Skocz do zawartości

Kompletowanie nowego zestawu kina domowego - Dolby Atmos.


Jaccam22

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Potrzebuję Waszej pomocy przy wymianie kina domowego na nowe. Nagłośnienie do salonu, mam pojęcie o sprzęcie, mam swoje typy, ale warto zasięgnąć porady u bardziej doświadczonych w temacie audio użytkowników :)

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz - 15 tyś / cena do jakości, jeśli będzie trzeba dołożyć, to postaram się tak zrobić.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. - wolałbym nowy

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - wszystko będzie wymienione, obecnie był amplituner ONKYO TX-SR605 oraz Bose Acoustimass IV.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). - salon 20m2 (4,20mx5,20m) H - 2,70m

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. - chciałbym zakupić kompletny zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony :

filmy/seriale - 60%, muzyka - 30%, konsola PS4 PRO - 10% / obraz - projektor/TV

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia - Łódź

 

Zależy mi na dodaniu w zestawie dwóch dodatkowych głośników do systemu Atmos, szukam rozwiązań, jeśli to możliwe w mniejszych gabarytach, jeśli dźwięk będzie zdecydowanie lepszy z większych, to nie będę się upierał. Amplituner zmienię raczej na TX-RZ820, wydaje mi się, że będzie to najlepszy wybór. Co do głośników chciałbym przeczytać co zaproponujecie, bez ukierunkowania z moich typów, będę wdzięczny za wszelkie porady, a na ewentualny odsłuch propozycji postaram się zajrzeć do renomowanego salonu.


 

Edytowano przez Jaccam22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Słyszałem dużo zestawów Bose, ale wiem, że to firma nastawiona na efekt "wow" w filmach, można mieć zdecydowanie lepszy dźwięk (wcześniej miałem podłogówki) zdecydowałem się na nie parę lat temu, ze względu na małe gabaryty, obecnie jeśli jest coś podobnych rozmiarów, a zagra zdecydowanie lepiej (a też wiem, że tak jest) to chętnie zamienię, ale nie wzbraniam się przed podłogówkami, a wręcz przeciwnie, rozważałem zestaw złożony z:

- Klipsch RP-260F/440C/240S, a do Atmos'a - Canton InCeiling 465,

natomiast chciałbym uzyskać więcej konkretnych informacji, póki co niestety na "sucho", na odsłuch chętnie zajrzę, ale to najszybciej za dwa miesiące, jak wszystko wyremontuje w mieszkaniu, bo nie wyobrażam sobie wstawienia nowego sprzętu i zakurzenia od razu wszystkiego pyłem z remontu... ;)

Edytowano przez Jaccam22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...