Skocz do zawartości

Konsultacje w sprawie akustyki pomieszczenie- prośba o porady


aenneus

Recommended Posts

Witam serdecznie Drodzy Forumowicze,

przy niedzieli postanowiłem zebrać się w sobie i ponownie poprosić o poradę i wskazówki. W sferze audio jestem raczkującym dopiero poszukiwaczem. Tym razem chciałbym zadać pytania odnośnie mojego pomieszczenia odsłuchowego. Ale po kolei:

sprzęt to:

1. źródło- komputer z kartą AIM+ spotify premium, od 2 tygodni też sporadycznie magnetofon Yamaha kx380

2. Wzmacniacz Denon PMA720ae (przynajmniej na razie jeszcze musi zostać)

3. Kolumny Tannoy revolution DC6T

4. Kable melodika

Pomieszczenie to gabinet- biblioteka, spędzamy tam z żoną około 2-3 godzin dziennie- praca i relaks przy komputerze lub książce, stąd szezlong bauhaus (na marginesie- polecam bardzo- ale nie do czytanie- nie ma możliwości, żeby nie zasnąć po 30 minutach). Załączam zdjęcia- widok na kolumny i widok "z perspektywy kolumny" oraz plan z wymiarami pomieszczenia. Kolumny przestrzeni mają odpowiednio 1m z boku i 50 cm z tyłu. Dywan odpada ze względu na ogrzewanie podłogowe.

I teraz podstawowe pytanie: Co jest dobrze, a co źle i trzeba poprawić/ zmienić? Oczywiście z punktu widzenia audio, nie estetyki i wystroju wnętrza.

Z góry serdeczne dzięki i pozdrawiam

pokoj3.JPG

pokoj2.JPG

pokoj1.JPG

rzut gabinetu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...