Skocz do zawartości

Problem z MusicCast Yamaha


Piotr Andrzejewski

Recommended Posts

5 minut temu, Tomek Kandziora napisał:

Cześć, zrobiłem tak - podłączyłem Soundbar po lanie do routera ... i niestety problem się dalej pojawiał. Ale wtedy głównym urządzeniem nie był soundbar tylko 18d. Spróbuję zrobić to jeszcze raz z soundbarem jako głównym podłączonym po lan i dam znać:) Dzięki za odpowiedź.

Własnie zapomniałem napisać- chodzi o główne urządzenie po Lanie. Czekam na info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na chwilkę pomogło, ale teraz sytuacja wygląda tak, że przy starcie każdego nowego utworu znowu jest pogłos - rozłączam grupę, i kiedy ponownie ją połączam podczas trwania tego nowego utworu, dźwięk znowu się synchronizuje. Co to może być?

Zauważyłem jeszcze przed chwilką, że kiedy po starcie nowego utworu zrobię pauzę i kliknę play - muzyka brzmi już ok, jest zsynchronizowana. Nie trzeba rozłączać grup. Tak czy owak, nie powinno to działać w ten sposób - powinno startować zsynchronizowane od razu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Sprawdziłem w Inea - mam światłowodowy modem Nokia z funkcją routera - pasmo tylko 2,4 gh, przepustowość do 300, do tego access point AirTies umożliwiający korzystanie z 5 gh. Ale routera jako takiego nie mam. Wydaje się zatem, że tak jak pisaliście, potrzebuję takiego routera, który podniesie moc i siłę sygnału. Wstępnie znalazłem sobie tego fritza 4040. Powinien być ok. A jeśli chodzi o Asusa, to masz na myśli któryś szczególny model? Sprawdzę i dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hejka. Mam świeżo zakupioną wieżę 670D z opcją bluetooth out ;) oraz słuchawki bluetooth AKG 50. Zamierzałem skorzystać z Musiccasta żeby korzystać ze słuchawek jako odbioru z wieży. I problem - na Lenovo P2 z LTE oczywiście sygnał bluetooth do wieży idzie elegancko, ale sparowanie samej Aplikacji z telefonu do wieży - nie działa ! Czy muszę mieć od razu drugi sprzęt Yamahy żeby ten Multicast w ogóle zastartował ? Connectuje zgodnie z instrukcją szuka szuka i nic każe się wyłączyć i niby po ponownym włączeniu mam wpisać hasło a tu nic nie ma connectuje wieki i nic cały czas to samo. Miał ktoś coś podobnego ? Android 7.0 chyba powinno pykac bez problemu..LTE na dobrym speedzie, Spotify śmiga z komórki na wieżę ale co z Multicast ? Czy jest szansa że usłyszę muzę z wieży na moich słuchawkach BT? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym menu wybierasz źródło dźwieku tylko. Jak chcesz wysłać sygnał po bluetooth na słuchawki, to apce Music Cast wysuwasz menu z dołu (takie trzy kreski z kropkami, tam też jest regulacja tonów). Na samym dole jest "transmisja bluetooth. Tam właśnie wyświetlą się dostępne urządzenia z bluetooth. Powodzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A ja mam inny problem - chciałem podłączyć przez bluetooth do musiccasta Jbl 4 ( z czystej ciekawości zanim dokupię coś większego) i pokazał mi się komunikat na aplikacji musicasta " ten głośnik nie odtwarza treści chronionych prawem autorskim" - i nie było odtwarzania - czy ktoś wie o co chodzi? Czy to jakaś blokada Yamahy? Ponoć sytem miał być otwarty....

Edytowano przez Łukasz Luk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

jestem informatycznym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.

Od dwóch dni nie mogę skonfigurować soundbar YAS 306 z moją bezprzewodową siecią domową (światłowód 2.4 ghz).

Na ostatnim kroku konfiguracji po wpisaniu hasła sieci wyskakuje błąd -10305 i nie wiem co to oznacza.

Serwisant w Audio Klan sugeruje błąd mojej sieci, ale co konkretnie to nie wiadomo.

Może macie jakieś minimalne ustawienia dla sieci wifi, aby ten sprzęt mógł się podpiąć.

Ktoś pomoże?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dnia 5.01.2019 o 00:42, Łukasz Luk napisał:

A ja mam inny problem - chciałem podłączyć przez bluetooth do musiccasta Jbl 4 ( z czystej ciekawości zanim dokupię coś większego) i pokazał mi się komunikat na aplikacji musicasta " ten głośnik nie odtwarza treści chronionych prawem autorskim" - i nie było odtwarzania - czy ktoś wie o co chodzi? Czy to jakaś blokada Yamahy? Ponoć sytem miał być otwarty....

