Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe


Pomorski

Recommended Posts

Witam

Około 2 lata temu zakupiłem zestaw pioneer vsx 430k + pure acoustics av799 5.0 set. Dokupiłem sub yamaha yst-sw030. Kolumny jak na swoją cenę grają dobrze, ale brakuje im jakości i nie do końca jestem z nich zadowolony. Słucham głównie muzyki elektronicznej, jednak rap, metal, czy nawet pop się zdarzy. Chciałbym kupić 2 kolumny podłogowe, najlepiej nowe. Budżet 2000zł. Zależy mi na bassie i wysokich tonach. Będą stały w pokoju 16m2. Zastanawiałem się nad wharfedale diamond 230, albo teufel ultima 40, tylko i te i te mają bass reflex z tyłu, a fajnie by było, gdyby stały przy ścianie. Pytanie, czy mój amplituner da radę pociągnąć kolumny z tej półki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje im jakości,bo to zestaw bardziej do kina domowego niż do muzyki,sam do niedawna byłem użytkownikiem Pioneera vsx-919ah+jamo s606 5.0 na początku było wow,ale z czasem też zaczeło mi czegoś brakować w muzyce (filmy,tv-okej),a potwierdziło się to po pierwszych odsłuchach w salonie audio.Sprzedałem cały sprzęt i zakupiłem zestaw stereo,może warto pomyśleć nad taką zmianą,jeżeli słuchasz więcej muzyki,chyba że zależy Ci również na kinie.Trochę się rozpisałem,ale widzę że wiele osób przechodzi z czasem tą drogę,polecam wybrać się na odsłuch,nie kupuj w ciemno,bo niedługo może się okazać że znów jest coś nie tak.

Jeżeli chodzi o kolumny nowe w podobnym przedziale cenowym z przednim bass reflex  to od siebie dodam jeszcze Stx-250,Polk audio tsx330t choć nie wiem jak się sprawdzą przy tym rodzaju muzyki,no i cena trochę wyższa,ewentualnie weź pod uwagę jakieś używane,powinien być większy wybór stosunek cena-jakość,ale tu najlepiej niech się osoby wypowiedzą z większym doświadczeniem.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pomorski napisał:

Ze Szczecina ;)

W Szczecinie masz dwa bardzo fajne sklepy Promat Audio i Audiosfera, może warto podjechać na odsłuch paru kolumn w podobnym przedziale cenowym ze swoim sprzętem, będziesz miał lepsze porównanie wtedy.Przy zakupie za gotówkę jest duża szansa że otrzymasz fajny rabat.

 

Ewentualnie faktycznie magnat quantum 677 tylko zamów przez internet masz zawsze możliwość zwrotu jak Ci nie podejdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, byłem w top hi-fi i gościu mi zaproponował indiana line nota 550x, niecałe 2000zł obie, jednak są dosyć ni duże i czytałem, że bass u nich nie jest głównym pasmem, tzn zależy mi na sopranie i wokalu, jednak jestem bassolubem i zależy mi na pieprznięciu, tym bardziej przy elektronice.

Dnia 2.03.2018 o 00:01, maverick2005 napisał:

Moje Polki S55 grają na 17 m2,fakt że decelowo będzie 31m2 jak już budowa się skończy ale nawet na mniejszym metrażu jest super.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze Pylon Onyks 25 lub 30. One mają przedni bass-refleks i grają potężnym naturalnym basem, ale nie mają podbitych niskich tonów. Tylko to duże skrzynie gabarytowo i wagowo. Zagrają dobrze nawet w mniejszym pokoju, a i przy niskich poziomach grają bardzo naturalnie. Polecam do elektroniki, metalu, rocka, techno, ale też jazzu i bluesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...