Skocz do zawartości

Yamaha / Denon CEC ARC a TV SAMSUNG


Piomi

Recommended Posts

Jestem na etapie zmiany kina domowego, może kilka moich spostrzeżeń i wątpliwości będzie pomocne innym. Dziękuję jednocześnie forumowiczom s4home oraz q21 za udzielaną pomoc 

założenia:

1.  film 75% muzyka 25%

2. obsługa avr przez pilota tv Samsung: kontrola głosu i włączanie avr . Tak by nie trzeba było w codziennym użytkowaniu korzystać z pilota avr

3. optymalny dźwięk dla kd i muzyki

4. w przyszłości rozbudowa o multiroom w muzyce: heos/ musiccast

5. salon z otwartą kuchnią ok 35m2+ przestrzeń otwarta + schody itp.

Na dzień dzisiejszy telewizor Samsung h7000. Do niego podłączony turbodekoder  nc+  przez HDMI stb. W tej kombinacji smart remote, poprzez nadajnik IR, steruje w pełni tunerem enki: menu, programy, 99% funkcji (w najnowszych dekoderach nc+ podobno już to nie działa).  Jednak gdy użyję innego niż stb wejścia HDMI w telewizorze ,  pilot tv przestaje obsługiwać tuner nc+.  Smart remote ,przez iR, steruje też starym denonem, połączonym z tv kablem optycznym, wł/wył i głośność.

 

Wybrałem ( bez odsłuchu) polecany kilkukrotnie zestaw yamaha 683 i dali zensor 7 + sub e12.

 Słuchałem w sieciówce denon x2400 + dali  : dla mnie było ok,  pocieszam się też, że wiele osób ma takie właśnie zestawy,  chociaż wiem z postów, że nie jest to do końca udana kombinacja.

Yamaha683:

- brak drugiego HDMI out , wiec projektora w przyszłości nie będzie

-  system musiccast w przeciwieństwie do heos posiada także mikrowieże, które mogą być np. w sypialni

- niestety posty  na różnych forach wskazują na problem współpracy avr yamaha ( 781, 583 , i starszych lata 2011-2016) z telewizorami Samsung przy korzystaniu z CEC HDMI i arc.

Po włączeniu tv uruchomiony zostaje poprawnie avr , włącza się dźwięk jednak po paru sekundach avr włącza audio na av4 i trzeba przywrócić dźwięk pilotem avr przełączając ponownie na HDMI.

lub połączyć dodatkowo kabel optyczny tv <-> avr.  Też nie zawsze działa. Występują też problemy z dźwiękiem z aplikacji smarttv (netflix YouTube)

W jednym poście doczytałem że pomaga zapełnienie wszystkich wejść HDMI w avr nawet pustymi kablami. W innych postach , że dodatkowe połączenie kablem optycznym lub to i to.

Niestety przy kablu optycznym tv Samsung nie przekazuje już dźwięku 5.1  tylko PCM lub DD2.1 "przerobiony" przez telewizor.

Jeśli pozostawię tuner nc+ wpięty to tv przez HDMI stb , czy dźwięk "cofnie" się przez arc do avr? przez HDMI czy optyczny?.  Zakładam , że jak podłączę tuner nc+ przez avr to stracę kontrolę dekodera nc+ przez pilot telewizora i bardzo wygodne rozwiązanie.

denon x2400:

- ma drugie wyjście HDMI,więc przy robieniu dziur na kable do głośników atmos można też pociągnąć kabel do projektora.

- heos wydaje się dla mnie słabszym systemem. w pomieszczeniach można umieścić tylko głośniki, brak miniwież

- model nie ma e-arc  , przy rozbudowaniu głośników o atmos może w przyszłości się przydać

- dla e -arc  zakup x3400 ( aktualnie w dobrej cenie na amazonie, nigdy nie kupowałem więc szczegółów nt. transportu , gwarancji itp. nie znam)

- także problemy arc. Jednak w menu podobno są większe możliwości przypisania wyjść audio , a także jakaś blokada niektórych funkcji cec wysyłanych przez tv.

Czy macie u siebie podobne podłączenia z yamaha/denon z tv samsung i dekoder nc+ ???? i czy sterowanie jednym pilotem od tv działa poprawnie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piomi napisał:

 

Niestety przy kablu optycznym tv Samsung nie przekazuje już dźwięku 5.1  tylko PCM lub DD2.1 "przerobiony" przez telewizor.

 

Co ty gadasz miałem 3 tv Samsunga serię B, F, aktyalnie Ks wszystkie te tv puszczają dźwięk DTS po optyku.  Trzeba tylko w menu tv wybrać odpowiednie ustawienia. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDTV to omijaj szerokim łukiem dobrze ci radzę. 
Są dwa różne fora HDTV. Jedno to HDTV Polska a drugie to HDTV.com.
Te pierwsze jest bardzo fachowe i nie widzę powodu by je omijać jakimkolwiek łukiem. Są tam ludzie ( co najmniej dwóch) z dużą wiedzą. Te drugie to raczej forum pewnego sprzedawcy TV.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa różne fora HDTV. Jedno to HDTV Polska a drugie to HDTV.com.
Te pierwsze jest bardzo fachowe i nie widzę powodu by je omijać jakimkolwiek łukiem. Są tam ludzie ( co najmniej dwóch) z dużą wiedzą. Te drugie to raczej forum pewnego sprzedawcy TV.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za info. Przeglądałem też avsforum. Nie mam nic przeciwko tworzeniu społeczności wokół swojej oferty handlowej, jestem nawet za, jesli yżytkownicy mają pełną tego świadomość. Nie ma chyba produktów złych i dobrych wszędzie jednak musimy iść na kompromis. Aby ten kompromis byl przez nas akceptowany potrzebujemy właśnie wymiany wiedzy. Czasami nawet moderowanej przez firmy oferujące towary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...