Skocz do zawartości

Szukam amplitunera do 2,5tys. lub 3,5tys. do głośników Mission m34i


modelarz01

Recommended Posts

Szukam amplitunera do głośników Mission m34i : na oku oczywiście dwa modele Onkyo 565/676 i Yamaha 683. Głównie ostatnio skupiam się nad Yamahą ze względu na dłuższą gwarancję o rok, trochę lepszą kalibrację, i z opowieści na forach czytałem ,że Onkyo czasami ma jakieś problemy z HDMI.

Aktualnie posiadam Onkyo 606. Jestem z niego zadowolony. Ale chciałbym przerzucić się na dolby atmos. I oczywiście nie chciałbym wymienić tylko amplitunera do atmosa ale poprawić też całą resztę. Podobno w stereo lepiej mi nie zagrają amplitunery kinowe do 2,5tys. Nie wiem czy to prawda. Ale w kinie powinna być poprawa. Pewnie ze względu na dziesiątki bajerów jakie posiadają :)

Jeśli mam wymienić amplituner to chciałbym być z niego zadowolony. I czy taki budżet wystarczy?

Jeśli nie,- to jestem w stanie przeczekać jeszcze kilkanaście miesięcy i dozbierać do czegoś lepszego do max 3,5tys.

Obecnie słucham db +40 do + 50 w zależności od filmu. Stereo mam zazwyczaj na +25 do +30 db

 

 

Pokój kinowy i resztę sprzętu jaki posiadam opisywałem tutaj:

https://forum.audio.com.pl/topic/49127-pokój-kinowy-przed-remontem-pomysły/?tab=comments#comment-208071

 

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Mission moim zdaniem lepszą opcją będzie Onkyo pod względem brzmieniowym. Model TX-NR676 powinien spełnić Twoje wymagania, ma Dolby Atmos i pełne wyposażenie sieciowe. Brzmieniowo to równe, pełne, dokładne granie. Jeśli natomiast możesz trochę zwiększyć budżet oraz w przyszłości ewentualnie planujesz wymianę kolumn na coś jeszcze lepszego, namawiałbym na model TX-RZ820. Z upustem forumowym nadal trochę przekroczysz założony budżet, jednak urządzenie jest o dobrą klasę lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Onkyo vs yamaha. Jak to sprawdzić?

Na odsłuch zabrać kolumny 2.0 czy to coś pomoże? i czy tak można :) ? (satelity lekkie czy ciężkie podłogowe?)

W domu okaże się ,że może jeszcze będą inne odczucia słuchowe bo inne kable , inne ściany..itd..

 

Nie chciałem tego napisać ale napiszę:

A załóżmy za kilka lat będę chciał zmienić głośniki to znowu problem ten sam :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...