Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Jestem bardzo zielony w temacie i proszę o pomoc.

Mam zamiar kupić słuchawki AKG K240 które mają impendancję 600ohm, chciałbym wraz z nimi zakupić DAC Prodigy Cube.

Czy to dobry pomysł i czy dźwięk będzie zadowalający w tym połączeniu? W opisie Prodigy na x-kom można przeczytać, że cube radzi sobie z 150ohm ("karta Prodigy Cube wspiera słuchawki o impedancji 150 Ohm") ale nie mam pojęcia co to oznacza (max/min?).

Rozumiem, że stosunek powinien być 1/8 według wielu źródeł w internecie? Czy słuchawki + DAC wystarczą? Czy nie pomijam czegoś?

Czy może w tej cenie powienienem kupić coś całkiem innego? Zależy mi na słuchaniu muzyki w jak najlepszej jakości za te pieniądze.

Proszę o rady :)

https://www.x-kom.pl/p/258837-sluchawki-przewodowe-akg-k240-mkii-czarne.html

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

Edytowano przez huyvie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki AKG K240 z linku który przytoczyłeś mają impedancję 55 ohm. DAC Prodigy Cube powinien być w stanie je napędzić. Producenci wzmacniaczy słuchawkowych zwykle podają orientacyjną wartość najwyższej impedancji słuchawek do jakich są przewidziane. Zwykle ten parametr jest lekko naciągany. Z tego jasno wynika że do słuchawek o impedancji 600 ohm ten DAC się nie nadaje. AKG K240 Mk II wymagają dość mocnego napędu i wersje K240 z wyższą impedancją mogły by stanowić problem dla Prodigy Cube. Jeśli zależy Ci na szczegółowym brzmieniu to już w standardowej wersji 55 ohm może się okazać że oferują aż za nadto takiego brzmienia. Identyczne brzmienie oferują uboższe w wyposażeniu K240 Studio. Kiedyś produkowane K240 Monitor grały zupełnie inaczej i w ich wypadku wersje o wyższej impedancji miały sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...