Skocz do zawartości

EMOTIVA ERC-3 CD - Kto ma? Kto posiada?


Bogusław 66

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Chwilowo Tidal z PC przez DACa był głównym źródłem i dlatego poszukiwania innego, bo poprzednio był Technics 770D ale laser od czasu do czasu miał kaprysy, wiec już go nie ma.

Po słuchaniu z neta, jednak wole CD. Dajmy EMOTIVI trochę czasu.

Pierwsze wrażenia dla zainteresowanych ----

To co słychać dotychczas to przede wszystkim inny bas, poprzednie połączenie komputera z DAC 1050 dawało lekkie przeciągnięcia, obecny jest bardziej konturowy, ma lepsze różnicowanie. Słychać to dobrze u Phila Collinsa. Sopran zaś jest, na ta chwile jakby jasny, szczegółowy. Na granicy iskrzenia sybilantami, zamiana kabla RealCable CA 1801 na Audioquesta Big Sur uspokoiła tą nadpobudliwość.
Mechanizm........ hmmm, ten słychać w nocy wyraźnie.
Display. ..... taki sobie, ikonka "play" mała,  właściwie symboliczna , tak samo jak ikonka "CD". Myślę że  pilota będzie więcej możliwości, jeszcze nie otwierałem.
Miałem kiedyś płytę z kropeczkami do sprawdzenia możliwości korekcji, ale za cholery nie mogę jej znaleźć. Szkoda.
Jeszcze raz słucham Phila po zamianie IC, słychać, jak szybko wygasza uderzenia. Nooo.
Przydał by się jeszcze jakiś kompakt do porównań, chciałem Cambridge Audio CXC i przez DACa  NADa  ale ten jest za cienki i mija się to z celem. Porównanie sygnału prosto do 375 i poprzez coaxial AQ  Carbon i 1050 pokazuje różnice w odbiorze. DAC pilnuje by dźwięk był poprawny, ale tryb bezpośredni połączenia odrywa dźwięk od kolumn i ustawia wszystkich w przestrzeni i oto chodzi. Przydała by się płyta z muzyką poważną. Sprawdzę na koncertowej &101& Depeche Mode później a na razie,.....niech se gra.

I tak na teraz, BAS, dobry jest nawet teraz bez grzania sprzętu. Zamienię płyty i teraz gra Violator, jest słychać jak bas startuje i kończy, poprzednio był bardziej typu ciągłego albo prawie ciągłego, teraz jest inaczej. Puściłem 375 na max, basu jakby mniej ale odczucie przez siedzenie się nie zmieniło. Jestem pod wrażeniem. 

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy opis. Póki co z tego wynika, że Emotiva jest raczej po jasniejszej stronie. Lepsza kontrola niskich tonów dla tego Nad'a mile widziana, więc tutaj zapewne na plus. Ciekawe jak będzie z tymi wysokimi tonami, powinny się jeszcze ułożyć. Tak czy tak trzeba dać mu jeszcze trochę czasu. Faktycznie dobrze byłoby mieć jeszcze do porównań inny Cd , aby mieć odniesienie. Może z S4Home się dogadaj w celu wypożyczenia .

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po jaśniejszej, ale nie przekracza granicy gdzie głoski "ś" czy "ć" powodują grymas na twarzy i chęć natychmiastowego ściszenia muzyki. złapałem go(ją) w nagraniach George Michaela że było słychać sybilanty ale jakoś nie spowodował mojej irytacji. 

Co do czystości sygnału szczególnie basu, to tak, gdyby NAD mógł się cieszyć pewnie wywalił by banana na swym obliczu.

CD player do porównań - ok, tylko jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po graniu nonstop 3 dni wyłączyłem EMOTIVE, niech odpocznie. 

Nie wszystkie płyty odtwarza tak samo, słychać różnice, może wnika to czy orginal czy remastered. 

Raz CD zawiesił się i nie potrafił ponownie wrócić do miejsca gdzie przerwał.  Pomogło wyjęcie płyty i ponowny start, więcej takiego przypadku nie było.

Mechanizm potrafi hałasować, zależy od płyty, większość plyt potrafi dać o sobie znać. Uruchomiłem pilota, cały w metalu, tylny panel wielkości pilota z małym wcięciem na płaski śrubokręt, i łapany na magnesy. Daje 4 stopnie przyciemniania displaya i podświetlania przycisków, wyłączając z tego podświetlenie tacki. Reszta standardowo.

Brzmieniowo z opinią poczekam do poniedziałku.

Nadal zastanawiam się z czym porównać ten kompakt. Stawiał bym na coś cenowo ERC-3 i wyżej.

Za kulisowo padła propozycja na PD50, hmm, śledziłem wpisy tego CD i sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony wygląd, plastiku tam nie znajdziesz, 32bit'owa kostka, a z drugiej strony opinie o technicznych problemach, no i ta cena, która mówi wszystko. Jaka przepaść cenowa do 70-ki.

