Skocz do zawartości
greg grajdżel

podłączenie głośników

Recommended Posts

Cześć,

jakiś czas temu dostałem zestaw 4 głośników audio pro jednak bez żadnego osprzętu. Jestem laikiem w tym temacie , a chciałbym podłączyć te głośniki pod telewizor bądź komputer . Co powinienem dokupić aby wszystko działało prawidłowo?

greg

IMG_5619.jpg

IMG_5620.jpg

IMG_5621.jpg

Możesz z tym dobytkiem zrobić dwie rzeczy. Pierwsza to dokupienie kolumny centralnej i zrobienie kina domowego 5.0 (lub z subwooferem 5.1). 

Druga to zrobienie dwóch zestawów stereo, jeden do telewizora, drugi np w sypialni lub w innym pokoju do komputera lub radia. Który wariant Cię interesuje? 

Chyba stereo to na tym nie zbuduje. To typowy set kinowy.

Musisz dokupić używany amplituner AV. To koszt ok 600 zł. Oraz suba. Tu ok 500 zł. Ale nie będzie biały, raczej....

Piotrek

W zasadzie chciałbym zrobić z tego jeden zestaw kinowy , z możliwością współpracy z projektorem bądź tv. O subie myślałem i chce go dokupić , kolumnę centralną mogę dołożyć również. największy problem , który się pojawia to wzmacniacz / amplituner . Nie mam pojęcia jak go dobrać ,żeby wszystko chodziło sprawnie.

musisz zatem uśmiechnąć się w kierunku amplitunera kina domowego. A Jak go dobrać? Zależy, czy i czego, poza "wydawaniem dźwięków" oczekujesz i jaki masz na to budżet

ZA 600 zł kupisz Onkyo 607/608 nowsze 509

Denon 1910

Yamaha 667

No takie klasyki.

Najważniejszy jest stan urządzenia i skąd jest. Czy polski czy szrot z niemiec.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się