Skocz do zawartości

Mały pokój i spokojna muza


borsuk

Recommended Posts

Moi znajomi kupili w sobie ostatnio Denona DF-102(cena 2300 w MM), miałem okazje posłuchać tego wczoraj. Ten sprzęt raczej nie sprawdzi się w heavy-metalu, ale do wszelkiego typu spokojnych klimatów jest w tej cenie po prostu idealny, zwracają uwagę bardzo przyjemne barwy, basik(przy ustawieniu kolum ok 0,5 m od ściany tylnej, na tanich standach) raczej nie jest wyczynowy, ale przynajmniej nic nie buczy - do wszelkiego typu smooth-jazzu, jazz-popu a nawet klasyki bezie OK. Osobiście brakowało mi nieco szybkości(w tej kwestii Piano Craft będzie chyba lepszy), ale sprzętu słuchałem tylko chwilę i musiałem barć pod uwagę, że gospodarze nie są fanami decybeli.
Co, ciekawe, mimo wielu "audiofilskich" akcentów, producent zrobił ten zestaw z myślą o stawianiu kolumn na półkach. Dostarcza zatyczki do bass-refleksu, a pod spodem każdej kolumny zamontował izolujące nózki. Na półkę jak znalazł, gorzej gdy ktoś chce to postawić na standzie. Nóżek nie da się usunąć bezinwazyjnie, przez to nie mozna przytwierdzić kolumny do standu bezpośrednio np. blue-tackiem. Rozstaw nóżek jest niewielki(13 X 16.5 cm) i w wypadku standów o mniejszej podstawie(np. 16X16 cm) robi się kłopot. Pod tym względem Denon przedobrzył
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Borsuk!
Jeżeli chcesz kupić nowy sprzęt, to rzeczywiście propozycja Yamahy Pianocraft najprawdopodobnie jest nie do pobicia. Brzmi bardzo przyzwoicie, wygląda ładnie i do 12 m2 będzie jak znalazł.
Jeżeli chodzi o second hand to wybór jest nieco szerszy, choć trzeba przyznać śmiało, w dalszym stopniu nieco ograniczony. Tu można byłoby zaproponować nieśmiertelne Tannoye Mercury M1 lub M2. Będzie nie tylko neutralnie, ale i głośno, gdy zechcesz, i dynamicznie. Do kupienia są w niezłych cenach. Co do reszty toru to przy Twoich preferencjach może Pionier A400X i do tego jakiś Marantz. Niegdyś posiadałem model 63SE - był zacny. Ten sam model z sygnaturą KI brzmiał jeszcze lepiej. Nie przekroczysz budżetu, a wraz z przypływem gotówki będziesz mógł spokojnie myśleć o wchodzeniu na coraz wyższe pułapy "audiofilskiej" choroby! Pewnie zostanie coś na standy (pozycja obowiązkowa). Kabelki - z czasem. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy takie Tannoye M1 nie są za stare? Tzn. chodzi mi o to, że one są już dawno nieprodukowane i można tylko kupić używane przechodzone. We wzmacniaczu to chyba nie ma się co stać, ale widziałem jakieś kolumny ostatnio z popękanymi gumami dookoła głośników. CHoć teraz takie M1 gdzieś na allegro wyglądają w miarę ok to po roku czy dwóch może być taka niespodzianka i się rozlecą....? Może kolumny to jednak nowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsuk!
O ile kolumny nie były katowane przez przygłuchych słuchaczy, to nie powinno im się nic stać. Ja osobiście nie spotkałem się z przypadkiem, by wskutek NORMALNEGO odtwarzania muzyki głośniki uległy zniszczeniu. Obecna technologia produkcji zawieszeń do membran poszła na tyle daleko do przodu, że nie powinieneś się obawiać utraty parametrów lub mechanicznych uszkodzeń głośników (drzewiej - w latach 80. zdarzało się, że po upływie kilku, kilkunastu lat, w kiepsko wykonanych głośnikach utleniało się piankowe zawieszenie membran głośników średnio-niskotonowych i niskotonowych). Znacznie częściej zdarza się, że uszkodzeniu ulega obudowa kolumn (fornir). Niemniej najlepiej byłoby znależć monitorki gdzieś w pobliżu, by nie tylko organoleptycznie ocenić ich stan (zwróć uwagę na stan membran, w szczególności głośnika wysokotonowego), ale PRZEDE WSZYSTKIM posłuchać, celem upewnienia się, iż dźwięk dobywający się ze skrzynek jest Tobie bliskim. Jeżeli chciałbyś nowe kolumny, to Tannoy wprowadził bodajże serię Fusion, jako następcę serii M. Niestety o dźwięku tych kolumn nie napiszę niczego, gdyż nigdy nie miałem okazji ich posłuchać. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę PianoCraft...warto zainwestowac..ew zmienic kable wg swoich preferencji do takieo pokoju jak nznalazł, zagra pieknie...zreszta zamykajac sie w takiej cenie otrzymasz stosunkowo uniwersalny ssytem
ale..gdyby kiedy kolwiek zabraklo Ci podstawy basowej..polecam dokupic jakiego suba w cenie kolo tysiaca zlotych i nie bedziesz zapewne narzekał

Słyszalem całą rodzine PianoCraft..szczerze polecam:)

ten sprzecik naprawde sobie radzi

M_G
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...