Skocz do zawartości

wymiary szafki a rozmiar wzmacniacza


Jakub Wiczyński

Recommended Posts

Cześć,

Mam małą zagwozdkę. Moja szafka RTV ma stosunkowo niewielkie wnęki na sprzęt - mianowicie  445 x 420 cm x 185 mm  (szerokość x głębokość x wysokość).

Z racji faktu, że żona powiedziała twardo  "albo nowa zabawka wchodzi do wnęki, albo ja wychodzę z domu", raczej dużego wyboru nie mam, bo żonę nawet lubię :) 

 

I tutaj moje pytanie - czy do takiej szafki mogę wrzucać klocki rozmiarów np. yamaha r602 (435 x 392 x 151 mm), czy jednak ryzyko ugotowania jest zbyt duże i raczej szukać czegoś o mniejszym profilu (np. marantz 6006, exposure 1010, czy - extremalnie - rega brio :P)

 

Czy są jakieś wzmacniacze, które są stosunkowo bezproblemowe jeśli chodzi o nagrzewanie?

Edytowano przez Jakub Wiczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rn 602, stała na szafce. Produkowała umiarkowane ilości ciepła ale jak mocno przylozylem to góra była tak na granicy parzenia, kiedyś z ciekawości położyłem na górze czujke termometru i pokazywalo Max 55 stopni. Więc w szafce na pewno będzie znacznie gorzej bo ciepło nie będzie miało miejsca by uciec...

Pozdrawiam.

Ps. Poza tym 602 to całkiem zgrabne urządzenie niech żona nie marudzi :)

20180127_195541.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wzmacniacz cyfrowy (impulsowy) - czyli klasa D. Np jeden z nowych nadów. I po problemie.

Model zależy od funduszy. Np. NAD C338

yamaha musi mieć wentylację. Ja mam ją na szafce. Po dłuższym głośnym odsłuchu wydziela jednak trochę ciepła, więc zamykanie jej w szafce może obniżyć żywotność. 

Poza tym zgadzam się z kolegą wyżej. Yamaha jest dosyć ładnym urządzeniem i prezentuje się całkiem nieźle na szafce. 

F414A9B8-53C8-45B3-AED8-71C18AFCF55A.jpeg

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zieluwid napisał:

 

Szukając wzmacniacza kierowałbym się preferencjami muzycznymi.

No wiadomo,  że za "piękne oczy"  nie kupię klocka za np 2k ;) ale z racji mnogości tego sprzętu na rynku,  myślę że można wstępnie ograniczyć poszukiwania idealnego dźwięku do urządzeń np.  do 10cm 

 

Co do samej Yamahy -  owszem brzydka nie jest, ale niestety dość spora. Wspomniałem o niej jako że jest dość często polecana w swojej cenie. 

 

Plecy z szafki można wyciąć,  od biedy jakieś wentylatory wrzucić -  why not. Ale to raczej ostateczność. 

 

A co do impulsowych -  ciekawe,  będę musiał poczytać trochę o tym. Dzięki!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, postaraj się powalczyć o miejsce dla wzmaka. Może uda sie przekonać drugą połówkę. Yamaha faktycznie robi ładne wzmacniacze, z pewnością będzie sie lepiej prezentował na półce niż w szafce, o wentylacji nie wspominając ;).

U mnie sprzęt stoi na półce, wielu Kolegów ma ustawiony podobnie w sumie rzecz gustu. A może pomyśl o jakimś stoliku audio w przyszłości ...

A co będzie towarzyszyć wzmacniaczowi, jakie żródło ?

Nie myślałeś o sprzęcie z drugiej ręki ?

 

 

Zawsze możesz powiedzieć ze inaczej być nie może  :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

no właśnie myślałem nad jakimś wentylatorem wyjętym z kompa i spiętym z zasilaczem od amplitunera czy coś w ten deseń.

Nowa nadzieja wstąpiła we mnie, można zacząć szukać sprzętu od nowa bez ograniczania się do rozmiarów:)

 

Dnia 4.03.2018 o 16:28, zieluwid napisał:

A co będzie towarzyszyć wzmacniaczowi, jakie żródło ?

Nie myślałeś o sprzęcie z drugiej ręki ?

ad 1) malina + HiFiBerry Digi+ Pro

ad 2) no myślałem, myślałem ... ale to niebezpiecznie poszerza krąg poszukiwań - a jaki to jest ból głowy, to chyba większość początkujących (i pewnie nie tylko) doskonale wie z autopsji :)

Edytowano przez Jakub Wiczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, eryk2kartman napisał:

Zawsze z tylu w szafce mozna zainstalowac albo kratke wentylacyjna albo wiatraczek taki do komutera [...] 

Nie koniecznie z tyłu, o ile wartość szafki na to pozwoli otwór wentylacyjny można wykonać (wyrzynarka + 5 minut roboty) w górnej jej powierzchni.

Wentylator okaże się zbędny. 

kratka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...