Skocz do zawartości

Jakie KD zamiast Onkyo 8150


tonikk

Recommended Posts

Dzień dobry

Rok temu kupiłem amp Onkyo 8150. Przez rok jednak nie eksploatowałem go zbyt intensywnie i zauważyłem, że w ogóle nie korzystam z funkcji sieciowych, natomiast brakuje mi przestrzeni w oglądaniu filmów. Postanowiłem wymienić ten amplituner na kino domowe. Co bycie doradzili? Nie potrzebuję funkcji sieciowych, myślę, że spokojnie może być ładnie grający kilkuletni sprzęt (np. Yamaha RX-V800RDS lub nieco droższy Onkyo TX-SR606 HDMI). Podaję te modele tak jako orientacyjny punkt odniesienia. Mam sporo starych filmów. 5.1. i zwykły DTS - to na ten moment szczyt moich wymagań. Oczywiście zależy mi na jakości dźwięku i (trochę na procesorze DSP - w sensie uzyskania pogłosu).

Zaznaczam, że w planach mam zakup do stereo zwyczajnego wzmacniacza (również najchętniej używanego).

 

Pytania:

1. czy to ogólnie ma sens?

2. Mam kolumny Indiana Line Diva oraz sub REL T5 - jaki muszę dokupić centralny głośnik? Czy koniecznie Indiana Line??

3. Jakie modele KD byście polecili?... może ktoś chce się zamienić?... (8150 kupiony w S4home - rok temu więc jeszcze rok gwarancji chyba jest)

 

 

Edytowano przez tonikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo SR 608 jest z pewnością bardzo dobry i biorę go pod uwagę, ale chodzi mi o coś troszkę chyba innego. A mianowicie o jakaś alternatywę dla Yamahy DSP-A1?? Wiem, że są A2, A1x, A2x - i one mają dobrą jakość brzmienia i fajne algorytmy pogłosowe - różnych sal, kościołów, klubów. A1 technologicznie posiada chyba wszystko czego potrzebuję. Ale może są nowsze, łatwiej dostępne urządzenia tego typu w podobnej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie będziesz potrzebował Dolby Atmos i nie posiadasz pokoju większego niż 25m2 to onkyo 606 powinien Cię zadowolić. Ja właśnie skupiam się nad wymianą amplitunera z atmosem. Swój onkyo 606 będę sprzedawał za około 500-600zł. Nigdy nie naprawiany i wszystko działa zawsze bez problemu.

Gdyby nie dolby atmos to bym go nie sprzedawał. Jeśli nie kupisz go ode mnie to warto wydać na niego takie pieniądze. Ewent. coś lepszego ale wiadomo cena inna.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tonikk napisał:

Dziekuję za ofertę (zapisałem), ale nadal nikt nie odpowiedział na moje kluczowe pytanie - czy jakis amplituner moze konkurować z (rodziną) DSP-A1 pod względem jakosci brzmienia i presetów pogłosowych....

Każdy Sony QS i wyższe modele ES. Powiedz po co Ci są potrzebne te wszystkie efekty z poszczególnych sal koncertowych czy kościołów. Jakie jest prawdopodobieństwo , że koncert Twojej ulubionej kapeli będzie nagrany akurat np. w sali w Wiedniu czy Monachium nie wspominając już o kościołach. Bo jak nie będzie, to cały efekt robi się po prostu sztuczny i zaburzający przekaz koncertu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś kolo 1000zł i do kina to podobno najlepiej Onkyo. Używane to np. 805. Droższe 875... jeszcze droższe 905... Sprawdzaj ,które mają USB bo nie wszystkie modele posiadają.

Sprawdzaj też jakie mają kalibrację i czy posiadają do tego mikrofon. Oryginalny pilot..

Bardzo ważne to zwróć uwagę na kalibrację amplitunerów: np. Onkyo 606 Audyssey Dynamic EQ. A już 805  już bardziej zaawansowaną kalibrację Audyssey MultEQ XT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2018 o 15:09, S4Home napisał:

"Jak chcesz go wymienić to znajdziesz Głogów" - Głogów??

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale moim zdaniem nic z wyższego modelu amplitunera skoro nie ma dźwięku HD! Niższy model i tak z tym formatem zagra lepiej. 

Ale to nie jest tak, że tzrba mieć BD i płytę z DTS HDMA, żeby wykorzystać możliwości nowego amplitunera? No fakt... mam jedną taką płytę :)

Edytowano przez tonikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki głośnik centralny powinienem dobrać  do Indiana Line Diva 655? Idealny chyba byłby Indiana Line Diva 755 (od zestawu), ale kosztuje ponad 1300 zł.  Natomiast Indiana Line Tesi 760 jest na allegro (z lekko wyszczerbioną obudową) za 600 zł i Nota 740 za tyle samo - nowa. Tylko, czy to się zgra??

Może jakieś inne oferty(?), spokojnie może być używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...