sensu.

Druga opcja jest taka:

Amp. KD. ( Pre Out Front) --------- wejście np. AUX C370

Do C370 wszystkie źródła analogowe

C272 - możesz podłączyć jako zewnętrzną końcówkę mocy do PRE OUT Amp. KD centralny lub surround , zawsze w KD będzie lepiej.

Kalibracja amp.KD  gałka głośności 12-ta.

Trzecia opcja ( mam takową):

Amp.KD ( Pre Out front) ---------- wejście Switch RCA

C370 ( rozłączone zwory) Pre Out ----------wejście Switch RCA

C370 Main In ----------------wyjście Switch RCA

C272 -  j.w

Uzyskujesz dwa niezależne systemy Stereo i KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem przed podobnym problemem i kupiłem wzmacniacz zintegrowany z funkcją koncówki mocy. Wtedy w kinie odciąża mi kolumny frontowe, a w stereo gra jako samodzielny wzmacniacz. Wtedy CD jest połączone RCA ze wzmacniaczem. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć KD i stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _cobra napisał:

Ostatnio stałem przed podobnym problemem i kupiłem wzmacniacz zintegrowany z funkcją koncówki mocy. Wtedy w kinie odciąża mi kolumny frontowe, a w stereo gra jako samodzielny wzmacniacz. Wtedy CD jest połączone RCA ze wzmacniaczem. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć KD i stereo.

Święta racja , też tak chciałem , z pewnością jest najwygodniej. Ale pewnego dnia zakochałem się w dźwięku CX-1000 + MX-1000..... i wygoda zeszła na plan dalszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że zaczynasz kombinować
Chyba wiem co chcesz zrobić, mając C370 albo rozpinasz z tyłu zwory między Pre OUT a Main IN i podłączasz swoją końcówkę C272 i wtedy otrzymujesz tzw. wzmacniacz dzielony bo C370 będzie robił za przedwzmacniacz, ale nie wykorzystujesz zupełnie końcówki mocy C370, więc chyba to nie ma sensu.
Druga opcja jest taka:
Amp. KD. ( Pre Out Front) --------- wejście np. AUX C370
Do C370 wszystkie źródła analogowe
C272 - możesz podłączyć jako zewnętrzną końcówkę mocy do PRE OUT Amp. KD centralny lub surround , zawsze w KD będzie lepiej.
Kalibracja amp.KD  gałka głośności 12-ta.
Trzecia opcja ( mam takową):
Amp.KD ( Pre Out front) ---------- wejście Switch RCA
C370 ( rozłączone zwory) Pre Out ----------wejście Switch RCA
C370 Main In ----------------wyjście Switch RCA
C272 -  j.w
Uzyskujesz dwa niezależne systemy Stereo i KD.

Z tym że Tomek w opcji 2 sygnał przejdzie przez przedwzmacniacz Amp.KD a później przez przedwzmacniacz C370 ? Plus taki że jest szansa że wyeliminuje się słaby poziom sygnału mojego amk.KD i będzie mocno grało ? Oraz CD po RCA zagra na C370 jako wzmaku stereo który ponoć fajnie gra. Minus taki że sygnał z Amp.KD będzie szedł przez 2 przedwzmacniacze czy tak?
Opcja 3 eliminuje tor 2 przedwzmacniaczy z Amp.KD i daje klasyczne stereo po RCA i wzmaku C370 ale sygnał Amp.KD będzie szedł wprost na końcówkę mocy a jak pisałeś słaby to sygnał i będzie mało mocy.

Sic coś za coś ni jak. A do tego słucham sporo FLACkow które mi dekoduje dziś Amp.KD i to dodatkowo komplikuje temat. Żeby zagrać na C272 wprost lub na C370 to musiałbym nabyć yamaha wxc-50 a to tanie nie chce być na razie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że sygnał podczas oglądania filmów czy koncertów będzie przechodził przez dwa przedwzmacniacze ( opcja 2) , nie stanowi problemu , nie wychwycisz zmiany dźwięku na frontach , w każdym razie ujemnego wpływu. Problem stanowi pamiętanie przy przełączaniu systemów o ściszeniu głośności ( z KD. na stereo) , mnie to weszło w krew , żonie niestety nie :), ale wg. mnie sprzęt ma służyć wszystkim domownikom, więc zdecydowałem się na switch RCA.

Mając opcje 3-ą , nie odczuwam braku mocy ,słuchając radia internetowego, czy plików ( Asus OPlay HD2) , zakup streamera mając już te funkcje w amp. KD. to trochę strata forsy.

C 370 musisz kupić  czy już masz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już mam C272 i jeśli bym szedł w C370 (nie mam) to
Wówczas końcówka mocy na sprzedaż by szła bo C370 załatwiały wszytkie tematy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na razie pogrzebałem i słucham tak, że w amp.KD w ustawieniach menu jest możliwość podbicia sygnału na fronty aż do +10dB ustawiłem na max i efekt niskiego sygnalu przestał mi przeszkadzać bo końcówka mocy jest mocarna. Połączyłem końcówkę mocy po trigger out więc jak włączam amp.KD to elegancko odpala się końcówka. Strumieniowanie z dysku NAS ( FLACi ) robię przez Amp Yamahy jak w tytule i jest fajnie ale może warto zainwestować w zewnętrzny DAC? Co myślicie.

Tomek obadaj u siebie to +10dB musisz to mieć. Nie wiem jaki wzmak czy też końcówkę mocy masz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...