Skocz do zawartości

Zmiana impedancji w Pioneer Sa - 9800


ppp3ppp

Recommended Posts

Cześć Kolego!
Nie rozumiem problemu???
Jeżeli chodziło Ci o możliwość podłaczenia do tego amplitunera kolumn znamionowo 4 Ohmowych, to po prostu je do niego podłącz!
Raczej nie powinno byc problemu z ich współpracą z amplitunerem!
A na tylniej ściance pewnikiem nie znajdziesz żadnego przełącznika, ani innych odczepów o różnej impedancji (bo to nie wzmacniacze lampowe), więc nie kombinuj - podłącz i słuchaj muzyki!
Gdybym nie zrozumiał Twojego problemu, to napisz szerzej, o co Ci chodziło!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ten wzmacniacz ma aktywną zwrotnice ale gdy podłączam głośniki 4 ohm to i tak na wyświetlaczu pokazuje 8ohm. mam głośniki Tonsil Zeus 350 i na 8 ohm'ach przy pod głoszeniu mocniej prykacją a to nie jest ich max mogły by grać spokojnie głośniej. głośniki te rozkręcałem i patrzyłem że każdy bas ma po 8ohm i są podłączone równolegle. gwizdek ma 8 ohm i jest podłączony do specjalnej oddzielnej zwrotnicy natomiast basy zwrotnicy nie mają. więc jak trochę pokombinowałem to rozdzieliłem basy i każdy pod osobne wyjście w wzmaku podłączyłem. to wyjście coś już dało bo grają znacznie głośniej ale to nie to. nie wiem czy wzmacniacz jest walnięty ale na innych kolumnach jest luz. z tyłu wzmacniacza Sa - 9800 co do impedancji tak piszą:


A,B
4Ohm or more/speaker
A+B
8Ohm or more/speaker

i teraz co z tym zrobić??????????????????//
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp3ppp
Dzięki zamieszczonym przez Ciebie fotkom rodzą sie pytania:
A jak gra to wszystko bez podłaczonego equalisera? Może kabelki wprowadzają jakiś zamęt...
Na Twoim miejscu zainwestowałbym parę złotych w lepsze kable RCA - nawet w zwykłe Profigoldy po kilkanaście złotych za sztukę, jeżeli nie masz wolnej gotówki w większych ilościach.

Czy tak samo cicho grały kolumny gdy były podłączone do zacisków B zamiast do A?
Co się dzieje, gdy masz podłączoną tylko jednąkolumnę (może to kwestia zasilacza, który robi się za słaby)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem bez equalizera czyli kabelkiem RCA z dvd prosto do wzmaka i jest to samo. Później poszedłem do sklepu i kupiłem za 49zł pożądny kabel RCA Bandridge Profigold Interkonekt 2xRCA - 2xRCA PGA4200 - 0,5m i z przykrością muszę stwierdzić że wydałem 49zł na marne bo nic się nie zmieniło. grają tak samo na zaciskach A jak i na zaciskach B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego wczoraj poszedłem do kumpla po jego wzmaka 4x400 przy 4ohm'ach, kolumny podłączyłem tak jak były oryginalnie zrobione i byłem w wielkim szoku kiedy podgłosiłem bo nie wiedziałem że mogą tak bardzo głośno grać bez charczenia i żadnych pryków. wniosek z tego że to mój pioneer sa 9800 jest uszkodzony ale nie wiem co, może t kondensatory do wymiany????????????????
doradzcie coś? jak na wzmaku przełączam pokrętłami to słychać takie trzaski więc to prawdopodobnie kondensatory? co wy na to? co z tym zrobić??????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podobno ten wzmacniacz ma aktywną zwrotnice ale gdy podłączam głośniki 4 ohm to i tak na wyświetlaczu pokazuje 8ohm.


Nic mi nie wiadomo o aktywnej zwrotnicy. Jest wzmacniacz z końca lat 70-tych, a nie współczesny amplituner KD z procesorami na pokładzie. Wyświetlacz zawsze pokazuje 8Ω, bez względu na to, co do niego podłączysz, gdyż do niego wyskalowany jest wskaźnik wysterowania. Wzmacniacz nie ma żadnego przełącznika impedancji, przy 4Ω i 8Ω ma taką samą moc wyjściową 2x 100W w sinusie i 2x185W przy 4Ω (DIN). Są to dwie różne metody pomiaru, więc i parametry są różne.

Cytat

mój pioneer sa 9800 jest uszkodzony ale nie wiem co, może t kondensatory do wymiany


Pierwsza rzecz, to sprawdzić trzeba dokładnie wszystkie luty i połączenia na płycie drukowanej. Szczególnie tranzystory mocy, kondensatory elektrolity, diody prostownicze.
Druga sprawa, charczenie słychać w jednym kanale, czy w obu tak samo i słychać je tylko przy pełnej mocy przekazywanej na głośniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczenie przy przełączaniu słychać w obu głośnikach, takie trzaski, ale gdy wzmak gra trochę dłużej to czasami lewa kolumna zaczyna kompletnie charczeć lub wogóle nie gra i wtedy wystarczy że przełączę z auxa na tuner i z powrotem na aux i jest już luz ale zabieg ten się powtarza i muszę tak robić co jakiś czas!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, trzeba praktycznie wszystko sprawdzić w tym wzmacniaczu. Przeczyścić przełączniki i potencjometry, przetopić ponownie podejrzane, spękane, przegrzane punkty lutownicze. Wzmacniacz już swoje przeżył i należy się jemu generalny przegląd. Jak nie jesteś w stanie tego wykonać samemu, to trzeba powierzyć taki zabieg specowi od RTV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...