Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników


macieqq

Recommended Posts

Cześć.

 

Jestem świeżo po zakupie Denona X2400H i teraz szukam odpowiednich głośników. Całość będzie podpięta do LG B7, do tego PS4 Pro. Póki co szukam dwóch towerek, bo nie planuje kupowania suba. Całość mam zamiar rozbudować najprawdopodobniej do 5.1.2, ale napewno nie w tym roku. Póki co nie mam na to miejsca - pokój ok 20m2.

 

Jeżeli chodzi o moje preferencje - w głównej mierze oglądanie z Netflixa i granie na PS, można to podzielić po 50%. Czasami gdzieś tam może się wkraść muzyka ze Spotify. Muzyka, to głównie pop, piosenki, które są na obecnych listach przebojów w komercyjnych radiach.

 

Póki co sam doszedłem do Dali Zensor 7 lub Klipsch R26F. Czy może coś jeszcze innego w tym przedziale cenowym?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
 
Jestem świeżo po zakupie Denona X2400H i teraz szukam odpowiednich głośników. Całość będzie podpięta do LG B7, do tego PS4 Pro. Póki co szukam dwóch towerek, bo nie planuje kupowania suba. Całość mam zamiar rozbudować najprawdopodobniej do 5.1.2, ale napewno nie w tym roku. Póki co nie mam na to miejsca - pokój ok 20m2.
 
Jeżeli chodzi o moje preferencje - w głównej mierze oglądanie z Netflixa i granie na PS, można to podzielić po 50%. Czasami gdzieś tam może się wkraść muzyka ze Spotify. Muzyka, to głównie pop, piosenki, które są na obecnych listach przebojów w komercyjnych radiach.
 
Póki co sam doszedłem do Dali Zensor 7 lub Klipsch R26F. Czy może coś jeszcze innego w tym przedziale cenowym?
 
Z góry dzięki za pomoc!
Miałem okazję słyszeć ten model klipsche sparowany z yamahą i powiem że miałem ciarki na plecach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR nie zamierzam zmieniać, bo ten udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie.

Co do samych głośników - w zasadzie interesują mnie towerki, ponieważ sub + bookshelfy wyjdą zdecydowanie drożej (no chyba, że mnie tutaj poprawicie).

Kolejna sprawa - kupując głośniki, chciałbym, aby dało się ten system w przyszłości rozbudować do minimum 5.1.2. Nie chcę mieć każdego psa z innej budy - chciałbym aby wszystko kręciło się wokół jednej firmy (no może pomijając sub), ponieważ wygląd dla mnie ma również duże znaczenie.

Nie upieram się zarówno przy Klipschu jak i przy niczym innym, gdyż nie miałem okazji niczego odsłuchać.

Edytowano przez macieqq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem trochę czasu, aby wszystko jeszcze raz przemyśleć. Postanowiłem nieco zmienić swoją koncepcję. Odłożę trochę dodatkowych pieniędzy i pójdę w kierunku suba + głośników półkowych z podstawkami. Mam nadzieję, że to dobre rozwiązanie.

Co do suba - nie mogę zdecydować między SVS SB12-NSD, SVS SB-1000 i BK XXLS400-FF. Jakieś sugestie?

Głośniki - temat trudniejszy, ponieważ jest większy wybór. Na moją listę trafiły te modele:

1. Dali Zensor 1 lub 3 - jakie są tutaj różnice? Warto dopłacać?

2. Wharfedale Diamond 11.2

3. Definitive Technology 45

4. B&W 686 S2

5. Q Acoustics 3020

6. Może coś innego?

 

W załączeniu zdjęcie mojego kącika. Pod skosem mam zamiar postawić suba.

20180223_201628.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2018 o 17:41, maciek72 napisał:

Po podłodze może masz 20 m2 , ale odjąć  skosy i graty , to robi się klitka 

Co sądzisz o zestawie Tannoy HTS 101 XP  z uchwytami do montażu na ścianie dla wszystkich satelit  ? 

