Skocz do zawartości

Odtwarzacz multimedialny - Popcorn i inne


RoRo

Recommended Posts

Ciekawą alternatywą w stosunku do odtwarzaczy BluRay czy DVD może być odtwarzacz multimedialny.

Od razu kojarzą się produkty Popcorn...
http://www.popcornhour.pl/
... ale są oczywiście i inni B|

Zapraszam do podzielenia się tutaj swoimi doświadczeniami Kolegów (i oczywiście również Koleżanki) które korzystają lub korzystały z tego typu odtwarzaczy multimedialnych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy był popcorn hour a110. Z czasem wymieniłem na a200. Kolejny po a200 był już a300. Używałem go dość długo. A 300 był urządzeniem drogim w sklepach około 1000zł.

A300 w stosunku do a200 wniósł kilka ciekawych rozwiązań. Między innymi odczuwalna lepsza jakość dźwięku w stosunku do a200.

Niedawno postanowiłem ,że skoro między a200 i a300 był lekki skok w jakości głównie dźwięku postanowiłem ,że wymienię go na kolejne urządzenie z tym samym procesorem SIGMA (najnowsze)

Okazał się nim Dune solo lite. cena w sklepach około 700zł.

A z wyposażeniem (ilość złącz itp) jakie oferował a300 to za urządzenie DUNE może kosztować od 1300zł

Testowałem oba urządzenia jednocześnie A300 i Dune solo lite. Przełączałem pilotem w amplitunerze miedzy HDMI. 

Obraz do testów projektor Benq w1060. Ekran około 120-130cali

Amplituner Onkyo 606. Zestaw głośników missiom m34i 5.1. Subwofer Jamo E150. Pokój kinowy około 25m2

Obraz jaki oferował Dune solo lite w stosunku do Popcorna hour a300 nie był na pewno lepszy czy gorszy. W odległości jakiej siedziałem 270cm od ekranu dużego nie widziałem żadnej różnicy. Z bliska też nie widziałem żadnej różnicy. Zrobiłem zdjęcia. Z bardzo bliskiej odległości po zdjęciach można zauważyć ,że Dune solo lite oferuje lepsze wygładzanie np.czcionki. Ale z normalnej odległości oglądanej jest to nie do zauważenia. A jak ktoś ogląda na 60" tv to nie wieże żeby z 2metrów zauważył różnicę!

Jeszcze zdanie o "zaawansowanej technologi VXP" jakie oferuje DUNE i nowe procki SIGMA.

To bajer czasami przydatny ale to bardziej pod projektor. Kontrast podbija i czerń przez to jest czarniejsza. Kolory wówczas wydają się może mniej naturalne ale chyba czasami przyjemniejsze dla oka. Zależy też od sceny w filmie. Z kolei w nowych filmach 10bit jakich ostatnio coraz więcej ta funkcja VPX nie działa.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to Dune solo lite z najnowszym procesorem SIGMA oferował prawie to samo co starsze procesory SIGMA ,a nawet i ciut gorzej.

Wydaję się ,że soprany są mocniejsze przez co dźwięk jest mniej przyjemny. Popcorn a300 oferuje bardziej miękki dźwięk łagodniejszy. Stereo i kino. Różnica jest taka ledwo słyszalna. Może z innym amplitunerem lub głośnikami inne byłyby odczucia.

Jednak zdecydowałem się zostawić Dune SOLO LITE ze względu na szybkość poruszania się po plikach. Płynne odtwarzanie filmów 4K (zwiastuny) i wsparcie dla dolby ATMOS.

Jeśli ktoś szuka urządzenia do filmów mkv itp. full hd  i posiada starszy amplituner ,który nie odtworzy Atmosa lub nie będzie u siebie tego systemu montował i do tego nie potrzebuje oglądać filmów 4k to nie ma takiej potrzeby żeby przepłacać.

Osobiście do Kina i stereo jeśli miałbym więcej pieniędzy kupiłbym popcorn hour a500 za 1300zł. Który posiada dodatkowo układ audio DAC -podobno tylko w stereo słychać różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarz01 - dziękuję za Twój wpis.

Napisz proszę jeszcze jakich połączeń kablowych używałeś (wspominałeś o HDMI, testowałeś inne złącza?) i jak oceniasz komfort pracy - wspomniałeś, że Dune był lepszy pod względem szybkości poruszania się po plikach.
Jak oceniasz stabilność pracy i czy były jakieś zakłócenia obrazu/dźwięku/synchronizacji przy odtwarzaniu?

Pozdrawiam
PS. Sądząc po symbolu E150 - to chyba sub JBL, a nie Jamo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak JBL e150

Dune/Popcorn tylko HDMI. Przy stereo można się pokusić kablami rca/coaxial... bas wówczas będzie odrobinę przyjemniejszy.

Nowe procesory SIGMA są szybsze i wówczas poruszanie po plikach trwa 2x szybciej niż przy starszych procesorach. Samo odtwarzanie filmów nie wpływa na szybkość przewijania itp.

Żadnych zakłóceń podczas oglądania nie ma. Jedynie napisy srt czasami trzeba odpowiednio dopasować.

Popcorny może od czasu do czasu lubią się zawiesić . Ale to może wina starszych modeli procesora SIGMA.

 

Jeśli ktoś chce wycisnąć z takiego urządzenia jak najwięcej to tylko urządzenia z procesorem SIGMA. Żadnych Realteków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej proszę o pomoc. Mam podpięty dysk 2tb pod nvidie shield   w ustawieniach zaznaczone aby przesyłać pliki przez sieć domową. I teraz tak gdy chce kopiować plik z dysku 2 Tb na komputer jest ok, ale gdy chce w drugą stronę pojawia się taki komunikat 

7995ad0b3ef109d9med.jpg[/URL]

Oczywiście dysk cały czas jest podłączony do urządzenia i wybrany plik do kopiowania też jest. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...