Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR676 + STX electrino 150


MariuszZ

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów. Zamieściłem na pokrewnym forum posta ale tam chyba zimowa hibernacja jest więc przepisuję tutaj mając nadzieję, że ktoś mający wiedzę i doświadczenie doradzi. Cytuję: " ... Ostatnio zaopatrzyłem się w zestaw kina domowego Onkyo TX-NR 676 z zestawem kolumn STX elecrtino 150 (5.1 set) i jestem bardzo zadowolony. Aktualnie poszukuję sposobów, żeby z tych kolumienek wycisnąć maximum jakości w słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów. Proszę o kilka porad dotyczących oglądania filmów. Jaki odtwarzacz blue ray dokupić lub tv box, który najlepiej sprawdziłby się z tym zestawem? Ponadto, może ktoś ma doświadczenie i wiedzę oraz podpowie w jakich formatach pliki muzyczne, płyty cd, oddadzą max jakości odsłuchu na tym sprzęcie? Czy kolumny po tzw. wygrzaniu poprawią brzmienie górnego pasma? W tym zakresie nie mam porównania ale wydaje mi się, że mogłoby być trochę lepiej. Mam jeszcze pytanie dotyczące głośnika niskotonowego. Ma on wejście RCA dla kananłu L i R. Połączyłem ampli kablem RCA z gniazdem L. Czy jak połączę kablem RCA Y z gniazem L i R głośnika to poprawi się jego efektywność? Wydaje mi się, że jak na takiej wielkości głośnik to gra on jakby mu mocy brakowało. Połączyłem suba takim oto przewodem kabel RCA. Pozdrawiam i proszę o sugestie ..." szczególnie zależy mi na poradzie dotyczącej odtwarzacza blue ray. TV na razie mam FHD Philipsa 7000 series 3D Ultra Slim Smart LED TV 47PFL7008. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BluRay który będzie najlepszy - to Oppo. Ale kosztuje dużo...

Nie podałeś tak istotnych informacji jak budżet na odtwarzacz. Jeżeli koszty są nieistotne - to właśnie Oppo.
Więc uzupełnij swój wpis zgodnie z "Pierwszymi postami.." (link masz poniżej...)

Ustawiłeś prawidłowo subwoofer (m.in. pasmo odcięcia - zarówno ustawione na subie jak i w amplitunerze) i czy w ogóle sprawdzałeś w instrukcji zalecane ustawienia? Sprawdzałeś jak subwoofer zagra na innych ustawieniach (np. kolumny jako "small" oraz jako "Large")?

Podłączenie suba kablem typu "Y" może przynieść dobry efekt - było to proponowane w kilku wątkach na Forum i już parę razy było lepiej.
Czy Ty rzeczywiście masz taki długi kabel (15m)? Jeśli tak, to może na chwilę spróbuj jak sub gra na krótszym kablu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv box nie znam żadnych. Ale do łączenia z amplitunerem to słabo to widzę.

Jak chcesz wycisnąć jak najwięcej z dźwięku i obrazu to tak jak kolega pisał "oppo"

Możesz ewent. skusić się na odtwarzacze popcorn hour lub Dune z procesorem SIGMA. Są drogie ale warto. Porównywalne do drogich hiend bluray

Jak popcorny to od A300 w górę. Miałem ich kilka. Dune mam obecnie. Jeżeli będziesz zainteresowany to odpisz- to napiszę więcej o nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, modelarz01 napisał:

Możesz ewent. skusić się na odtwarzacze popcorn hour lub Dune z procesorem SIGMA. Są drogie ale warto. Porównywalne do drogich hiend bluray

Jak popcorny to od A300 w górę. Miałem ich kilka. Dune mam obecnie. Jeżeli będziesz zainteresowany to odpisz- to napiszę więcej o nich.

Modelarz01,

opisz proszę swoje doświadczenia z odtwarzaczami Popcorn oraz Dune - będzie to na pewno interesujący temat.
Zapraszam tutaj:
https://forum.audio.com.pl/topic/49110-odtwarzacz-multimedialny-popcorn-i-inne/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Spróbuję zatem RCA Y podłączyć do gniazd głośnika R i L. Dam znać o tym ... Budżet proporcjonalny do zestawu, który posiadam czyli za odtwarzacz BR max do ok. 1,5k pln. Wracając do sub`a to pasmo odcięcia i wzmocnienie kręciłem w prawo i lewo ze słabym skutkiem tzn. nie było efektu Łoł ... Ustawienia crossover na podwójny bas poprawia bas ale nie jest on odpowiedni dla mnie tylko jest go więcej, a raczej głośniej i zasłania resztę pasma wtedy ... Ustawienia ampli kombinowałem na różne sposoby, żeby było najlepiej i jest OK jak na moje ucho ;) ale może są użytkownicy lub ludzie z branży, którzy mają jakieś "presety" do tego zestawu żeby było lepiej niż OK. Jeżeli chodzi o odtwarzacze Dune to muszę poczytać i dopiero poproszę Cię Modelarzu o radę bo może warto. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę dni temu w ogłoszeniach na giełdzie HiFi propozycję używanego BluRay firmy Oppo w cenie mieszczącej się w Twoim budżecie - sprawdź czy jeszcze jest to aktualne.

Czy przestawiałeś sub w inne miejsce?
Ustawiałeś również pasmo odcięcia na amplitunerze oraz zmieniałeś typ kolumn (małe, duże)?

Kolumny muszą trochę pograć (przynajmniej tydzień) by się wygrzały, więc nie rób na razie żadnych istotnych zmian tylko po prostu uzbrój się w cierpliwość.

