Skocz do zawartości

EMOTIVA ERC-3 CD - Kto ma? Kto posiada?


Bogusław 66

Recommended Posts

Panie Bogusławie wypowie się, ale chciało dowiedzieć się jak to wygląda z drugiej strony.

Z moich informacji wynika, że nie kupował Pan w naszej sieci B&W CM. Zatem kogo ta sprawa dotyczy? 

Proszę o szersze wyjaśnienia, ponieważ rzuca Pan oskarżenia w nasza stronę, a sytuacja wydaje się co najmniej dziwna. Czy ten klient po zakupie sprawdzał głośniki? Kiedy zauważył usterkę i ją zgłosił? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

52 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Panie Bogusławie wypowie się, ale chciało dowiedzieć się jak to wygląda z drugiej strony.

Z moich informacji wynika, że nie kupował Pan w naszej sieci B&W CM. Zatem kogo ta sprawa dotyczy? 

Proszę o szersze wyjaśnienia, ponieważ rzuca Pan oskarżenia w nasza stronę, a sytuacja wydaje się co najmniej dziwna. Czy ten klient po zakupie sprawdzał głośniki? Kiedy zauważył usterkę i ją zgłosił? 

 

 

A było to tak:

Jestem sobie w salonie i wchodzi Gość z kolumną na reklamacje, mówiąc że jeden z głośników nie gra i nie wiedząc jak go wymontować przyjechał z cała, tu domyślam się że była prędzej rozmowa telefoniczna klient-salon, bo z rozmowy słyszę że, że kupujący miał dostarczyć sam głośnik na reklamacje, no ale że nie umiał podważyć pierścienia i już lekko uszkodził strukturę nie ryzykował dalej, przywiózł całość. Następnie przemówił sprzedawca, mówiąc że tak jak mówiłem, głośnik będzie wymieniony ale na Pana koszt, tu Gość się zdenerwował i pyta po co jest gwarancja? w odpowiedzi usłyszał, ....Panie gdyby firma wymieniała głośniki każdemu kto je spalił to......, Klient odpowiada, że przecież również tu dobraliście mi wzmacniacz i tylko ten komplet grał a że są dwa niskotonowe to tego nie zauważył wcześniej, nadal nalegał by wyjaśnić co obejmuje gwarancja bo On przecież specjalnie tego nie spalił. W odpowiedzi usłyszał... Panie.... żeby Pan wiedział co ludzie wyrabiają?, sprzedawca kontynuował.... zresztą żadna firma tego nie robi (domyślam się że nie wymienia spalonych głośników na gwarancji) Człowiek miał już dość z nic nie dającej dyskusji, pokwitował zostawienie kolumny i na odchodne rzucił tylko że czeka na telefon.

Wiec teraz ja, pytam czy taka jest u was naprawa gwarancyjna na kolumny Bowersa? a jak z innymi firmami produkującymi kolumny w waszym salonie?

Byłem cicho, bo to nie moja sprawa fakt, ale tak pomyślałem jako nabywca 685S2 że to coś nie halo. Kupujemy kolumny myśląc że mamy gwarancje, a tu się okazuje że nasza gwarancja nie obejmuje spalonego lub nie działającego od nowości głośnika???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc rzuca Pan oskarżenia na podstawie zasłyszanej rozmowy z boku i nie wie Pan, jak było na prawdę. Pozostaje podziękować.

Mogę powiedzieć jak wygląda to z u mnie i z mojej perspektywy. Zdarza się, że klienci pala głośniki, tak jak kręcąc w aucie cały czas do odcięcia jesteśmy w stanie zajechać silnik. 

