Skocz do zawartości

Skompletowanie nowego zestawu stereo


Piotrek94

Recommended Posts

Witam chciałbym skompletować nowy zestaw stereo do pokoju.Wcześniej miałem amplituner Radmor 5102 i jakieś kolumny ale brat spalił kolumny a Radmora mam dalej lecz chciałbym coś mocniejszego dla siebie.Od 2 tygodni czytam recenzje i opinie o wzmacniaczach,kolumnach i kablach i już mniej więcej wiem co chcę dla siebie.

Zestaw ma być do pokoju 18m2.Na wstępie chciałbym zaznaczyć,że chodzi mi o zestaw z subwooferem.Po 2 tygodniach czytania recenzji i opinii pomyślałem nad takim zestawem dla siebie:

Wzmacniacz:Yamaha A-S501

Odtwarzacz CD:Yamaha CD-S300

Kolumny:Melodika BL30

Subwoofer:Klipsch R-10SW

Kable głośnikowe:Melodika MDBW415 do połączenia Bi-Wire długość 2m

Kabel do podlączenia subwoofera:Melodika MDSWY RCA długość 1,5m

Kabel do podłaczenia CD z wzmacniaczem:Melodika MD2R RCA

 

Co sądzicie drodzy forumowicze na temat tego zestawu.Muzyka jakiej słucham jest różna reggaeton,hip-hop,rap,pop rock.Nie słucham tylko disco polo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek94 napisał:

Witam chciałbym skompletować nowy zestaw stereo do pokoju.Wcześniej miałem amplituner Radmor 5102 i jakieś kolumny ale brat spalił kolumny a Radmora mam dalej lecz chciałbym coś mocniejszego dla siebie.Od 2 tygodni czytam recenzje i opinie o wzmacniaczach,kolumnach i kablach i już mniej więcej wiem co chcę dla siebie.

Zestaw ma być do pokoju 18m2.Na wstępie chciałbym zaznaczyć,że chodzi mi o zestaw z subwooferem.Po 2 tygodniach czytania recenzji i opinii pomyślałem nad takim zestawem dla siebie:

Wzmacniacz:Yamaha A-S501

Odtwarzacz CD:Yamaha CD-S300

Kolumny:Melodika BL30

Subwoofer:Klipsch R-10SW

Kable głośnikowe:Melodika MDBW415 do połączenia Bi-Wire długość 2m

Kabel do podlączenia subwoofera:Melodika MDSWY RCA długość 1,5m

Kabel do podłaczenia CD z wzmacniaczem:Melodika MD2R RCA

 

Co sądzicie drodzy forumowicze na temat tego zestawu.Muzyka jakiej słucham jest różna reggaeton,hip-hop,rap,pop rock.Nie słucham tylko disco polo.

Witam, rozumiem , że wybierałeś ten zestaw aby zmieścił się w budżecie , jak byś podał kwotę było by łatwiej coś doradzić.

Pomijając sam sprzęt, nie bardzo wiem, po co Ci subwoofer , decydując się na kolumny podłogowe ( 18m2) jest całkowicie zbędny. Odpowiednie zgranie suba ,który nadaje się do stereo jest rzeczą trudną, nie mówiąc już o jego pozycjonowaniu. Klipsh R-10 jest subwooferem typowo kinowym.Wystarczający bas będziesz miał z podłogówek. Dlaczego chcesz wydać na kable 700,- czyli prawie połowę ceny wzmacniacza ? Wystarczy IC za 50,- ( np.Prolink) , miedziane kable głośnikowe max 10,- mb .

Doradzałbym dołożenie kwoty która zostanie  do kolumn. A przede wszystkim powinieneś sam posłuchać tego zestawu, a nie opierać się na recenzjach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie skompletowanie zestawu tylko na dwóch dobrych kolumnach, odpowiednio dobrane komponenty w pomieszczeniu 18m2 będą w stanie naprawdę dobrze, bardzo dynamicznie nagłośnić Twój salon. 

Jesli lubisz mocne, basowe granie możemy pozostać przy elektronice Yamaha. To zestaw, który wyraźnie eksponuje skrajne pasma. Jako alternatywa spójrz proszę na system NAD C326 BEE z odtwarzaczem cd NAD C516 BEE

Kwestia kolumn - jeśli lubisz dobrą dynamikę, szybkość i energię, na pewno proponuję spojrzeć na polską konstrukcję STX Electronics 250. To zestaw, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Ciekawą alternatywą może być Dynavoice DF-5 oraz najnowsza konstrukcja Heco Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź.Lubię własnie mocne basowe granie.Co do kolumn to lubię dynamikę szybkość i energię ale też chciałbym aby zagrały też nieraz przy spokojniejszej muzyce.Co do kabli skoro mówicie,że nie warto to sobie daruję i wezmę tańsze.Co do odsłuchu to nie mam możliwości więc będę zamawiał przez internet wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawa z subwooferem wygląda nieco inaczej. Jeśli się decyduje na coś takiego to może dać dobre rezultaty. Warunkiem jest jednak zrobienie tego z głową i wyczuciem. Nadmiernie wyeksponowane najniższe tony potrafią bardzo spowolnić brzmienie kolumn. Sam subwoofer również do stereo musi dawać dość szybkie odpowiedzi impulsowe. Inna sprawa że jeśli lubimy brzmienie estradowe to tam często wcale nie jest aż tak bardzo różowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Sporo zależy od oczekiwań i poziomu cenowego. Tak samo jak więcej można wymagać od droższych kolumn stereo, tak więcej wymagamy od droższego subwoofera. Błędem jest często szukania najtańszego subwoofera z możliwie dużym głośnikiem. Dostajemy wtedy słabo napędzany głośnik o kiepskich parametrach w obudowie z zbyt cienkiej płyty wiórowej. Sztywność obudowy zależy nie tylko od grubości płyty , lecz również od jej rozmiarów i usztywnień. Dość dobrze do celu rozbudowy o niedrogi subwoofer nadają się tanie magnaty z 20 cm głośnikiem. Dobranie do niego lepszego głośnika który będzie dobrze pracował w jego obudowie może sprawę bardzo poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...