Skocz do zawartości

Wybór Yamaha vs Pioneer 5.1 amplituner


r r

Recommended Posts

Chyba nie do końca się zgodzę. Mimo,że są to niskie modele , to warto posłuchać i wybrać charakter brzmienia dopasowany pod siebie. Te amplitunery diametralnie się różnią, choć to są jakby nie patrzeć, podstawowe modele w ofertach tych firm. A zatem pozostaje odsłuch i decyzja ... Więc to nie jest jeden kij jednak ...

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Panowie i Panie mam podobny dylemat jak kolega "rr" nie chciał bym zakładać nowego wątku dlatego się przyłączę. Pioneer VSX-531K, Taga Harmony TAV-606 v.3 za 2300zł to dobry wybór w budżecie do ok 2500zł do salonu 26m? Głowie zestaw ma służyć jako uniwersalne źródło dźwięku. Muzyka/filmy. Lubię niskie basy ale pewnie w takim zestawie mogę o nich zzapomieć.

Zastanawiam się jeszcze nad Yamaha MusicCast RX-V481, Pure Acoustic NOVA 6 tyle żeten zestaw jest droższy o 400zł. W sklepie polecono mi Yamaha YHT-2940 (HTR-3071 + NS-P20) za 1999zł ale czy takie małe głośniczki plastikowe dadzą radę? Najgorsze że nie ma możliwości odsłuchu zestawu i muszę kupić w ciemno. Jedyna deska ratunku to pomoc kolegów z forum.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciemno, to można sobie totka puścić na chybił-trafił. Tak mocno poleca, ale nie daje możliwości sprawdzenia? Ma coś do ukrycia? Ciekawe... ;) i to pewnie jeszcze "specjalista" z euro.

Fakt, że w tym budżecie nie spodziewaj się przesuwania ścian dźwiękiem, co nie znaczy, że masz porzucić swoją myśl o zakupie. Na pewno uwzględnij kwestie, żeby set (jaki by nie był) uzupełnić później, albo od razu zwiększając budżet, subwooferem. Druga kwestia, kręcą się tutaj takie "nygusy" ;) z branży, napisz do nich o cenę, a najlepiej wybierz się na jakiś, chociaż krótki odsłuch. To, że budżet nie jest kosmiczny, to nie znaczy, że masz go lekką ręką wrzucić w błoto 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zdecydowałem się jednak troszkę dołożyć i kupiłem Yamaha MusicCast RX-V483 + Pure Acoustic NOVA 6. Mam nadzieję że taki zestaw będzie OK

Chciałbym zapytać czy z technicznego punktu widzenia można postawić TV na głośniku centralnym? Nie dorobiłem się jeszcze odpowiedniego stolika pod TV i brakuje mi miejsca (dwie konsole, dekoder polsatu i teraz amplituner) Jest to plazma 42 cale, strasznie ciężka nie jest, nic się nie stanie głośnikowi centralnemu? Kolumna centralna  typ: półkowe, bass-reflex, dwudrożne, moc: 150 W, wymiary: 165 x 460 x 203 mm, waga: 5 kg

Pozdrawiam Staszek

Edytowano przez Tasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu , rozumiem że sub. masz w planach? Co do postawienia TV na głośniku centralnym to oczywiście można, ale nie jestem pewien czy wytrzyma, teoretycznie powinien. Waży 5 kg. więc zapewne obudowa jest z cienkiej płyty wiórowej , więc lepiej najpierw połóż kilka książek, lub coś zbliżonego ciężarem do TV , zawsze takie sprawdzenie minimalizuje ryzyko.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Panowie mam ostatnie pytanie jak podłączyć TV, PS4, dekoder Polsatu z Ampli yamaha 483 tak żeby cały czas nie musiał być włączony ampli tylko wtedy kiedy chcę mieć dźwięk na kolumnach? Czy jeśli PS4 i dekoder będzie podpięty przez hdmi do TV a z TV DIGITAL AUDIO OUT optycznym do ampli  digital in będzie OK.? Bo jeśli podepnę wszystko przez hdmi do amplitunera i dopiero sam ampli z TV to cały czas musi być włączony amplituner? Jutro dop mógłbym kupić kabel optyczny. Dziękuję za poradę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tasek napisał:

Czy jeśli PS4 i dekoder będzie podpięty przez hdmi do TV a z TV DIGITAL AUDIO OUT optycznym do ampli  digital in będzie OK.?

powinno ;) 

7 minut temu, Tasek napisał:

Bo jeśli podepnę wszystko przez hdmi do amplitunera i dopiero sam ampli z TV to cały czas musi być włączony amplituner?

nie, jeżeli ampli posiada funkcję Pass Through - umożliwia ona na "przepuszczanie" sygnału przez ampli, bez jego włączania - kiedy jest w trybie standby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem audiofilem i się nie znam więc nie kupiłem ale skoro kolega rms.pl mówi że podpięcie TV z ampli optycznym będzie ok to jadę po kabel. Kabel optyczny Hama 00056561 jest OK? Czyli kabel optyczny puści 5+1 w jakości DVD?

Edytowano przez Tasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...