Skocz do zawartości

Jakość muzyki z komputera


elkaz

Recommended Posts

Witam,
czy możliwe jest uzyskanie takiej samej jakości muzyki co z odtwarzacza CD (DVD) w przypadku:
zgrania na dysk twardy utworów z CD i odtwarzania z dysku twardego tych plików.
Proszę o radę i linki do tego typu tematów.
Jak zgrać bez strat pliki z CD i jak je przesłać i odtwarzać już na wysokiej klasy sprzęcie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega piszę możesz zgrać muzykę na komputer po przez jakiś program, ale bez zmiany formatu na mp3. Niestety montowane karty dźwiękowe w Naszych komputerach nie zawsze są dobrej jakości, a żeby uzyskać dobre brzmienie trzeba mieć jakąś dobrą dźwiękówkę no i dobry kabelek połączeniowy:)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja tam napieram na Creative Audigy za 60 zl i jakosc jest bardzo dobra icon_smile.gif


Ja nie wspominam Audigy 1 za rewelacyjnie - jakość jest OK ale bez specjalnych zachwytów .... i nie ma obsługi niczego ponad 48 khz a przy 44,1K trzeba upsamplować do 48 K aby było przyzwoicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiadomo ze za tą cenę 60 zl nie osiągniemy hi-endu ale w porownaniu do zintegrowanej karty jest duzo lepiej...
A co polecacie z kart muzycznych do kompa ?


Emu 0202 , Audiotraki HD2 ... sporo tego dobrego na rynku - zależy ile chcesz wydać i czy chcesz na USB czy nie, czy chcesz regulator na wyjściu ... itd. itd. Ja wolę dobrą integrę jako wysokiej jakości źródło cyfrowe (do 192K 24 bit - tego karty creative nie potrafią przy SPDIF) + zewnętrzny DAC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Emu 0202 , Audiotraki HD2
słyszałeś je obydwie?


Nie - słyszałem tylko SM PRO AUDIO ADDA 192 (topowy DAC CS chyba ten sam co w EMU 0404 USB i X-Fi ELITE), Audigy, Behringer BCA2000 i jeszcze jakieś tam icon_wink.gif

Emu 0202 lub Audiotrak jest tańszy kilkukrotnie od takiego SM PRO AUDIO 192 i z tego powodu poleciłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...