PS. Nadal czekam na zamówiona płytę HDCD na test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas coś napisać.
Wczoraj spędziłem czas ucząc się płyty HDCD
Dźwiękowo, pomiędzy HDCD a CD jest trochę różnic, ale nie jest to nic wielkiego. Przede wszystkim zyskuje przestrzeń, jest lepiej wypełniona, jakby lepsza gra instrumentów(czyściej), to tak z grubsza.
Jestem też pod wrażeniem MP3-ek z wysokim przesyłem nagranych na CDRW. Jakimś cudem grają naprawdę znośnie, nawet przy znacznym poziomie głośności.
Na koniec sam CD - dźwięk z lekkim naciskiem na górne pasmo, ale nigdy nie usłyszałem jakieś jaskrawości w głoskach typu "s" lub "ć". Środek? słuchając wokali, są lekko ocieplone i to tyle i aż tyle bo nie wiem co jeszcze mam tu dodać. Bas, ten jest bardziej po stronie konturowym, chociaż tez nie do końca bo wnosi trochę ocieplenia. Zaś bardzo wyraźnie stopniuje perkusje, żadnego wzajemnego nachodzenia i przeszkadzania. Szacun.
Emotiva dostała dziś NRG-4 krótki. Chciałem się również dogadać w salonie "kezard" na pożyczenie do testowania MF M3scd i ROKSAN KANDY K3 CD - odmowa, nie pożyczają na testy i nie było to pierwszy, ale na pewno ostatni raz.
Czy ten CD-ek zostanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak. Ten cd-player zostaje.

W miedzy czasie pokręciłem się trochę po okolicy odwiedzając salony audio i wykorzystując możliwości odsłuchu innych cd. Wniosek jest taki że, Emotiva gra na poziomie około 5tys.

postanowiłem wiec pozostałą różnice w cenie, wykorzystać na kabel RCA

Do testu wybrałem dwa pierwsze:

 

 

20180420_151649.jpg

  1. Harmonix CI 230 MK2 Improved

  2. Tellurium Q - BLACK

Z obu zostaje jeden i będzie porównany z Tellurium Q - ULTRA BLACK a na końcu Harmonix HS-101 Improved-S

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski fajne opisy, świetnie się czyta. Przydadzą się zapewne nie jednemu, szczególnie , że firma Emotiva jest w Polsce dość mało znana. Super, że się dzielisz wrażeniami.

Czyli co, masz już pełen komplet i teraz tylko słuchanie muzyki , czy jakieś dalsze zmiany?

Pozdrawiam .

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonix CI 230 MK2 Improved?   czy   Tellurium Q - BLACK?   w porównaniu do dotychczasowego Audioquest Big Sur

AudioQuest przegrywa z obiema w objętości i głębi basu i wprowadza wysokie w szorstkość 

"black" gra pełniej, czyściej w całym pasmie i jego wysokie są dokładne, ale troche już blisko iskrzenia, mam kopułkę 30mm w Heco The New Statement

Harmonix gra płynniej, jego góra jest mniej pobudliwa, środek gra przyjemnie, gładko, cały przekaz ma więcej subtelności, tylko tu kłopot z basem, bo dwie dwudziestki Heco szybko to wykorzystały i jest minimalnie zachwiana równowaga w tonacji, jest z lekkim przesunięciem w dół.
Optymalnie? jak do mojego systemu z NAD 375, to musiał bym połączyć bas Tellurium i środek i górę Harmonixa
wiadomo każde kolumny zagrają inaczej wiec Harmonix można by wykorzystać do kolumny z jednym niskotonowym lub monitorami i możne jakieś puste pomieszczenie zaś Tellurium odwrotnie.
z obu na dziś wybrał bym Harmonixa CI-230 -II bo jest łagodniejszy, tylko! potrzebuje wzmacniacz o dobrej kontroli Basu, lepszej niż NAD 375

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Lekko przeciągałem wysłanie Playera bo był potrzebny do testowania kabli i dopiero w czwartek go posłałem, czyli w piątek był na miejscu a dziś dostałem odpowiedz - 

 

Emotiva.JPG

Hmm, podoba mi się działanie tej Firmy.

to nie jak Top Hi Fi, który powiadamia swoich klientów że wymiana nie grającego głośnika od samego początku w Kolumnach B&W CM .... chyba to były 8-ki, jest na koszt kupującego. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, że kolumna świeżo kupiona z nie grającym jednym z głośników niskotonowych od początku jest odpłatna, już nie będę pisał wytłumaczenia sprzedawcy bo tylko siąść i płakać.

Czy inne firmy mają tak samo???

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Lekko przeciągałem wysłanie Playera bo był potrzebny do testowania kabli i dopiero w czwartek go posłałem, czyli w piątek był na miejscu a dziś dostałem odpowiedz - 

 

Emotiva.JPG

Hmm, podoba mi się działanie tej Firmy.

to nie jak Top Hi Fi, który powiadamia swoich klientów że wymiana nie grającego głośnika od samego początku w Kolumnach B&W CM .... chyba to były 8-ki, jest na koszt kupującego. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, że kolumna świeżo kupiona z nie grającym jednym z głośników niskotonowych od początku jest odpłatna, już nie będę pisał wytłumaczenia sprzedawcy bo tylko siąść i płakać.

Czy inne firmy mają tak samo???

 

No i świetnie!

E no nie chce mi się wierzyć. Nowe kolumny nie grał średnio tonowy i kazali płacić za wymianę?? Serio coś nie bardzo. A gdzie były kupione? Może nie z Polskiej dystrybucji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, tak jak pisałem, CM8 S2 kupione na wyprzedaży w Top Hi Fi, czyli nie tak dawno i nie grał jeden z niskotonowych, właściciel nie wie od kiedy? grały z Yamahą, model nie znany ale nie sadze że z wysokiej półki, pewnie kupił od nich komplet a teraz jak się połapał to okazało się że gwarancja tego nie obejmuje i musi dopłacić za wymianę, tak jak by specjalnie go spalił, zresztą  to była sugestia Sprzedawcy. Dodał również że wszyscy producenci kolumn tak robią, ja byłem zdumiony taką gadką i tak łatwo bym nie odpuścił.

MOŻE TOP HI FI się wypowie jak to jest? ale oni tu nie zaglądają, bo nie szukam sprzętu za......

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...