Skocz do zawartości

Klipsch R26f vs Klipsch Rp 260


metal1

Recommended Posts

Witam serdecznie. Czy ktoś porównywał może te dwa modele ze sobą i mógłby napisać różnice między nimi?

Czy jakość przetworników jest odczuwalnie lepsza w wyższym modelu?

Mój znajomy właśnie ma na sprzedaż komplet Klipsch R26F i Nad 326 + Marantz Cd 6005 i tak się zastanawiam czy nie kupić od niego tego zestawu, gdyż jest w dobrej cenie.

Z drugiej strony mogę kupić samą elektronikę , a do tego dokupić jakieś kolumny do 3500 zł i tak myśle czy takie Klipsch RP 260 by dużo lepiej zagrały.

Słuchałem tego zestawienia i podoba mi się w nim ten "wykop", dynamika, siła ...,  ale brakuje trochę masy w dźwięku, niższa ciepła średnica by się przydała bardziej obecna, aby zrównoważyć ją trochę z wyższą średnicą która jest bardzo wyrywna w tym niższym modelu i trochę ogłady w najwyższych rejestrach, czyli ogólnie więcej masy w dźwięku , dociążenia.

Metraż to 18m2, muzyka mocna - Rock , Metal.

Znajomy zmienił zestaw na Dynaudio Emit M30 + Atoll In 200 Se - No tutaj jest parę klas wyżej w tym brzmieniu, wypełnienie, bas, rozdzielczość, detale, mięcho , no ale cena też nie mała. Nawet jakbym kupił gdzieś Dynaudio Emit M30 czy Dm 3/7 używane to i tak nie mam teraz tyle pieniędzy na wzmacniacz który by je napędził bo taki Nad 326 to dla nich zdecydowanie za mało. A i jeszcze lepsze źródło by się przydało.

Więc podsumowując czy RP 260 zagra wyraźnie lepiej od R26F , czy to raczej drobne zmiany w dźwięku?

A może inne kolumny?

Dużo ludzi wychwala Heco Music Style 900 czy też Heco Aurora 700, ale sądząc po cenie to raczej ta sama klasa co Klipsch R26F tylko inne brzmienie.

Pozdrawiam.

Ps. Słuchałem jeszcze takich kolumn jak:

Paradigm 9v7 z Nad 356 i nie podobało mi się - Dźwięk ostry , totalny brak średnicy, dźwięk jak ze studni - w metalu katastrofa. Takie Klipsche R26F w metalu są o wiele lepsze niż te Paradigmy, pomimo że też średnica jest wycofana. Moim zdaniem i uchem oczywiście.

Dali Zensor 7 - tutaj dla odmiany zamulony dźwięk i słaba dynamika .

 

 

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajomy może sprzedać elektronikę w dobrej cenie, to warto się nad tym zastanowić. Natomiast w kwestii kolumn poszukałbym czegoś innego. W przypadku oferty Klipsch zdecydowanie lepiej zagra jeden z modeli Reference Premiere np. RP-260F, chociaż w 18m2 można także spokojnie zastosować model mniejszy RP-250F. Brzmieniowo moim zdaniem lepiej, z wyraźniejszym środkiem pasma, spójnością zagra Heco Aurora 700, chociaż jest to nadal ta sama klasa co Klipsch. Dynaudio jest świetną opcją, ale wymaga bardzo wydajnego wzmacniacza, w przypadku NAD będzie to model C356BEE, chyba że spojrzymy w kierunku podstawki np. Emit M20, ale w większości przypadków przy monitorze musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami w ilości basu.

Kwestia posłuchania, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Klipsch Rp 260 to lepsza kolumna niż R26F, ale kolosalnej zmiany się nie spodziewaj. To nadal mocne, jasne do przodu granie, choć trochę złagodzone w stosunku do tańszego brata, lepsze wysokie tony, średnica bardziej dociążona, basy bardziej kontrolowane.

Tyle, że moim zdaniem te kolumny do Metalu się zbytnio nie nadają, no chyba , że słuchasz tylko referencyjnie nagranych płyt , wtedy ok, ale takich albumów jest bardzo mało ;). Z większością albumów, szczególnie tych starszych będziesz miał baaardzo męczący dźwięk tj. suchy, jazdy, jazgotliwy.

Jak Ci się tak podobało Dynaudio u kolegi to ja bym szedł tą drogą,zresztą bardzo słuszną. Takie Emit czy Dm to wyższa klasa od tych Klipschów czy też Heco.

Masz 18m2 więc moim zdaniem podstawki by się przede wszystkim sprawdziły. Emit M20 to świetne kolumny i napewno je polecam. Ja chcesz jeszcze wyżej to takie np Canto Grand 16Hz robią również konkretną robotę. Grają z mocnym basem, ciepłą, ale nie zamuloną średnicą, wysokie spokojne, ale rozdzielcze - rewelacyjne do metalu. Tyle, że byś musiał szukać w używkach bo do 3500 zł za nowe to nawet z rabatami raczej nie da rady. Canto Grand są trochę łatwiejsze do napędzenie niż Emit, ale obydwie kolumny z dobrym wzmacniaczem pokażą jeszcze więcej więc masz sprzęt rozwojowy. Tutaj na początku byś sobie grał na tym wzmaku Nad'a, a w przyszłości coś lepszego dokupił.

Druga sprawa, jeśli chciałbyś kolumny podłogowe to byś musiał poszukać modelu Dm 3/7 w używkach, Emity ciężko dorwać. Tylko tuaj absolutnie nie NAD 326. Większy brat 356 już znacznie lepiej, a najlepiej to używkę NAD 372 - Nady to wydajne bestie więc o prąd bym się nie martwił, tylko kwestia czy takie zestawienie by Ci przypasowało pąd kątem brzmienia. Choć moim zdaniem, NAD'y to super wzmaki do metalu. Tak samo jak Naimy, ale tutaj już trzeba ostrą kasę wyłożyć, aby mieć również i wydajność.

Pamiętaj tylko , że Dynaudio lubią sporo miejsca dookoła, muszą mieć czym oddychać, zresztą jak większość kolumn, ale Dynki są tutaj dość uparte. Moim zdaniem te większe Dynie będą za duże do Twojego lokum, ale tutaj najlepiej jakbyś pożyczył od znajomego Emit M30 jakby dało radę i sam zobaczył jak to gra i czy dżwięk się mieści. 

Heco aurora 700 ostatnio słuchałem z ciekawości bo chciałem je porównać do Heco Music Style 900, które dość dobrze znam i to fajne kolumny, ale jakbym miał do wyboru je , a te powyższe o których pisałem to nawet bym się nie zastanawiał. To min. klasa wyżej bez dwóch zdań, a pamiętaj że to kolumny mają najwięcej do powiedzenia w całym torze.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o tym kiedyś napisać i może to zrobię.

Ale tak na szybko. Seria RP to kolumny z których slynie klipsh. Membrany cerametaliczne. Wysoka skuteczność, wysoka twardość a przy tym są lekkie. Z tym że narażone na uszkodzenia.

Z kolei klasyczna seria R to włókno węglowe tak samo jak było w seri synergy. Tyle że zmieniony kolor. Są dużo cięższe. Przez co dźwięk jest nawet bardziej masywny. Premier grają swobodniej, lepiej średnica, i przyjemniej góra. Moim zdaniem to dobry kompan do Nad 326.

Szukasz innych podobnych kolumn. Wypozycz od nas Aurory 700, elac f6, zensory 7 czy kefy q750 i sprawdzisz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...