Skocz do zawartości

Wibracje i drgania


Gość

Recommended Posts

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

i wszystko fajnie by było tylko estetyka nie powala :) 

Jak dźwięk jest dobry, estetyka schodzi na dalszy plan :).

 

U mnie kolumny jeszcze się nie bujają ale będą, bo zamówiłem komplety sprężyn u Alibaby. 😀

 

403AA5C5-47E7-45B0-9B7A-AAB4E83E6FFF.jpeg

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karol64208 napisał:

chyba wszyscy zapomnieli co się dzieje kiedy kolumna jest nad podłogą /w przestrzeni pomiędzy kolumną a podłogą/ :o

A co się dzieje? Znasz jakieś konkrety? Czy to coś jest bardziej niepokojące od tego, co się dzieje np. między podłogą a ławą, która ma 5 razy większą powierzchnię? Albo między górną ścianką kolumny a sufitem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

A co się dzieje? Znasz jakieś konkrety?

ok, jesteś zawsze w kontrze do tego co pisze, nie będę rozprawiał o podstawach rezonansu i akustyce.

Jest na forum akustyk Bartek, może zechce wytłumaczyć.

Staram się tylko zwrócić uwagę na aspekty dotyczące akustyki i rezonansu /wibracji/ i odpowiednie przemyślane podejście do zagadnienia.

Podchodząc do zagadnienia bez podstawowego rozpoznania problemu,  to jedne poprawimy a inne popsujemy parametry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ( @tomek4446), oprócz tego co proponuje kolega @Chyba Miro 84, tj precyzyjniejszego docięcia gumy, pomóc może także takie ustawienie kolumn, aby pozbyć się jej naprężeń w płaszczyźnie poziomej. Wiem, że nie jest łatwo walczyć z kilkudziesięcio-kilogramową kolumną, ale nasze oczy (a przynajmniej moje ;) ) mają skłonność do wyłapywania tego typu "zaburzeń w przestrzeni" - czyli np u Ciebie tych lekkich przekrzywień stopek w różne strony. Pomimo, że nie ma to zbyt dużego znaczenia w funkcjonalności, wprowadza swego rodzaju niepokój u obserwatora. A tak w ogóle, nawet sobie nie wyobrażasz, ile czasu tracę na niepotrzebne "prostowanie" różnych rzeczy. Uwierz, to nie jest pozytywna cecha 😂

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

U mnie kolumny jeszcze się nie bujają ale będą, bo zamówiłem komplety sprężyn u Alibaby. 😀

Piotrze, z tego co pamiętam, Twoje kolumny są oryginalnie podparte w trzech miejscach. Jeżeli pozostaniesz przy takiej konfiguracji stosując sprężyny, mogą być potrzebne odciągi ;) Poważnie, nie ryzykowałbym trzech podstawek przy takich kolumnach.

25 minut temu, Kraft napisał:

A co się dzieje? Znasz jakieś konkrety?

Nic z tego nie będzie ;) Trzeba się po prostu przyzwyczaić 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Karol64208 napisał:

ok, jesteś zawsze w kontrze do tego co pisze, nie będę rozprawiał o podstawach rezonansu i akustyce.

Po prostu, jak coś wiesz, to pisz, co wiesz. A jak czegoś nie jesteś pewien, a tylko przypuszczasz, że jakieś zjawisko może występować albo teoretycznie może pojawić się problem, to napisz, że to tylko hipoteza do dyskusji (to też jest wartościowe).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MobyDick napisał:

Ja myślę że tam się po prostu będzie zbierał kurz, jeśli nie będziemy przestawiać kolumn zbyt często...

jak zwykle:4_joy: Moby

wg. Ciebie co piszą inni, o zmianie brzmienia po podłożeniu kawałka marmuru pod kolumny , to znaczy kłamią i piszą bzdury.

Totalny brak konsekwencji w teorii i w praktyce, podziwiam, a później taka opinia o tym forum:4_joy:

1 minutę temu, Kraft napisał:

Po prostu, jak coś wiesz, to pisz, co wiesz

i po co mam pisać jak jest takie podejście:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o wpływ kurzu znajdującego się pod kolumną to dla mnie novum

dla Ciebie wszystko jest novum:/, powód, brak podstawowych wiadomości

 

25 minut temu, Kraft napisał:

to napisz, że to tylko hipoteza do dyskusji (to też jest wartościowe).  

dyskusja jest wartością, ale musi być merytoryczna, na pewno nie tak jak w/w z Moby:4_joy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karol64208 napisał:

dyskusja jest wartością, ale musi być merytoryczna, na pewno nie tak jak w/w z Moby:4_joy:

To był głos w dyskusji. Rozumiem, że Moby uważa, że rezonans przestrzeni pod kolumną jest nieistotny. Skoro się z nim nie zgadzasz, to teraz czas na Twoje argumenty.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, mam do Ciebie prośbę abyś nie wszczynał tu bezsensownych sprzeczek i nie atakował stale Mobiego. Zamiast zasypywać nas swoimi uwagami po każdym wpisie lepiej skup się na własnym systemie i zacznij eksperymentować, sprawdzać co przynosi korzyść dla brzmienia a co nie. Później możesz podzielić się z nami wrażeniami z testów. Jeżeli okaże się, że ta szczelina będzie Ci przeszkadzać po podłożeniu sprężyn to możesz ją wypełnić np. pianką akustyczną.  

 

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pboczek napisał:

Karol robisz jaja,

nie, nie robię:D, ale nie mam czasu na wpisy typu ble ble.

Zaproponowałem prosty test na lokalizację źródła wibracji, i jak mamy dyskutować, o czym o kurzu czy 

31 minut temu, Fortepiano napisał:

lepiej skup się na własnym systemie

 Będą poważne wpisy, merytoryczne to na pewno warto pewne kwestie i problemy przedyskutować.

Może faktycznie nie warto dyskutować, a lepiej się męczyć ze skutkami .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:
1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Co wyszło u Ciebie?

nie mam z tym problemu,  nie jest ważne co u mnie, a dlaczego inni mają z tym problem.

Karol! 😂 wykończysz wszystkich nerwowo 

Ja w ogóle nie wiem już o co Ci chodzi. Każesz robić jakiś eksperyment dziwny, nie wiadomo po co, bo to oczywiste, że głośniki w kolumnach są jednym ze źródeł wibracji. Poza tym, nie rozumiem co mam badać na "dotyk" i jak mam opisać rezultat gdybym chciał Ci podać swoje wyniki "dotykowe"do analizy 😆.  Powiedz wreszcie w dwóch zdaniach o co kaman jak tak dobrze wiesz. Nie bądź taki wredny i podziel się wiedzą choć raz bez tajemnic! Proszę Cię wyłącz tego bota i napisz sam wszystkim jakie masz lekarstwo na wibracje. Każdy chce mieć tak fajnie porobione jak Ty 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

Poza tym, nie rozumiem co mam badać na "dotyk" i jak mam opisać rezultat gdybym chciał Ci podać swoje wyniki "dotykowe"do analizy

nic trudnego, jak pisałem w opisie do testu, należy sprawdzić na słuch kiedy pojawi się pierwszy sygnał z generatora /będzie bardzo cichy i podać częstotliwość/ i kiedy będzie w pełni słyszalny/ jaka częstotliwość / będzie na generatorze. Ot i to wszystko:)

8 minut temu, JohnDoe napisał:

Proszę Cię wyłącz tego bota i napisz sam wszystkim jakie masz lekarstwo na wibracje.

żeby mieć lekarstwo, powinieneś zrobić ten test:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...