Zapraszam na PW 

Dzięki za propozycję, ale nie interesują mnie tego typu sprzęty.

 

EDIT:

Miałem okazję posłuchać kilku głośników z mojej listy. Jako, że obecnie posiadam głośniki DIY i nigdy ich nie porównywałem do komercyjnych głośników, to nie wiedziałem czego się spodziewać. Muszę przyznać, że byłem trochę rozczarowany kilkoma pozycjami. Najbardziej przypadły mi do gustu KEF Q350. Rozmawiałem z jednym sprzedawcą i jako alternatywę w tym przedziale cenowym zaproponował jeszcze Focal Chorus 706. Niestety nie miałem gdzie ich posłuchać. Jak wypada porównanie tych dwóch modeli (KEF i Focal)?

Kolejna sprawa - jeżeli zdecydowałbym się na jeden z tych dwóch modeli, to jakie polecacie podstawki pod te głośniki? Oczywiście nie chcę takich, które zjedzą miesięczną pensję - szukam czegoś rozsądnego.

I ostatnie - jakie kabelki?

Edytowano przez macieqq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Wow. Bierzesz tak różne modele pod uwagę że ten wątek to jeszcze potrwa. Na razie wybierasz cena. :)

Piotrek

Każdy zakłada jakiś budżet chcąc kupić głośniki, czyż nie? Ja też swój mam i staram się wybrać najlepszą opcję w tej kwocie. Nie widzę w tym nic złego.

Poza tym wątek raczej długo nie potrwa, bo już zdecydowałem się na KEFy Q350, jako że miałem okazję ich posłuchać. Teraz tylko szukam odpowiedniej ceny. Niestety to o czym rozmawialiśmy przez wiadomości prywatne nijak ma się do rzeczywistości, w której żyjemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zakładając budżet musisz wiedzieć co chcesz uzyskać. A ty nie wiesz. Masz budżet i skrajnie różne typy kolumn. 

Innymi słowy to wpisanie w allegro limitu górnego na xxx zl i dać szeregowanie od najdroższych i tyle. 

 

A no i widzisz jeśli kefy ci pasują to jest ok. To już coś wiesz. To inna rozmowa. I teraz odział byś połowę z pierwotnych propozycji :) tędy droga!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedyny problem jaki zauważyłem do tej pory mam z niektórymi dźwiękami. Czy to podczas oglądania filmów, czy grania na PS4, głosy aktorów są strasznie ciche w porównaniu ze wszystkimi pozostałymi efektami dźwiękowymi. Dzieje się tak w 80% filmów/gier. Czy dzieje się tak dlatego, że nie mam centralnego głośnika? Czy da się to jakoś naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz nieskonfigurowany amplituner. Wykonanie kalibracji z mikrofonem powinno załatwić sprawę. Generalnie chodzi o to ze amplituner powinien otrzymać informację co jest do niego podłączone, czyli że ma podłączone tylko 2 kolumny. Nawet w systemach wielokanałowych głośnik centralny może nie być podłączony i wtedy sygnał przeznaczony dla niego trafia do kolumn przednich.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Najprawdopodobniej masz nieskonfigurowany amplituner. Wykonanie kalibracji z mikrofonem powinno załatwić sprawę. Generalnie chodzi o to ze amplituner powinien otrzymać informację co jest do niego podłączone, czyli że ma podłączone tylko 2 kolumny. Nawet w systemach wielokanałowych głośnik centralny może nie być podłączony i wtedy sygnał przeznaczony dla niego trafia do kolumn przednich.

Dzięki za info. Faktycznie kalibracji z mikrofonem nie robiłem, natomiast przy pierwszym setupie AVR dostał info, że podłączone są tylko dwa głośniki i centralny nie jest dostępny. Czy nie powinien już wtedy odpowiednio przesyłać ten sygnał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...