Serwis sprawdzając taką kolumnę bez problemu stwierdzi jaka była przyczyna uszkodzenia. ZAWSZE przy 1 takim przypadku, serwis nieodpłatnie wymienia głośniki na swój koszt, informując przy tym (jeśli doszli do tego, że spalone), iż uszkodzenie wynikało z nadmiernego obciążenia i kolejna tego typu naprawa będzie odpłatna. Mogę podesłać skany dokumentów serwisowych dla niedowiarków.

btw. miałem tą emotive na testach od dytrybutora. Tzn nie do końca, bo wyszło na to, że normalnie wystawiony dokument i jakby coś było nie tak to można zwrócić w 14 dni. CD z xlrami w takiej cenie, świetnie opinie, to mogło zagrać. No i zagrało nawet fajnie, ale bardzo szybko zaczeła szwankowac szuflada a po 3 dniach przestał grac jeden kanał. Zabrali i oddali pieniążki błyskawicznie bez dociekania jak się to stało. Z jednej strony- bardzo fajne podejście firmy. Ale z drugiej może się wydawać, że mają więcej takich historii i dlatego nie robią problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dla mnie nie dopuszczalne jest wyjmowanie głośnika samemu. A szczególnie tam gdzie nie ma śrub i trzeba podważać nasadkę montażowa. 

Po drugie weryfikacja na miejscu że głośnik jest spalony także jest błędna. Mógł się wypiąć w trakcie transportu lub być wogole nie podłączony od momentu produkcji. Takie rzeczy się zdarzają. Ludzki błąd. 

Który to salon? Moim zdaniem nieco dziwnie to wygląda. I akurat top hi-fi o bowersy dba. Moze zeryfikowali wcześniej że  to nie ich. Niepowiadam się więcej bo nie znam szczegółów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było tak wzmacniacz 100wat bowersy przykładowo od 30 do 100wat.Więc klient pomyślał gałka głośności w prawo do końca.Paru moich znajomych tak robiło i bęc po głośnikach.Oczywiści bas i sopran też na maksa.A później bo pan sam mi dobierał.Ludzie nie słuchają co się do nich mówi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

ZAWSZE przy 1 takim przypadku, serwis nieodpłatnie wymienia głośniki na swój koszt, informując przy tym (jeśli doszli do tego, że spalone), iż uszkodzenie wynikało z nadmiernego obciążenia i kolejna tego typu naprawa będzie odpłatna.

Gość w wieku 60+, mówił że dzieci już się wyprowadziły, ciekawe czy grał na max czy głośnik nie żył od początku? Ale tak najlepiej, to stwierdzić że ktoś za głośno grał i spalił, bo to najprościej, tylko nie wyglądał na kogoś kto by to zrobił celowo.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gość w wieku 60+, mówił że dzieci już się wyprowadziły, ciekawe czy grał na max czy głośnik nie żył od początku? Ale tak najlepiej, to stwierdzić że ktoś za głośno grał i spalił, bo to najprościej.

Bo klienci chwalą się, że coś jest z ich winy :) 

Jeśli było tak od początku, to powinien zgłosić to zaraz. Natomiast podzwoniłem gdzie trzeba i sytuacja wygląda w ten sposób, że kolumny nie były kilkudniowe tylko kupione jakiś czas temu. Aktualnie kolumna jest w serwisie na ekspertyzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Cała kolumna. Ale widzę, że wie Pan lepiej ;) 

 

 

hehehe. Pracownik salonu wymontował głośnik na moich oczach, podważając pierścień od strony membrany, zresztą lekko sam mu pomagałem bo nie mógł wypiąć kabli, a jeszcze wtedy nie wiedział że są rożnej wielkości końcówki kabli i trzymałem głośnik by zrobił zdjęcia do ponownego montażu. ALE WTOPA!!!!

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooj, oby więcej takich przedstawicieli, bezproblemowych, co nie zawsze jest oczywiste jak wyżej. Tak myśląc intensywnie, co mi się nie zdarza często, to domyślam się że już podczas rozmowy telefonicznej było starcie słowne, bo intensywnie i z naciskiem ozywano "ale ja przecież mówiłem" przez obie strony. Ale nie moja sprawa i wracamy do wygrzewania sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Bogusław Kożyczkowski sprawa klienta z uszkodzonym głośnikiem B&W zakończona (już kilka dni temu, zapomniałem napisać). Głośnik został wymieniony na nowy w ramach gwarancji i bez żadnych obciążeń finansowych dla klienta. 

