Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze


piofol

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

Aktualnie posiadam antyczny zestaw kolumn Technicsa 70W (SB-C350) i wzmacniacza Harman/Kardon 45W (Harman Kardon PM640VXi). Chciałbym poprawić jakość dźwięku, a jednocześnie trochę unowocześnić swoje życie. Mój główny cel to zmniejszyć gabaryty wzmacniacza i najchętniej przy okazji go trochę ubezprzewodowić (co najmniej bluetooth). W salonie mam tylko płytkie półki na książki i chętnie bym zmieścił obok wzmacniacz. Przejrzałem internet i okazuje się, że niektóre firmy dostrzegły moje potrzeby, np. Denon (DRA-100, PMA-60 lub 50) czy Yamaha (WXA-50).

Wspomnianą Yamahę WXA-50 spotkałem w Saturnie na wystawie. Była podłączona tylko do prądu, a jednocześnie gorąca, co mnie trochę zaniepokoiło. Recenzje na Amazonie ma średnie.

Czy ktoś z Was może już miał do czynienia z tymi lub podobnymi wynalazkami? Czy może jest jakaś pozycja, o której nie wiem, a jest warta zobaczenia? Czy gdybym chciał podpiąć trochę bardziej wymagające prądowo kolumny (np. Dynaudio Emit M20), taka skrzyneczka pociągnie do przodu i mój salon o powierzchni 19 metrów będzie grał?

Z góry dziękuję za wsparcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo dobre wzmacniacze w obudowach midi. Spójrz przykładowo na Cyrus One, pod względem mocy, dynamiki, szybkości i przede wszystkim jakości dźwięku na pewno niczym nie ustępuję w stosunku do swoich większych/szerszych braci. Drugą opcją jest brytyjska Rega Brio 2017. To trochę słabszy pod względem mocy wzmacniacz, natomiast brzmieniowo bardziej łagodny, ciepły, muzykalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W WXA-50 złącze USB służy do odczytu plików: 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-sieciowo-strefowe/2757-yamaha-musiccast-wxa-50

Bardzo rzadko się zdarza że złącze typu A pozwala na podłączenie komputera.

Pozostaje wejście optyczne i analogowe.

Komputer możesz podłączyć do wzmacniacza takiego jak np. SMSL A8 , a funkcje sieciowe możesz w nim uzyskać dzięki np. Google Chromecast Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Magnat MR780. Ale ten nie gra absolutnie Vką.

Może wzmak osobno a DAC osobno?

Ostatnio widziałem Musical Fidelity Vdac II. To dobra i tania opcja.

Jasne, Magnat jest opcją do salonu, którą w tym roku planuje nabyć ;)

Ale potrzebuję jeszcze coś do biura, chciałbym upchnąć jakieś relatywnie małe, ale fajnie grające pudełeczko typu WXA-50 za laptopem, do którego mógłbym podłączyć właśnie laptopa przez USB i PC-ta np. przez optyka i napędzałoby ono jakieś przyzwoite monitory (na razie mogłyby to być Monitor Audio MR2, które leżą w mojej szafie i kurzą się).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 26.03.2020 o 20:42, MobyDick napisał:

Komputer możesz podłączyć do wzmacniacza takiego jak np. SMSL A8 , a funkcje sieciowe możesz w nim uzyskać dzięki np. Google Chromecast Audio.

Zaszalałem i skusiłem się na SMSL A8 z aliexpress. Jest to mało popularny u nas wzmacniacz, o którym za wiele nie można przeczytać, dlatego wydaje mi się, że warto zamieścić tu jakiś feedback. Zacznę od tego, że w salonie mam MA Bronze 6 jako fronty w KD podpięte pod Onkyo 676. Nie byłem do końca zadowolony z tego jak grają, powiem wprost, za tę kwotę oczekiwałem jakiegokolwiek wow, a było co najwyżej przeciętnie, do tego stopnia, że tak naprawdę to już druga para frontów w moim salonie, bo Bronze 6 zastąpiły MR-6, z których byłem jeszcze mniej zadowolony. Po przesiadce na nowe fronty była lekka poprawa, ale nadal nie taka, żeby uzasadniała ich cenę. No i dzisiaj postanowiłem podłączyć je pod tego małego chińczyka i puścić kilka flaców z lapka przez USB, od metalu, przez rock, hip-hop i trance. Przez dłuższą chwilę siedziałem ze szczęką na podłodze. Jakbym słuchał nie swojego sprzętu w nie swoim domu. Nagle okazało się, że Bronze 6 jednak potrafią zagrać tak, że na twarzy pojawia się uśmiech i jest może nie wielkie, ale lekkie wow. Przede wszystkim w kwestii basu, którego wcześniej praktycznie nie było! Najmniejszą różnicę słyszałem przy rocku, największą przy metalu, w sumie trochę dziwne. Dopiero dzisiaj zrozumiałem czym różni się wzmacniacz stereo od amplitunera KD w kwestii słuchania muzyki. Lepiej późno nić wcale, dobrze że nie zdążyłem zmienić frontów na kolejne ;)

