Skocz do zawartości

Dual HS38 - jak sprawić by wkładka MM działała


Recommended Posts

Nabyłem drogą kupna gramofon Dual HS38, gramofon ze wzmacniaczem. Chciałem wymienić wkładkę z piezoelektrycznej dual 650 na magnetyczną AT95. Niestety nie działa to jak trzeba, dźwięk jest prawie niesłyszalny nawet na full volume. Obstawiam, że jest to wina braku preampu gramofonowego. Mam rację czy się mylę? Jeśli to w tym problem to jak mógłbym go rozwiązać? Jak wstawić do niego preamp z możliwie jak najmniejszą ingerencją w bebechy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było nic nie wstawiać jeśli się da. Preamp gramofonowy można kupić zewnętrzny jeśli takiego nie masz we wzmacniaczu. W gramofonach z wkładką MM lub MC sygnał jest wyprowadzany przewodami bez pośrednictwa żadnej elektroniki bezpośrednio z wkładki. Zawsze można zamontować  preamp gramofonowy gdzieś w obudowie gramofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2018 o 14:42, RoRo napisał:

A nie możesz kupić nowej igły (o ile stara jest już zużyta) do tej wkładki którą masz ?

Pozdrawiam

Wkładka piezoelektryczna ma słabą jakość i potrzebuje dużej siły nacisku co niszczy płyty. Dlatego chciałem ją wymienić.

 

Dnia 25.02.2018 o 15:15, MobyDick napisał:

Najlepiej by było nic nie wstawiać jeśli się da. Preamp gramofonowy można kupić zewnętrzny jeśli takiego nie masz we wzmacniaczu. W gramofonach z wkładką MM lub MC sygnał jest wyprowadzany przewodami bez pośrednictwa żadnej elektroniki bezpośrednio z wkładki. Zawsze można zamontować  preamp gramofonowy gdzieś w obudowie gramofonu.

Niestety bez wstawienia czegokolwiek igła MM nie da rady. Myślałem o preampie zewnętrznym, ale jak go podłączyć jeśli wzmacniacz i gramofon to jedno i to samo pudełko? Jeśli preamp do środka to wtedy jaki?

 

22 godziny temu, RoRo napisał:

Z preampem zewnętrznym to raczej nie ma sensu się bawić - bo to prosty model "wszystko w jednym": gramofon z wbudowanym wzmacniaczem, jako sprawny wart 100...200zł.

Pozdrawiam

A jak wygląda sprawa wstawienia preampu do środka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz znajdujący się wewnątrz ma wyjście o odpowiednim napięciu wtedy podłączasz się do niego. Jeśli masz do dyspozycji nieco za wysokie napięcie, wtedy możesz skorzystać ze stabilizatora napięcia do obniżenia do wartości która potrzebujesz. Jeśli niema innej możliwości, to instalujesz dodatkowy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...