Skocz do zawartości

klipsch centralny


kufel1962

Recommended Posts

W 20m2 spokojnie wystarczy model RP-440C, natomiast jeśli na przodzie masz kolumny RP-280F i masz miejsce na postawienie większego RP-450C, to będzie to zestaw optymalnie dopasowany. Różnice brzmieniowe pomiędzy tymi dwoma głośnikami centralnymi nie są duże, ale oczywiście w bezpośrednim porównaniu "450" wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

odgrzebuję temat 440c. Natrafiłem na ten model poszukując rozwiązania na lepszy dźwięk przy oglądaniu filmów z netflixa. Nie jestem kinomanem, ale nawet od czasu do czasu oglądając film czuję coraz większy dysonans między dźwiękiem z tv, a obrazem 4k. Pomysł mam taki, aby osiągnąć to w fazie pierwszej przez zestaw: amplituner AV +centralny+sub. Byłby to na ten moment taki podrasowany soundbar, którego nota bene brałem też pierwotnie pod uwagę, jako prowizoryczne rozwiązanie tematu. Czy takie rozwiązanie ma ręce i nogi? Czy da się w amplituner tak ustawić, aby taka konfiguracja dobrze brzmiała (sensowny downmix z 5.1 do centralny+sub)? Rozbudowa o podłogówki na razie odpada, bo mam małe dziecko dopiero uczęce się chodzić, więc to musi poczekać. Żonę też nie można na raz zarzucić toną sprzętu, jest estetką ? W tej chwili wisi tylko goły tv, więc temat sprzętu otwarty. Szukając konkretnych modeli, właśnie wpadł mi w oko 440c, który poza jakością ma ma wymiary które żona zaakceptuje ? Sub pewnie również klipsch. Dodam jeszcze tylko, że pomieszczenie z tv ma 43m częściowo otwarte na kuchnię (dodatkowe kilkanaście metrów). Acha, oczywiście sieciowy steaming muzyki byłby również w użyciu - zakładam, że mimo 'kinowej' konfiguracji sprzętu odbiór muzyki byłby na akceptowalnym poziomie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...