Pozdrawiam
PS. Nie napisałeś jeszcze np. czy dopuszczasz sprzęt używany (nowe Oppo kosztuje kilka razy więcej niż założona kwota).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając dane środowiskowe...  to raczej budżetu już nie przekroczę heh... sprzęt wolałbym nowy. Gra to w 20 metrowym pokoju z meblami, prostokąt ok. 5mx4m . Fronty ustawione na dłuższej ścianie w trójkąt równoboczny do słuchacza. Satelity w linii ze słuchaczem na wysokości frontów są ustawione. Sub nie był ustawiany w inne miejsce ale przykładałem ucho hehe i słabo się odzywał przeciwnie do frontów, które dają mega bas i tworzą super scenę przy słuchaniu ale brakuje mi nieco wysokich tonów. Może ze względu na wiek już nie słyszę powyżej 10 kHz i już, a szukam złotego środka, którego nie znajdę hehe.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz, cierpliwości! Głośniki w kolumnach muszę trochę popracować i dźwięk się zmieni.

A sprawdzałeś ustawienia w menu amplitunera, bo nie dałeś jeszcze odpowiedzi.

Poza tym jak u Ciebie z akustyką, masz jakiś dywan i coś na ścianach? W trakcie weekendu popróbuj przestawić sub w inne miejsce...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie inwestowanie w Blu-ray Oppo przy tak tanim kinie domowym to nieporozumienie. To hi-endowe źródło dedykowane do setów za kilkadziesiąt tysięcy, jako ostatni szlif. Jakieś Sony lub Panasonic z marketu zupełnie CIę urządzi. Tak jak pisze s4home, Ciebie powinny interesować lepsze kolumny. Ale, masz kino domowe, a widzę, że walczysz o lepszą jakość odsłuchu muzyki. Jak to się stało, że kupiłeś KD do odsłuchu muzyki? To jak kupować scyzoryk wielofunkcyjny do precyzyjnej pracy zegarmistrza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wracając do wątku subwoofer`a STX to znacznie poprawiła się efektywność po podłączeniu ampli kablem RCA Y do gniazd R i L głośnika oraz odpowiednim ustawieniu amplitunera. Teraz bas jest OK tylko trzeba go trzymać "w ryzach". Kolumny STX electrino miały być 250 ale podjąłem decyzję ze względu na kubaturę pomieszczenia, że kupię te mniejsze 150tki. Ogólnie bardzo przyzwoicie grają zarówno w kinie (DTS i Dolby) jak i w stereo. Jakość zależy od materiału jak wiadomo. Odtwarzam na razie z plików audio FLAC bezpośrednio z USB ampli i filmy po USB z TV kodowane popularnymi kodekami mkv ponadto z evoboxa polsatu i netflixa z TV. Z założenia zestaw miał być uniwersalny do muzyki i kina, i jak na moje potrzeby się sprawdza bardzo dobrze w kinie i dobrze w muzyce. Wracając do odtwarzacza to faktycznie Oppo to nie ta półka sprzętu, który możliwości odtwarzacza by ograniczał. Zdecydowałem, że zaopatrzę się prawdopodobnie w odtwarzacz Sony UHP-H1 ze względu na pozytywne opinie dotyczące odtwarzania muzyki z płyt i niewygórowaną cenę. Pomysł na odtwarzacz typu popcorn czy dune ze względu na zalegającą dużą kolekcję płyt audio odpadł. Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon od Room Calibration dopasował automatycznie ustawienia ale nie bardzo mi się to podobało i poprzestawiałem trochę. Wpisałem ręcznie odległości głośników. W sekcji głośniki Crossover ustawiłem dla frontów Full band, po 60 Hz dla centralnego i Surrond`ów. Ustawienie LPF of LFE chyba nie ma znaczenia ponieważ sub nie ma wejścia LFE ale jest ustawione 120 Hz. Double Bas dalem OFF ponieważ przy ON bas jest przytłaczający i jak dla mnie za dużo go. Ponadto, poustawiałem Equalizer osobno dla frontów, centralnego i surrond`ów podbijając skraje pasma. To samo zrobiłem w Quick menu podbijając niskie i wysokie tony. W innych włączyłem Music Optimizer. Chyba tylko tyle pozmieniałem. Jutro krótko opiszę wrażenia z zakupionego dziś odtwarzacza Sony UHP-H1. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo jest też lepiej niż było na początku. Z ciekawostek to zauważyłem, że zdjęcie maskownic z frontów poprawiło nieznacznie brzmienie wysokich tonów. Dziś podłączyłem wspomniany wcześniej odtwarzacz. Muzyka z plików FLAC, w porównianiu do odtwarzania bezpośrednio z USB ampli wydaje się być bardziej "soczysta". Słyszę jakby wyraźniej i w szerszym paśmie. To oczywiście subiektywne odczucia ale "TO" już bardzo mi pasuje. Oczywiście jak gdzieś tutaj Pan z Q21 wspomniał to za tą kasę i przy wyborze kina, słuchając muzyki w stereo, trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami. Zależało mi na uniwersalnym rozwiązaniu i otrzymałem je. Jest dobrze. Kino - obraz i dźwięk jest Super. Netflix z BD dużo lepszy niż miałem ze Smart TV. Poprawił sie obraz, funkcjonalność i dostałem dźwięk w DD 5.1 (ze smart tv miałem DD 2.0). Aplikacja YT z BD też dużo lepiej wypada. Muzyka z płyt i plików jak na moje stare ucho w zupełności mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...