Skocz do zawartości

Dali Zensor7 z czym zagrają poprawnie


Cairo

Recommended Posts

Witam szanowne grono. 

Kolejny nowicjusz który dołączył do forum w dniu dzisiejszym, choć nieraz gościnnie bywałem aby pogłębić wiedzę u najlepszych, co i poniekąd zmobilizowało mnie do modernizacji posiadanego sprzętu audio, który odbiega już znacznie od dzisiejszej rzeczwistości. 

Oczywiście temat z którym najczęściej zwracają się do was osoby mające znikomą wiedzę do których się zaliczam czy też czysta niepewność w wyborze i możliwościach współgrania odpowiednich elementów stereo. 

Zakupiłem kolumny firmy Dali Zensor7 niewiem czy zacząłem w dobrym miejscu ale tak się stało ponieważ na nic lepszego budżet nie pozwalał. Prośba z mojej strony o radę jaki zakupić wzmacniacz, który zagra jak w temacie poprawnie w przedziale 2000-3000 zł Preferencje muzyczne to Klasyka Blues Jazz Rock z takimi barwami dzwięku mi najbliżej. Pomieszczenie czyli tradycyjnie salon to ok 40 mkw. Kolejny element o jaki chciałbym wzbogacić swój zestaw to odtwarzacz sieciowy i tutaj patrzę nie jestem pewien czy w dobrym kierunku, jednak mam nadzieję że jeśli nawet nie to w tak doborowym towarzystwie i tak dobrnę do celu a mianowicie Pioneer N-30AE. Niestety w tym miejscu muszę poprośić jeszcze tylko o markę przewodów połączeniowych jak sądzę ponieważ połowę budżetu uszczupliły już kolumny a kolejne 4-5000 pochłonie reszta. Przyjdzie i czas na dalsze realizacje a tym czasem proszę o dobrą radę w dobrej cenie.

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od prostszej sprawy czyli odtwarzacza sieciowego, rzeczywiście Pioneer N-30AE będzie moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją, która sprawdzi się tak pod względem jakości dźwięku, wyposażeniu oraz stabilności oprogramowania. Poważniejsze dylematy będziesz miał przy wyborze wzmacniacza. Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, na pewno świetną sprawą byłby Atoll IN100SE. To swobodne, dynamiczne, szybkie i bardzo plastyczne brzmienie, idealne połączenie z kolumnami Dali Zensor. Jeśli budżet tego nie wytrzyma, spójrz proszę na model niższy IN80SE. Warto posłuchać także bardzo uniwersalnej integry Cambridge Audio CXA60. Jeśli lubisz raczej jaśniejszy dźwięk z dużą ilością szczegółów, lekkości, warto przesłuchać Creek Evo 50A. Na koniec propozycja bardzo dobrego wzmacniacza lampowego Yaqin MS-30L.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to tylko moja subiektywna ocena laika ale miałem okazję posłuchać ich z amplitunerem Yamahy 803, czyli przekładając to na wzmacniacze to pewnie można tu uwzględnić A-S701. Same kolumny są w porządku i fajne, grają żywo i energicznie ale w zestawieniu z tym amplitunerem to granie było dla mnie zbyt szczegółowe i sztywne. Do tego stopnia, że mnie zmęczyło i poprosiłem o kolejny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amolituner Yamaha R-N803D lub wzmacniacz A-S701 (to tak naprawdę brzmieniowo podobne urządzenia) to brzmienie swobodne, dynamiczne, ale także raczej jasne, analityczne, szczegółowe i nawet w połączeniu z Dali Zensor, które są spokojne w gorze pasma, oferują dźwięk o raczej jasnej charakterystyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN 100SE kusi najbardziej, właśnie skończyłem edukację na temat tego wzmacniacza opisaną w dziale poświęconym tej marce, która pochwał i uznania zbiera wiele wśród forumowiczów. Powiedz mi proszę jak wyglądała by współpraca w moim przypadku gdybym się zdecydował na niego z Dac 100SE ? Czy przy moich preferencjach muzycznych dużo dobrego wniósłby ten Dac do barwy czy też szczegółów instrumentalnych w dźwięku. Chłonę tutaj całą tą wiedzę i już by się chciało to usłyszeć, dziękuję za podpowiedź i ofertę. 

