Skocz do zawartości

Stereo, wybór kolumn.


jimi111

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Jestem Łukasz, chciałbym wszystkich powitać i prosić o radę ekspertów.

Stoję przed zakupem kolumn do otwartego pokoju z kuchnią i przedpokojem. Wielkość tego pomieszczenia to ok. 23m2.

Do wyboru mam kolumny Pylon Pearl 25 lub Jamo s626, no chyba ze cos innego. Chciałbym się zamknąć w kwiocie ok 1800 złotych.

Kolumny będą podłączone do wzmacniacza Pioneer A-676.

AA, no i przede wszystkim będę słuchał muzyki, choć audiofilem nie jestem. Lubię czasami troszkę odkręcić i poczuć basik. Slucham popu, rnb, hip hop itd.

Kolejna sprawa że kolumny będą czasami używane do filmów z netflixa, dlatego pomyślałem o Jamo. Ponoć te kolumny potrzebują miejsca do "oddychania" z boku, którego będą miały pod dostatkiem bo będą stały w centralnym miejscu pokoju obok wejść do kuchni i przedpokoju. 

Co szanowne grono radzi? Pylon? Jamo? A może cos innego?

Dzięki za cenne rady.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zdecydowanie proponuję dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 250. Obydwie konstrukcje bez problemu nagłośnią Twój salon, oferując pełny, dynamiczny dźwięk. Pylon Audio to w stosunku do STX trochę spokojniejsze, lepiej wypełnione, plastyczne brzmienie, STX bardziej eksponuje skraje pasma. Jest jeszcze jedna bardzo ciekawa kolumna, niewiele przekraczająca założony budżet - Monitor Audio MR6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć wszystkim.

Czas odświeżyć temat, ponieważ remont mieszkania dobiegł końca.

Panowie co powiecie mi o kolumnach Melodika BL30 oraz Indiana line Nota 500?

Skłaniam się na niedużych kolumnach ponieważ sam pokój ma ok 15m2 no i myślę ze duże kolumny nie mają sensu bycia.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiany są za ciepłe do Pionieera. Monitor Audio to może być dobry kierunek :) Z naszej oferty warto posłuchać bardzo nielubianych tutaj kolumn Yamahy NS-555

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/ns-555.html

Z Pionieerem NC-50DAB gra to świetnie. 

Reasumując- wzmacniacz pod pachę i na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją według mnie będzie również wyprawa do salonu z tym wzmacniaczem i przesłuchanie różnych kolumn, abyś obrał kierunek. Kolumny w danym budżecie potrafią zagrać naprawdę różnie. Do tego Pioneera żadne ocieplone kolumny z poluzowanymi niskimi tonami bo będziesz miał wielkiego pulchnego misia zamiast dźwięku ;) Szukaj kolumn z dobrą kontrolą niskich tonów, jak najbardziej rozdzielczych, neutralnych/jaśniejszych - tu już wedle gustu, byle nie ciepłych.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...