Dziękuje za informacje, Chociaż wynik był z góry znany. Pewnie w TOP Sopot jestem już spalony i nie dostane nowych monitorów B&W serii 600 na test do domu, trudno. Parę rzeczy od nich mam: NRG Thunder, 2X NRG-4, Coax Carbon i tak musi zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria 600 to nic pilnego, zalega mi w szafie 685S2 i sub 610 wiec tylko fronty brakują, ale budowa KD ma czas.

Głośnik! tak, Tak powinno być od początku, bez nagłaśniania. Swoją drogą, głośnik nie domaga, kolumna na gwarancji, w czym problem?, a, że ktoś specjalnie pali głośniki? to gdzie testy z maksymalną amplitudą membrany? Myślę że na wyspie sprzedawcy nawet przez gardło by nie przeszło słowo o płatnej wymianie. niestety, to polskie realia, jak...... budowa samemu sieciówek, albo coaxal z antenowego czy korzystanie z popularnej Maliny, popularnej najbardziej chyba w naszym kraju. "koniec" a sie rozpisałem. Koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszkodzenie wynika z nadmiernego obciążenia to jest to bardzo łatwe do zdiagnozowania przez serwis. B&W decyzje podejmuje sam producent, i standardowo przy pierwszej "awarii" zawsze wymieniają nieodpłatnie na nowy przetwornik. 

Jeden z moich klientów lubił naparzać swoimi CM10 do przesady, sam mi pokazywał :) No i spalił wysokotonowce chyba z 3 razy, o dziwo B&W za każdym razem groziło mu palcem i wymieniało nieodpłatnie, może dlatego że nie palił ich co chwile a działo to się od większej imprezy do większej imprezy.

Niestety nie możemy też oczekiwać, że jeśli ktoś będzie kilkukrotnie palił przetworniki to za każdym razem serwis "na gwarancji" będzie je wymieniał. Przecież najpierw charczy, trzeba się na prawdę postarać, żeby uszkodzić głośniki. W 90 % (nie podparte żadnymi badaniami a tym, co zastaję u siebie) przypadków klienci przyznają, że była impreza, za dużo % no i stało się.

Uwierzcie mi, rzadko bo rzadko ale są jeszcze tacy klienci :) Znam przypadek gościa, który popalił większość przetworników (i to nie raz) w B&W serii 800 a nawet udało mu się spalić zwrotnice! I nie szło wytłumaczyć, że nie wolno kręcić do końca :) 

 

@Bogusław Kożyczkowski gratuluje w szczególności Thundera, nowa seria Storm od AQ jest wybitna.

Co do 603, trzeba jeszcze trochę poczekać, bo dopiero co przyjechały. Za jakieś 2 tygodnie powinny być wstępnie wygrzane, nie będzie żadnego problemu z wypożyczeniem, zapraszamy do salonu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest, że tesli ktoś imprezuje i ma kłopoty ze słuchem to nie można mu wymieniać kolejnych palonych głośników. Może taka nie pisana reguła "pierwszy wymieniamy gratis" jest ok. Innym faktem jest zalecana moc wzmacniacza do poszczególnych kolumn, monitorów. Temat trudny, wielowarstwowy.

Co do NRG "Thunder", to dziękuje, pamiętam dodany wpis, że zrobił większą robotę niż AQ "Earth XLR ". Tak, mój Mac prosił się o lepsze zasilanie i gdyby nie to że reszta kabli czeka to sięgnął bym do wyższej półki po Tornado, ...........może kiedyś???

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%, o tak, to jedna z opinii o Polakach poza naszymi granicami, ale zmieniają zdanie jak już Cie bliżej poznają. Pamiętam jak urabialismy z kumplem pewnego Formana, brygadzistę, Norwega by razem pójść na piwo, przez tydzień się bronił a na koniec powiedział że z Polakami lepiej nie pic bo nie mają umiaru, hehe. coś w tym jest.

A głośno grać też trzeba umieć, jako były DJ też musiałem szybko korygować basy przy zmianie nagrań, a kolumny są przede mną i inaczej wszystko słyszymy, a musi tak być bo mikrofon sprzężał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...