Udało się coś z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 2.06.2020 o 10:15, marcin87 napisał:

Witam, mam inny problem. Soundbar bar400 plus dwa głośniki music cast 20. Nie mogą ich skonfigurować w surround. Ciagle wywala błąd przy łączeniu 601300000, pomożecie?

Witam, mam ten sam problem, tyle że z amplitunerem RX-V685, w każdej innej konfiguracji musiccast 20 pracują bez problemu. Może jest to problem w oprogramowaniu. Może ktoś coś wie na ten temat.

MusicCast 1a.jpg

MusicCast 2a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyskakuje mi ten sam błąd co koledze Amarok. Chwilowo u mnie problem zażegnany- ale to bardziej przez przypadek niż rozwiązanie problemu. Otóż stwierdziłem, ze Dobrze bedzie zresetować u dostawcy ustawienia modemu. Zadzwoniłem do Vectry- tam pan stwierdził ze mam podłączonych łącznie 11 urządzeń do sieci Wifi a ich urządzenia obsługują do 8. Wobec czego zakupiłem inny- lepszy ruter o silniejszym sygnale i możliwości podłączenia większej liczby urządzeń. Początkowo głośniki wyrzucały ten sam błąd, przy około 20-30 próbie się udało, póki co sygnał trzyma i nie zrywa. Czekamy co bedzie dalej. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcin, mam pytanie, czy jak sprzęt wyłączyłeś i po ponownym włączeniu dalej trzyma czy już nie. 

Moj router to Asus RT-N66U wiec bardzo dobry i wydajny i nie zakładam że tu jest problem. Poza tym router jak i amplituner i musiccast 20 resetowałem, przeprowadziłem konfigurację sprzętu on nowa ale niestety bez sukcesu. 

Do Audioklan pisałem, ale nie odpowiedzieli. Dzwonić nie próbowałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyskakuje mi ten sam błąd co koledze Amarok. Chwilowo u mnie problem zażegnany- ale to bardziej przez przypadek niż rozwiązanie problemu. Otóż stwierdziłem, ze Dobrze bedzie zresetować u dostawcy ustawienia modemu. Zadzwoniłem do Vectry- tam pan stwierdził ze mam podłączonych łącznie 11 urządzeń do sieci Wifi a ich urządzenia obsługują do 8. Wobec czego zakupiłem inny- lepszy ruter o silniejszym sygnale i możliwości podłączenia większej liczby urządzeń. Początkowo głośniki wyrzucały ten sam błąd, przy około 20-30 próbie się udało, póki co sygnał trzyma i nie zrywa. Czekamy co bedzie dalej. Pozdrawiam

Witam, wyskakuje mi ten sam błąd co koledze Amarok. Chwilowo u mnie problem zażegnany- ale to bardziej przez przypadek niż rozwiązanie problemu. Otóż stwierdziłem, ze Dobrze bedzie zresetować u dostawcy ustawienia modemu. Zadzwoniłem do Vectry- tam pan stwierdził ze mam podłączonych łącznie 11 urządzeń do sieci Wifi a ich urządzenia obsługują do 8. Wobec czego zakupiłem inny- lepszy ruter o silniejszym sygnale i możliwości podłączenia większej liczby urządzeń. Początkowo głośniki wyrzucały ten sam błąd, przy około 20-30 próbie się udało, póki co sygnał trzyma i nie zrywa. Czekamy co bedzie dalej. Pozdrawiam

Hej,

tak jak napisałem fakt działania w surround generalnie uważam za fart, nie rozwiązanie problemu. Z nowym sprzętem połączył przy może 20/30 próbie.od tego czasu fizycznie ich nie wyłączałem, tzn wyłączają się same przy wyłączeniu iPada bądź tv.na jakimś forum wyczytałem tez, ze w ustawieniach rutera nie ma blokowania sieci 2.4/5ghz, ja ustawilem wszystkie sprzęty na 2,4ghz. Całe iprogramowanie aktualne(widac z poziomu aplikacji). Wyczytałem tez, ze warto uparcie probowac łączyć do bólu, choć wiadomo ze to mało poważne w gej klasie sprzętu, to faktycznie warto probowac. Dzwoniłem do AudioKlan- pierwsze co to zapytali jaki ruter mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...