Skocz do zawartości

Jakis naprawde dobry kabel mini jac 3.5mm


Recommended Posts

Elo mialem juz wiele kabli mini jack wszystkie do kitu syf , jak chce do wiezy pod aux podpiac telefon kompa itd i wsadze kabel jacka do konca gra tylko jedna kolumna jak troszke wypne graja dwie kolumny ale dzwiek jest tak jakby przytlumiony , u mnie w elektroniku sprzedaja sam badziew wiec kupilbym na necie tylko ze jest tego miliony w roznych cenach i co tu wybrac , podajcie jakies przyklady naprawde dobrego kabla jack , pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy kawał o babie co przychodzi do lekarza i wszędzie gdzie się nie dotknie to ją boli. A diagnoza była taka że ma złamany palec. Wszystko wskazuje na to że masz uszkodzone gniazdo. W tej sytuacji wymiana kabla na lepszy raczej nie pomoże. Czasem wystarczy odpowiednio dogiąć styki w gnieździe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 19:31, MobyDick napisał:

Przychodzi mi do głowy kawał o babie co przychodzi do lekarza i wszędzie gdzie się nie dotknie to ją boli. A diagnoza była taka że ma złamany palec. Wszystko wskazuje na to że masz uszkodzone gniazdo. W tej sytuacji wymiana kabla na lepszy raczej nie pomoże. Czasem wystarczy odpowiednio dogiąć styki w gnieździe.

widze ze sie nie rozumiemy , to nie jest wina uszkodzonego kabla bo to nie jest pierwszy kabel jaki kiedykolwiek mialem tych kabli mialem juz dosc duzo kosztowaly nie wiecej jak 10zl i niewiadomo jakiej firmy bo nie byly sprzedawane w pudelku z nazwa firmy tylko w woreczku chnski badziew , a ja szukam porzadnego kabla za wiecej niz 10zl i to jakiejs dobrej firmy , kabla sprzedawanego w opakowaniu z nazwa firmy , ktora ten kabel zrobila oczywiscie porzadnej konstrukcji kabel dla audiofila ze tak sie wyrarze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z innej beczki bo to jest chore a zarazem smieszne

dlaczego w nowiutkim bumbox mamy , jak pod aux podepne telefon czy odtwarzacz mp3 mp4 to tez gra cicho w porownaniu do plyt czy radia fm na aux gra ciszej bumbox kupiony nowy tydzien temu , a moj wujo ma juz dosc leciwe radio typu jamnik sanyo na kasety i dzwiek radia kaset czy z aux gra na tym samym poziomie ten jego jamnik na aux daje zdecydowanie leprzy glos niz nowiusienki bumbox , czyzby dawniej robili lepsze radia , ten jamnik ma aux na czincze a bumbox mamy ma na jacka  , i jak to wyjasnic , dodam jeszcze ze wujo pod aux podpina odtwarzacz mp3 kabelkiem za 8 zl jakims chinskim no name i gra rewelacyjnie , jak to wytlumaczyc? Ja wiezy mam to samo co mama w bumbow

Dnia 5.03.2018 o 10:19, eryk2kartman napisał:

W sumie zeby miec jak najlepszy dziwiek - najlepszym rozwiazaniem byl by DAC i USB kabel.

Ale to tylko taka mysl, wiem ze szukasz tylko kabla

a ten dac wzmacnia dzwiek bo wzmacnacz sluchawkowy testowalem i wzmacnia tak tylko pytam bo ja nie potrzeboje aby np z czincze przetwarzalo na jacka tzn z analogu na cyfre i odwrotnie , poniewaz oba urzadzenia bd mialy gniazdo jacus np telefon jacek i wieza jacek , wolalbym wzmocnic dzwiek jakos a nie konwertowac analog na cyfre i odwrotnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiono lepsze i gorsze urządzenia, podobnie jak dziś.Tak nie jest wykluczone że wujo ma po prostu lepszego jamnika niż Twój nowy bumbox. Z tego co piszesz wynika że wejście aux w jamniku wuja ma niższą wartość , czyli jest bardziej czułe. To nie jest ani lepsze ani gorsze niż taki bumbox z mniej czułym wejściem jeśli możesz osiągnąć maksymalną moc bez zniekształceń ze źródeł które masz. To raczej niema związku z rodzajem złącz i użycia kabla droższego i tańszego. Różnice głośności na różnych przewodach na tym samym bumboxie będą raczej trudno mierzalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać słuchawek to może być dobry pomysł. Bo jeśli chcesz mieć bardziej czułe wejście to faktycznie niektóre wzmacniacze słuchawkowe mogą w tym pomóc. Jeśli nie wystarcza czułości wejścia, to ma jakiś sens. Przede wszystkim jeśli podłączasz jakieś urządzenie to musisz ustawić w nim możliwie wysoki poziom wyjściowy i problem jest tylko wtedy gdy masz ustawioną maksymalną głośność w bumboxie a głośność jest niewystarczająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dziwne jak do wiezy pod aux podepne telefon lapka czy przystawke tv box android to slychac dobrze dopiero na 10% glosu a jak podepne radyjko to juz na 3% dobrze slychac , od czego to zalezy ? takie  http://sklep.mediazone.net.pl/sport-i-lifetime/radia-i-radiobudziki/17823-wzp-c-radio-aeg-dab-4130-czarne.html jak telefon czy cokolwiek innego podepne do radyjka po aux to radyjko tez dobrze gra juz na 3% glosu od czego to zalezy ze na radyjku wszystko gra dobrze pod aux a w wiezy tylko to radyjko gra dobrze? jaki to jest zal dla mnie 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od czułości wejścia i napięcia na wyjściu ze źródła. To wcale nie jest dobre jeśli masz głośno przy ustawionym niskim poziomie głośności. Ważne aby można było uzyskać pełna moc bez przesterowania w ramach możliwej regulacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...