Skocz do zawartości

Jaki AVR do kina 5.1 w przyszłości 7.1


dawg0r

Recommended Posts

Witam,

stoję przed dylematem co kupić do kina 5.1 w przyszłości 7.1.

Nie interesuje mnie bezprzewodowe głośniki i powiązane z tym systemy od Denon i Yamaha. Pomieszczenie jest w remoncie, więc wszędzie zostały doprowadzone przewody pod głośniki.

Wszystko będzie stało i grało w

- pomieszczenie 40m2 (salon i jadalnia) przez środek przechodzą schody na drugie piętro, są one też granicą między salonem i jadalnią. 

- głośniki (będą zmieniane w niedalekiej przyszłości  na coś lepszego) to zestaw 5.1 harman/kardon HKTS11

- AVR powinien spełniać głównie rolę kina domowego do kompletu zostanie zakupiony odtwarzacz BR, radia internetowego, dodatkowo powinien obsługiwać streaming spotify i inne

- AVR nie musi być wyposażony w Wifi, wystarczy LAN

- AVR podpięty będzie TV Sony KD-55XE9005 (tutaj ważne aby można oglądać TV bez włączania AVR) oraz aby wejścia HDMI obsługiwały najnowsze standardy 4K - krótko mówiąc AVR ma wspomagać TV, a nie być jego słabą stroną, konsola PS4, Dysk sieciowy Synology

 

To mój pierwszy zestaw do kina domowego i tym samym pierwszy raz mam styczność ze sprzętem pokroju AVR etc. Budżet to maksymalnie 3.000 PLN chociaż byłbym szczęśliwy gdyby udało się zamknąć w 2.000 PLN. Nie jest audiofilem, a jedyne na czym mi zależy to jakość i wszechstronność oraz przyszłościowa konstrukcja, która nie zestarzeje się po pół roku.

Mieszkam w DE ale nie widzę problemu aby sprzęt zakupić w PL

 

Pozdrawiam i dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Piotrze,

Dziękuje za odpowiedź. Chyba jednak mało precyzyjnie określiłem na co ów 2.000 ew 3.000 PLN chcę przeznaczyć.

start cyt.:

„To mój pierwszy zestaw do kina domowego i tym samym pierwszy raz mam styczność ze sprzętem pokroju AVR etc. Budżet to maksymalnie 3.000 PLN chociaż byłbym szczęśliwy gdyby udało się zamknąć w 2.000 PLN”

koniec cyt.

Owa kwota jest jedynie na AVR, zakładam powyższe gdyż wspomniana przez Ciebie Yamaha 483 kosztuje np. w Cyberport 329 € wiec spokojnie mieści się w moim budżecie. 

Mimo wszystko dziękuje za podpowiedz, teraz wiem jakich głośników szukać ;]

Wracajac do meritum - zakładam ze zwiekszona kwota na AVR otwiera drzwi także do innych modeli? producentów?

czytalem uważnie forum i powiem szczerze ze esencja jest jedna; Yamaha, Yamaha i jeszcze raz Yamaha. Jak pisałem jestem zielony w temacie, ale czy tylko jeden producent jest na siłach podołać wymaganiom aż tylu użytkowników? Rodzi się pytanie...gdzie Denon, BW, H/k, Maranz etc? No chyba ze w budżetówce tylko Yamaha staje na wysokości zadania?

Odsluch możliwy w DE? Mogę prosić o jakiś namiar?

Jezeli jest taka możliwość (?) proponuje kontakt telefoniczny. Oszczędzi to sporo czasu i niedomówień... Chętnie zakupie sprzęt  u Pana, jednakże wcześniejsza konsultacja telefoniczna  jest wysoce wskazana.

Mit freundlichen Grüßen 

Dawid 

Edytowano przez dawg0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawg0r

Skoro chcesz przeznaczyć 2-3 tysiące na amplituner kd i potrzebujesz m.in. obsługę 4K oraz sieć, to Yamaha RX-V683 będzie optymalnym wyborem - dobra jakość dźwięku i ogólne wykonanie, dobre parametry i wyposażenie (złącza) oraz sterowanie. Poza tym jest to mocny amplituner, a Ty masz duże pomieszczenie. Aktualna cena w większości sklepów to 2399zł. Gwarancja 3 lata (2 lata + dodatkowy 1 rok przy zarejestrowaniu zakupu na stronach dystrybutora).

Ale ta Yamaha to tylko przykładowe rozwiązanie, bo trzeba się od razu zastanowić nad docelowymi kolumnami (set HK który posiadasz obecnie - raczej się nie nada na taką powierzchnię), nawet jeżeli dokupisz je później

Pozdrawiam... w języku polskim :D
PS. Skontaktuj się bezpośrednio z S4Home (albo innymi firmami oferującymi możliwość wypożyczenia sprzętu, bo Yamaha jest łatwo dostępna) w celu ustalenia szczegółów, tak będzie szybciej i wygodniej.
No i witaj na Forum AUDIO B|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...