Ale wzmacniacz nie ma docelowo trafić do salonu, tylko tak jak wcześniej wspominałem do biura, gdzie z powodu wymuszonego home office nie mam ochoty siedzieć cały dzień w słuchawkach, to robię na co dzień w firmie, tylko puścić muzykę na monitorach. Wyciągnąłem z kartonu stare MA MR2, które w salonie robiły za surroundy i zastąpione zostały przez Klipsche i podłączyłem do wzmacniacza. Ten sam repertuar i znowu wow, te głośniczki potrafią naprawdę zagrać i nawet trochę zadudnić. Reasumując, jestem bardzo zadowolony z tej, bądź co bądź, dość kosztownej lekcji. Teraz chciałbym wymienić te MR2 na coś odrobinę lepszego, ale to już temat na osobny wątek. Przekonany też jestem, że z salony wyleci obecne Onkyo na rzecz czegoś, co zagra lepiej w kinie i będzie miało pre-outa, do którego dokupię Magnata MR780 i doposażę w Yamahę WXC-50, ale to już prawdopodobnie w przyszłym roku. Dzięki @MobyDick za sugestię!

Edytowano przez marcinZG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi powątpiewa w takie wzmacniacze, bo za małe i jakieś takie ... :) Nie bardzo rozumiejąc że nie jest mu do niczego potrzebna większa obudowa. Jednak będzie go chyba dość trudno przebić w rozsądnym budżecie. Yamaha WXC‑50 ma wprawdzie tą samą końcówkę mocy, lecz wygląda na to że inną sekcję przedwzmacniacza, a do jej wysterowania potrzeba dość wysokiego napięcia. Jej czułość wejściowa to aż 5V. W niższych pułapach cenowych Chińczykom udaje się budować wzmacniacze impulsowe o wielkości zbliżonej do karty kredytowej ( bez zasilacza ) przy zupełnie sporej mocy wyjściowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MobyDick napisał:

Wielu ludzi powątpiewa w takie wzmacniacze, bo za małe i jakieś takie ... :) 

Trudno uwierzyć... Kupiłem dla funu na dalekim wschodzie jakąś popierdułkę do kuchni na TPA3255 i byłem w szoku jak dobrze gra porównując do budżetowego Audiolaba 6000A. Czary mary normalnie jakieś ;) ICEpower robi bardzo dobrej jakości aplikacje ale nie mam pojęcia na czyich kościach jadą. Wiesz coś na temat? Napisz proszę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to ich własne opracowania. Czytałem niedawno o powiązaniach konstrukcyjnych tych końcówek mocy z tymi które są w impulsowych NAD-ach. Nie che mi się teraz tego szukać. Można kupić w zasadzie gotowe płytki drukowane z końcówkami mocy ICEpower , wymagające tylko  podłączenia do zasilania napięciem z sieci i doprowadzenia odpowiednio wzmocnionego sygnału analogowego. 5V jest niestety często powtarzająca się czułością wejścia. To sprawia że po podłączeniu do wyjścia CD lub DAC-a o regulowanym poziomie wyjścia ( standardowo maksymalnie 2V ) można liczyć na maksymalnie kilkanaście % mocy nominalnej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to ich własne opracowania. Czytałem niedawno o powiązaniach konstrukcyjnych tych końcówek mocy z tymi które są w impulsowych NAD-ach. Nie che mi się teraz tego szukać. Można kupić w zasadzie gotowe płytki drukowane z końcówkami mocy ICEpower , wymagające tylko  podłączenia do zasilania napięciem z sieci i doprowadzenia odpowiednio wzmocnionego sygnału analogowego. 5V jest niestety często powtarzająca się czułością wejścia. To sprawia że po podłączeniu do wyjścia CD lub DAC-a o regulowanym poziomie wyjścia ( standardowo maksymalnie 2V ) można liczyć na maksymalnie kilkanaście % mocy nominalnej.
1200as2 wygląda tak. Z tym że z tym można kupić to nie tak prosto, tylko na rynek pro. Oficjalnie
Jak korona trochę przystopuje i pościągam resztę gratów to coś tam skrobnę jak to będzie grało.
91f45dcda0d75ce958c4609e211afa98.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...