Skocz do zawartości

Problem z Yamahą RX A 1070


Jamato

Recommended Posts

Witajcie!

Kupiłem Yamahe RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować. 

Marcin.

 

Edytowano przez Jamato
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie, to chyba wejście blue ray a nie wyjście. Masz prawdopodobnie zsynchronizowany odtwarzacz z amp.KD. Włączenie odtwarzacza powoduje automatyczne włączenie amplitunera oraz TV ( tak jest u mnie). Gdy odłączasz kabel HDMI przerywasz synchronizacje a amp. przepuszcza sygnał , przy włączonym TV tak jak piszesz też będzie dobrze. Wg. mnie musiałbyś zmienić ustawienia sterowania przez HDMI w odtwarzaczu ( nie znam modelu więc nie wiem czy takowe są) lub w samym amp. Ale podejrzewam , że nie jest to zbyt opłacalne ,bo gdybyś chciał normalnie ( na automacie) użytkować to za każdym razem musisz wrócić do tej funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...