Pozdrawiam

Spoglądam na Pioneera N-PO1 gabaryowo większy wyświetlacz natomiast funkcje oraz cena na podobnym poziomie co N-30AE czy są między nimi jakieś znaczące różnice jeśli chodzi o odsłuch czy jakość oprogramowania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cairo napisał:

Atoll IN 100SE kusi najbardziej, właśnie skończyłem edukację na temat tego wzmacniacza opisaną w dziale poświęconym tej marce, która pochwał i uznania zbiera wiele wśród forumowiczów. Powiedz mi proszę jak wyglądała by współpraca w moim przypadku gdybym się zdecydował na niego z Dac 100SE ?

Używana para IN100SE oraz DAC100SE to ok.4,5 tys (a nowe to już około 6,5 tys), a zakładałeś kwotę 2...3 tysiące .
IN80 jest gorszy od "100", choć niewątpliwie tańszy.

Co będzie źródłem - tylko odtwarzacz sieciowy?

Zaś co do kabli połączeniowych - to na końcu. Poza tym jeśli budżet jest ograniczony, to na początek można kupić niedrogie (ale solidne) okablowanie.
Jakie kable poza głośnikowymi będą Tobie potrzebne?

Pozdrawiam
PS. Napisz coś więcej - zgodnie z "Pierwszymi postami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

W całości to mam ochotę aby to wyglądało następująco:

IN 100SE + DAC 100SE a źródła to sieciowy o którym już wspomniałem CD oraz gramofon z tym że niestety kolejność w zakupie  musi być zachowana, dlatego w pierwszej kolejności ten sieciowy N-30AE (aby już można coś usłyszeć na starym A 450R) a następnie odsłuch w salonie IN 100 + Dac 100SE aby podjąć trafną decyzję. Właśnie rozmawiałem z salonem i mają na stanie Zensory7 jednak Atoll mogą ściągnąć do odsłuchu bez przymusu zakupu ze wcześniejszym powiadomieniem ok 3-4 dni. 

Stare CD to PD 7700 i tutaj potrzebny będzie optyczny aby wejść do DAC 100SE, następnie przewody do kolumn długości ok 2*3m oraz przewody z Dac do IN 100SE (jeśli zakup się sfinalizuje piszesz o możliwości nabycia używanego sprzętu. Bardzo proszę na jakim portalu mogę to znaleźć ? Wczoraj przeglądałem i na OLX są dwie sztuki IN 100 srebro i czarny ale kompletu o którym wspominasz nie widziałem chyba że teraz coś rankiem wpadło) i pozostaje kwestia gramofonu jednak pozostanie on jako wisienka na torcie czyli na sam koniec, obecny to raczej zabytek PL225 trzebaby było wkładkę i jakiś przedwzmacniacz aby w międzyczasie można było odkurzyć moje młodzieńcze winyle. Tutaj kolejne pytania co do gramofonu, doczytałem się że Dac 100SE może również pracować jako przedwzmacniacz tylko nie jestem pewien czy jako gramofonowy bo wyjście jest po chinch a do Dac można wejść tylko optycznie lub cyfrowo, czy jest może jakiś moduł który można by zastosować w tym przypadku?

To chyba na tyle zrealizować mogę się sieciowy + przewody + Dac albo IN 100 jeśli mowa o nowych sztukach reszta musi poczekać do lata niestety, natomiast jeśli używane to kwestia pozostała by otwarta. 

Pozdrawiam

15 godzin temu, voytaz napisał:

Atoll in100 SE + DAC 100 SE do Zensorów 7 ?? Hmm... rozkład kosztów powinien iść raczej w inną stronę ;) ale z chęcią bym posłuchał Zenonów w tak zacnym towarzystwie :) 

Jeśli tylko będą w komplecie to dlaczego nie? Zawsze można razem posłuchać i wymienić się spostrzeżeniami, byłem przez ostatnie lata bardzo pochłonięty pracą a teraz przyszedł czas na modernizację i zmiany starych skrzynek jednak wspominasz że powinienem skierować koszty w innym kierunku, rozwiń temat proszę bo każde opcje mogą wnieść coś i dobrego i pouczającego mimo mojego wieku uważam, że zawsze warto się uczyć. Wiele się zmieniło w słuchaniu muzyki ja jestem z przedziału winyla niestety co nie oznacza że niewiem co to CD jednak co niedzielne spotkania w klubie Pod Przewiązką gdzie wymieniało się winyle pozostaną nigdy niezapomniane. Trzeba jednak iść z duchem czasu. 

