Skocz do zawartości

Zestaw kina 5.2 do 3500zl


Siniak

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy i zielony w temacie. Trochę poczytałem ale nie znalazłem tego co szukam. 

Poszukuje zestawu kina domowego przeznaczenie to tv 60% i muzyka sporo z radia 40%. Pokój na fotce. Potrzebuję amplituner z dwoma kanałami chce podłączyć zestaw 5.0 może kiedyś dokupić sub i na drugi kanał podłączyć głośnik który mam w łazience. Ograniczenia to oczywiście kwota 3500zl z kablami. Fajnie jak by głośniki były białe to żony wymogi :)

1520116294849126276631.jpg

Zapomniałem napisać że miejsce zamieszkania to Białystok i zestaw  ma być nowy. 

Edytowano przez Siniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały budżet,a kolumny podłogowe czy podstawkowe?

Białe podłogówki często polecane w tym budżecie 

http://allegro.pl/taga-harmony-tav-606v3-biale-5-0-jmsystem-olkusz-i6680125004.html#thumb/1

Jeżeli chodzi o amplituner to może:

Onkyo TX-NR676E-można go ostatnio kupić w dobrych promocjach

Pioneer VSX-932-tańsza opcja

ewentualnie droższa opcja też często polecana Yamaha MusicCast RX-V683

Kable na metry np.

Oehlbach Type 1008 Kabel głośnikowy 2x2,5 mm2 OFC-fronty

Oehlbach 107 - 2x1,5mm-centralny i tylne

lub

KLOTZ Twinax kabel głośnikowy LY225 2x2,5mm OFC-fronty

KLOTZ Twinax kabel głośnikowy LY215 2x1,5mm OFC-centralny i tylne

 

Ogólnie patrząc na to zdjęcie pokoju,ja osobiście szedł bym w jakieś monitory i wsparte dobrym subwooferem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej o kolumnach przednich podłogowych. A tył podczepiony do ściany za sofa. 

A co powiecie na zestaw amplituner onkyo tx nr 555 i głośniki jamo  s426hcs3 to wtedy i na Suba starczy kasy czy to zły wybór. 

Czytałem gdzieś że onkyo ma słabe radio to prawda? 

Edytowano przez Siniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O radio to bym się raczej nie martwił, amplitunery (te faktycznie nowe i sieciowe) mają radio FM i radio internetowe w ilości paru tys stacji, czasem też dab+

Moim zdaniem lepsza seria 6 mocniejsza,dynamiczniejsza i pełna ONKYO TX-NR656 lub 676,a kolumny  QUADRAL QUINTAS 6500 budżetowe chodź ładnie wykonane i brzmiące.Ja osobiście jeżeli masz możliwość dołożył bym te parę złotych więcej,a subwoofer zakupił później.Najlepiej to jak byś się udał na odsłuch, może coś doradzą,a nade wszystko nie kupisz kota w worku w Białymstoku przecież na Hetmańskiej masz sklep RMS hi fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiem też tak słyszałem ,że onkyo.

Białych kolumn jest sporo i w tej cenie powinniście z żoną się zmieścić zwłaszcza ,że to tylko parę metrów kwadratowych. Kup białe. Żona będzie zadowolona i ty też. Ekran z czasem zmień na większy (może projektor) i koniecznie subwoofer teraz albo dokup z czasem. Bez tego częściowo zestaw jaki kupisz będzie tracił sens. Do stereo nie. Ale kino tak.

Idzi do salonu na odsłuch. Wypożycz. Sam się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty w miejsce doniczki i dziecięcy stolik wypada z salonu :) już tak stały kiedyś tannoya kolumny.

Taki zestaw jak mówisz jest w planie. Choć przekracza budżet 2200 i 1600 białe tagi a jeszcze kable. Zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić 200zl do Yamaha 683, warto?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Siniak napisał:

A może olać to i kupić dwa porządne fronty na tak mała przestrzeń? 

Jasne, olej też centralny i subwoofer :)

A poważnie , to jak chcesz mieć KD to niestety minimum to 5.1 inaczej to traci sens. Rezygnując z suba czy efektowych to naprawdę szkoda kasy na amp.KD lepiej mieć porządne stereo za tą kwotę.

A jeżeli chodzi o mocowanie przy ścianie to takie coś :

https://www.tophifi.pl/vlb-200.html

trochę głośniki się chwieją, ale nie ma to wpływu na całokształt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to mega odstaje od ściany. 

Plan jest taki aby głośniki tylne nie przeszkadzały siedząc na sofie . Tak więc muszą być zamocowane jak najblizej ściany pod barem. 

Myśl druga znaleźć małe głośniki tylne? 

Myśl trzecia amplituner stereo i same fronty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...