Skocz do zawartości

Problem z MusicCast Yamaha


Piotr Andrzejewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 18.06.2020 o 06:53, S4Home napisał:

Amarok spróbuj po prostu inny ruter. Nie chodzi o to czy jest dobry czy nie. Czasem się po prostu nie dogadują.

Sklepy wypożyczają takie sprzęty możesz ewentualnie oddać.

Nie wykluczam routera ale w konfiguracji stereo i w każdej innej dogadują, problem jest tylko w połączeniu surround.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 months later...
Dnia 21.06.2020 o 12:25, Amarok napisał:

Nie wykluczam routera ale w konfiguracji stereo i w każdej innej dogadują, problem jest tylko w połączeniu surround.  

Witam,

czy zmiana routera przyniosła skutek? U mnie jest to samo- ciagle rozłącza przy połączeniu surround. Wymieniłem już router z vectry na lepszy, nie wiem czy jest sens szukac następnego?
system surround rozłącza wg własnego widzimisie- co kilka dni lub kilka razy dziennie

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam 

 

Posiadam dwa głośniki musiccast20 oraz w salonie WXAD10 

Głównie słucham radia internetowego, rock radio albo eska rock.

Czy zdarza się Wam rwanie tych stacji ? Czy to u mnie jakiś problem. 

Często grają po pół dnia bez żadnego zająknięcia a czasem rwie. 

Tak samo przerwy są bezpośrednio po uruchomieniu i albo się to ustatkuje albo zrywa na amen. 

 

Nie wiem czy to wina tych stacji czy mojej sieci a może wina samych głośników.

Dodam że oprogramowanie jest naj świeższe. 

 

Chyba że to problem z wcześniej wspominanymi zakłóceniami innych sieci.

Posiadam światłowód z Plusa czyli netia i jakiś standardowy router. 

 

Może go po prostu wymienić ?

 

 

  

 

      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Dnia 25.06.2022 o 09:45, borys napisał:

Zasięg WiFi w całym mieszkaniu mam na maxa.

Router zamontowany w korytarzu na środku mieszkania, ale innych sieci do o koła sporo.

Urządzenia stale podłączone to dwa telefony i czasem komputer no i musiccast.

  --------------------------------------

 Wiem, że może niewiele wniosę, ale potwierdzam, że urządzenia MusiCast (u mnie CRX- N470D razy dwa) zacinają przy słabej sieci. W starym domu, choć internet chodził dobrze w miarę (dało się oglądać filmy z różnych VOD przy 1-2 zacięciach na film 2-3 godz.)praktycznie nie dało sie używać "siecowo" Yamahy, więc służyła jako odtwarza CD i radio... Kabel (z routera) nic nie pomagał, ale do domu sygnał dochodził nie kablowo tylko przez radio.  Po przenosinach do nowego domu internet światłowodowy o wiele lepszy, wifi nowe (system DECO, TP-Link) i problemu nie było... na pierwszym, starym zestawie. Kupiłem drugi (używany, ale jak nówka, nawet ryski nie widać, a taca CD jakby nie otwierana! i niestety... zacina. A tylko jest w innym pokoju, moc wifi nawet nieco lepsza, maks. 2 metry od routera. Po intensywnym zacinamu przez jakiś czas - przestaje i chodzi dobrze. Generalnie NET-Radio działa lepiej niż streaming Spotify, co wydaje się dziwne  - więc problem raczej po stronie YAMAHY.  Ogólnie to podkopuje moją wiarę w MusicCast, żałuję trochę, że nie spróbowałem MultiRooma Denona czy innych.  Przy innym starym aplitunerze DENON (klasy nieco wyższej, kiedyś warty pow. 5 tys.) mam przystawkę streaminową WIIM za 349 zł i działa lepiej niż MusiCast za dużo większe pieniądze - tzn. nie zacina :). To dziwne. Jeszcze jedna obserwacja - linkowanie urządzeń (aplitun. w dwóch pokojach) nic nie zmienia, ani na gorzej, ani na lepiej. Wyłączanie urządzeń Yamahy, resetowanie routera itp., mam wrażenie, że pomaga, ale to takie "hokus pokus", a nie rozwiazanie problemu. Zakłóceń sieci wokół nie mam, bo to dom, czasem coś łapie od sąsiadów i ktoś puści sieć z komórki jako routera przez przypadek. Wiem, że niewiele tym wpsiem pomogłem w rozwiazaniu problemu, ale wkurzające to jest, że w urządzaniach nie takich tanich (choć wiem, że to nie sprzęt TOP HI-FI) są takie "głupie", ale mega denerwujące problemy. Mam więc jak Borys i.... czasem zacięcia. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...