Skocz do zawartości

Co do NAD C350?


strzecharz

Recommended Posts

Witam. Jest to mój bodajże 3 post, a więc można powiedzieć, że jestem świeży. Szukam kolumn do Nada c350. Kolumny zdecydowanie używane, do 1200zl, najlepiej podstawkowe. Pokój to kwadrat o wymiarach 3.7x3.7, muzyka jakiej słucham, to house, techno i pop, a na forach nie idzie za bardzo znaleźć, jakie kolumny pasują do tej muzyki. Obecnie mam kolumny JBL E80, w których brakuje mi tego czegoś. Bas mają dobry, głęboki, nie huczący, ale średnie tony trochę biedne, ogólnie nie trzyma się to kupy. Nie szukam kolumn audiofilskich, mega detalicznych z kontrolowanym basem(czyli jego brakiem), ale takich bardziej uniwersalnych. Miałem kiedyś MissionM31 z jakąś Yamaha Ax i grało to naprawdę pięknie, ale troszkę za cicho, brakowało mocy tym kolumnom. Nie jestem audiofilem, nie inwestuje w kable głośnikowe(zwykle OFC). Źródło to komputer z zintegrowana karta muzyczna i telefon. Pozdrawiam serdecznie. Edit: Czy do sprzętu takiej klasy warto inwestować w drogie kable i czy warto kupić zewnętrzną kartę dźwiękową(format plików na komputerze to mp3). Czy poprawi to znacząco jakość dźwięku?

Edytowano przez strzecharz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeżeli słuchasz plików mp 120 kbps to jakiś rewelacji się nie spodziewaj po dokupieniu lepszej karty dźwiękowej, natomiast jeżeli 320kbps to jak najbardziej. Ale w tym przypadku bardziej namawiam na jakiegoś DAC'a i to miało by sens.

Co do kabelków to są zmiany minimalne, takie leciutkie doszlifowanie dźwięku więc tutaj nie spodziewaj się jakiś znacznych różnic. Kable dobiera się na samym końcu, po złożeniu całego docelowego toru.

Co do kolumn:

Jbl E80 to są hałasoroby {bez obrazy} , a nie kolumny do słuchania i delektowania się muzyką. Nie dziwi mnie to , że się męczysz z nimi.

Do Twojego wzmaka polecam kolumny Dynaudio Dm 2/7. Grają spoójnie z bardzo ładnym środkiem, Góra nie wychodzi przed szereg, nie sybie piachem. Jest bardzo ładna rozdzielcza, basy mocne, zróżnicowanwe. Generalnie to kolumienki o lekko ciepłej barwie, ale dynamiczne. Twój Nad powinien je wysterować całkiem ok. Czy takie zestawienie ci podejdzie? Nie wiem, tutaj kwestia preferencji samego brzmienia. Najlepiej by trzeba było gdzieś odsłuchać, ale dźwięk miałbyś niemęczący, wciągający i lepszej klasy niż z tymi JBL.

Jakbyś chciał coś bardziej wyrywnego, jaśniejszego to może coś z Magnat Quantum z wyższej serii w używkach by się znalazło.

Pamiętaj tylko , że źródło ma wpływ na brzmienie i też jak najszybiej bym zakupił jakiegoś dac'a bo na samej karcie muzycznej zintegrowanej to muzyka będzie zawsze marna nawet na super pozostałych elementach. Telefon jako źródło bym totalnie odpuścił.

Tyle ode mnie, koledzy jeszcze coś dodadzą na pewno.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną racje. porównywałem utwory na 120kbps i 916kbps i nawet na mojej karcie było czuć różnicę, niemniej już zacząłem szukać Dac'a. Co do kolumn, to Dynaudio są zdecydowanie za drogie, a co do Magnata to mam złe skojarzenia. Miałem kiedyś w aucie subwoofer Magnata i jakość jego wykończenia nie była najlepsza. Na oku mam B&W DM602 S3, ponoć ładnie to gra z Nadem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK i kupienie używanych Magnatów jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli chodzi o Daca, to kupiłem CA Dacmagic Azur. Miałem kiedyś wzmacniacz CA i bardzo dobrze go wspominam, ale dalej nie mam pojęcia jakie kolumny kupić. Nie mam nawet jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Słyszałem głośniki Tannoy i grały ładnie, mission i wharfedale również. Kefy bodajże iq 7 wogóle mi nie pasują. Nie mam za bardzo możliwości odsłuchu, dlatego zastanawiam się, czy wogóle warto wymieniać JBL. Będe badzo wdzięczny za jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Miałem kiedyś monitory Mission M71 bodajże i jakiś wzmacniacz Yamahy serii AX i powiem Ci, że grało to niewiarygodnie, jeżeli chodzi o bas. Nie mogłem uwierzyć, że z 13-to centymetrowych membran może wydobyć się tak potężny dźwięk. Bas miał podobny charakter jak w JBL, może lekko krótszy. Po części pewnie była to kwestia akustyki pomieszczenia, niemniej nie było to zupełnie inne brzmienie. Niestety musiałem sprzedać ten zestaw, ponieważ był w bardzo złym stanie wizualnym. Szukam czegoś o podobnym charakterze, ale nie chce kupować tego samego. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...