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cairo napisał:

Jeśli tylko będą w komplecie to dlaczego nie? Zawsze można razem posłuchać i wymienić się spostrzeżeniami, byłem przez ostatnie lata bardzo pochłonięty pracą a teraz przyszedł czas na modernizację i zmiany starych skrzynek jednak wspominasz że powinienem skierować koszty w innym kierunku, rozwiń temat proszę bo każde opcje mogą wnieść coś i dobrego i pouczającego mimo mojego wieku uważam, że zawsze warto się uczyć. Wiele się zmieniło w słuchaniu muzyki ja jestem z przedziału winyla niestety co nie oznacza że niewiem co to CD jednak co niedzielne spotkania w klubie Pod Przewiązką gdzie wymieniało się winyle pozostaną nigdy niezapomniane. Trzeba jednak iść z duchem czasu. 

Pozdrawiam
 

Chodzi o to, że do kolumn za 4 tysie chcesz dokładać elektronikę za 6,5. Na pewno Zenki się ucieszą, ale to raczej kolumny zazwyczaj są droższe. Ja osobiście za jakiś czas również będę szukał czegoś lepszego do moich Zenonów, ale myślałem raczej o przesłuchaniu CXA60, z którym to podobno zgrywają się bardzo dobrze. Spróbuj sobie najpierw przesłuchać takie zestawienie, gdyż bardzo dużo ludzi polecało na różnych forach takie połączenie. A w jednym klocku masz i wzmacniacz i dac, a nawet moduł BT da się dołożyć.  Nie wiem czy na Zensorach da się odczuć tak wielką różnicę pomiędzy atollem a CXA60. To nie są przecież hi-endowe kolumny :) 

Taki po prostu malutki przerost formy nad treścią - chyba, że chcesz mieć elektronike, do której zaraz będziesz szukał nowych kolumn, ale to wtedy jest nieskończony drenaż portfela, więc bądź przygotowany  (i ostrzeżony zarazem)

W każdym razie zostaje Ci na gramofon + pre lub odtwarzacz sieciowy (czy też sieciowy odtwarzacz CD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za twoje słowo Voytaz, całkiem rozsądne rozwiązanie. Jak widzisz we wcześniejszym wpisie padła propozycja od Q21 w odpowiedzi na moje pytanie "Z czym zagrają poprawnie Dali  Zensor7" więc zacząłem drążyć temat i wiele a raczej w większości wypowiedzi były pochlebne co do Atoll. Ja sugeruję się propozycją jednak jak usłyszę to zdecyduję bo iskra musi rozniecić płomień, jeśli tego nie będzie to poszukam kolejnej opcji i kto wie czy nie będzie to twoja. Właśnie sprawdziłem na stronie salonu w którym jestem umówiony i oni mają CAX60 więc podzielę się wrażeniami z odsłuchu z pewnością. Tymczasem życzę dobrej nocy i sam znikam. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem in80 będzie idealna do tych kolumn. Specjalnie słuchałem dla ciebie tego zestawienia wczoraj. I mogę ci to pożyczyć do odsłuchu. A co do daca to ja wybrał bym arcama irDac II. Da się go dostać w lepszej cenie i jest na prawdę świetny.

Cały zestaw mogę ci pożyczyć do odsłuchu żebyś nie kupował w ciemno. No i zrobię też lepszą cenę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem in80 będzie idealna do tych kolumn. Specjalnie słuchałem dla ciebie tego zestawienia wczoraj. I mogę ci to pożyczyć do odsłuchu. A co do daca to ja wybrał bym arcama irDac II. Da się go dostać w lepszej cenie i jest na prawdę świetny.

Cały zestaw mogę ci pożyczyć do odsłuchu żebyś nie kupował w ciemno. No i zrobię też lepszą cenę.

Piotrek

Witam i dziękuję serdecznie za propozycję, zjawię się jak tylko czas mi pozwoli. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...