Skocz do zawartości

Brak DD z nowego dekodera


Magda Wojck

Recommended Posts

Witam, 

Potrzebuję pomocy przy podłączeniu dekodera do ampli tak abym uzyskala dźwięk DD. 

Mój sprzęt to:

Ampli yamaha rx-473

Tv: samsung ju6400

Dekoder: pvr7000 (cyfrowy polsat)

Dekoder podłączony jest do ampli hdmi . Z ampli idzie hdmi do tv (arc)

Problem polega na tym że nijak nie mogę tego sprzętu ustawic żeby ampli wykrylo DD. Film z tv przestawiam na dźwięk DD A niestety ampli nie reaguje. Dziala 5 głośników Ale dźwięk nie jest pelny. Nie slychac tego DD. W dekoderze już ustawilam że dzwiek cyfrowy wychodzi z hdmi i nic to nie daje. Probowalam podłączyć też optyka Ale również rezlutatu brak.

Dodam że poprzednio na nc+ takie ustawienie dzialalo bez zarzutu i ampli bez problemu wykrywal dzwiek przestrzenny. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Potrzebuję pomocy przy podłączeniu dekodera do ampli tak abym uzyskala dźwięk DD. 
Mój sprzęt to:
Ampli yamaha rx-473
Tv: samsung ju6400
Dekoder: pvr7000 (cyfrowy polsat)
Dekoder podłączony jest do ampli hdmi . Z ampli idzie hdmi do tv (arc)
Problem polega na tym że nijak nie mogę tego sprzętu ustawic żeby ampli wykrylo DD. Film z tv przestawiam na dźwięk DD A niestety ampli nie reaguje. Dziala 5 głośników Ale dźwięk nie jest pelny. Nie slychac tego DD. W dekoderze już ustawilam że dzwiek cyfrowy wychodzi z hdmi i nic to nie daje. Probowalam podłączyć też optyka Ale również rezlutatu brak.
Dodam że poprzednio na nc+ takie ustawienie dzialalo bez zarzutu i ampli bez problemu wykrywal dzwiek przestrzenny.
Sygnał po toslink. Jeśli audycja jest w dd to będzie na 5 głośników.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To czemu na tych samych kanałach np TVN na nc+ dekoder wykrywa DD A na polsacie cyfrowym nie? Zresztą mam chwilowo oba dekodery w domu i mogę to zweryfikować. Na dekoderze jest opcja wyboru ścieżki dźwiękowej i jeśli jest DD to jest to zaznaczone, więc wiem kiedy taki dźwięk powinien zostać wykryty. 

Edytowano przez Magda Wojck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner otrzymując sygnał DD powinien wyświetlić taką informację, choćby w postaci ikonek symbolizujących poszczególne głośniki. Czy taki sygnał jest w rzeczywistości najłatwiej sprawdzić przełączając w pilocie na Straight. W DD działa 5.1 w PCM pokażą się dwa głośniki czyli stereo ewentualnie FR + FL + sub.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

... W DD działa 5.1 w PCM pokażą się dwa głośniki czyli stereo ewentualnie FR + FL + sub.

Tak , ale pod warunkiem, że sygnał nadawany jest w 5.1. Co w wypadku DD nie jest oczywiste. Specyfikacja tego standardu obejmuje wiele konfiguracji dźwięku, począwszy od 1.0 czyli mono :1_grinning:, poprzez inne konfiguracje, aż do 5.1

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...