Skocz do zawartości

Yamaha R-N803d + JAMO 707


Oskar Grzyb

Recommended Posts

Witam,

mam lamerski problem proszę o pomoc w połączeniu tego zestawu... Bo nie chce popalić końcówek... Głośniki są oznaczone jako 4ohm

Mam wątpliwości co do podłączenia Bi-wire czy co wyjścia B mogę w ogóle podłączyć głośniki skoro są 4ohm (tabliczka znamionowa), a wzmacniacz (wyjście B) ma oznaczenie min 8ohm? Przecież po pale końcówki?

Yamaha w instrukcji pokazuje że należy podłączyć jeden zestaw kabli do wyjścia A a drugi do wyjścia B. :/ 

Można w Advanced Menu przełączyć między 4 a 8Ohm ale chyba dotyczy to tylko wyjścia A.... bo B jest 8 lub 16

A mam jeszcze standardowe pytanie jaki przekrój kabli? ;) (Zdjęcie głośnika nie jest moje)

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Yamaha.png

jamo-707.jpg

instrukcja1.png

instrukcja2.png

Edytowano przez Oskar Grzyb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy, dla uproszczenia (by nie pomylić) podłącz górne zaciski w amplitunerze (czyli "A") do górnych w kolumnie, a dolne (czyli "B") do dolnych. Oczywiście czerwone (czyli "+") w amplitunerze do czerwonych w kolumnach (i to samo z czarnymi) i podłączaj to przy wyłączonym amplitunerze by nie zrobić spięcia jakby się przez przypadek kable zetknęły.

Poza tym - ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na okablowanie, jaka jest potrzebne długość?
Możesz poszukać wśród używanych kabli, niekoniecznie muszą być nowe.

Czy kablami chcesz lekko skorygować brzmienie zestawu?

Jesteś przekonany do tego, żeby zastosować podwójne okablowanie?
Możesz zastosować pojedyńcze (zostawiając zworki w kolumnach albo przeciągając odizolowane końcówki kabla przez oba zaciski w kolumnach) lub bi-wire (pojedyńcze od strony amplitunera, podwójne od strony kolumn).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesteś przekonany do tego, żeby zastosować podwójne okablowanie?" 

Nie ;)... ale skoro producent daje taką możliwość to chyba jest jakiś cel... Nie jestem zbyt wymagający ale może będzie jakaś różnica... Raczej zakładałem zwykle kable 2x4mm z dobrej miedzi KOLTZ albo PROCAP

BTW czy ktoś słyszał o jakiejś modyfikacji tej kolumny - JAMO 707 odnoszę wrażenie że jest mało basu... Kolumny są kupione używane...

Edytowano przez Oskar Grzyb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...