Skocz do zawartości

Okablowanie do stereo


Fszystkoalbonic

Recommended Posts

Dzień dobry.

Szanowni Forumowicze. Kupiłem zestaw: wzmacniacz Block V120 + CD Block C100 + kolumny Focal Chorus 726. Poradźcie, proszę, jakie okablowanie tu zastosować? W salonie brzmiało to świetnie, ale... niestety dopiero po zakupie dowiedziałem się, że na testowe kabelki musiałbym wydać dodatkowo kilka tysięcy. Aktualnie CD ze wzmacniaczem mam połączone interkonektem Melodika MD2R. Próbowałem też Audioquest Evergreen i firmowe Block dołączone do kompaktu. Różnicy wielkiej nie odczułem. Jeśli chodzi o przewody głośnikowe, to mam teraz Profigold Silverflex LC8258 2x2,5. Próbowałem też Rocar Hi-end PCOFC 2x2,5 oraz Bandridge LC1154 Speakerflex 2x1,5. Chciałbym spróbować zbliżyć się jakością dźwięku do tego, co usłyszałem na testach, czyli wyraźniejszych wysokich dźwięków. Z basem nie mam problemu, choć przyznam, że jest troszkę męczący. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że większym problemem ponad okablowanie jest Twoja akustyka pomieszczenia. Nie wiem jak u Ciebie jest rozstawiony system, ale spróbuj proszę trochę poeksperymentować.

W kwestii kabli jeśli miałbym coś konkretnego zaproponować, to kabel głośnikowy Tellurium Q Blue Speaker. Możesz ten kabel u nas wypożyczyć i przetestować we własnym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By w salonie coś wybrać trzeba mieć "dobry" słuch by widzieć potencjał , wiele kolumn zmienia brzmienie z czasem i nie jest to audio voodoo ;) akustyka daje sporo wg mnie nawet 50% można zmieniać brzmienie , kable to na końcu jako prezent mikołajowy można sobie sprawić i też bez przesady , max 10-15% wartości kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2018 o 14:50, Fszystkoalbonic napisał:

Chciałbym spróbować zbliżyć się jakością dźwięku do tego, co usłyszałem na testach, czyli wyraźniejszych wysokich dźwięków. Z basem nie mam problemu, choć przyznam, że jest troszkę męczący. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Witam, rozumiem , że kolumny masz oddalone ok. 50 cm od ściany tylnej i bocznej. Rozstawione tak , że tworzą trójkąt równoboczny z miejscem odsłuchu. Na podłodze masz dywan a na ścianach półki z książkami, obrazy, itp. A mimo tego nie jesteś zadowolony z dźwięku, bo nie jest taki, jaki miałeś okazję usłyszeć ze swojego systemu w salonie. Mógłbyś opisać jakie zmiany wnosiły dotychczasowe kabelki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...