Skocz do zawartości

Rotel RB1582 MKII+RC1590 vs MOON EVO 600i ??


Wysokii190

Recommended Posts

Cześć,

mam spory dylemat w zakupie sprzętu grającego:

Pomieszczenie 25mkw (będzie grało później w większym)

Muzyka naprawdę Uniwersalna

kolumny: B&W 683 S2 (już kupione)

Budzet 16000zl

Postanowiłem złożyć sprzed grający Stereo. Im więcej czytam i więcej wiem tym gorzej się zdecydować. Jestem po odsłuchu zestawu Rotel RB1582 mk2 z preampem 1570 i to mnie się spodobało jednak... dla porównania słuchałem Moon 250 niby tylko 50W na kanał i integra ale grało ładnie.... teraz taka sprawa ze mam możliwość kupić Moon Evo 600i w cenie ok 16tysiecy wersja powystawowa czyli kwota podobna do Zestawu Rotela z kablami + DAC. Co byście polecali bo naprawdę jestem głupi ?

ewentualnie do tego Moon 600i również widzę DAC gdyż CD są brutalnie drogie.

Jezeli o wygląd chodzi bardziej przypadł mi do gustu Rotel ale to w jakości akurat nie ma znaczenia.

prosze coś doradzić ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, 

masz racje seria 700 zagrałaby z pewnością lepiej jednak biorąc pod uwagę cenę za 683 4000zl nie wiem czy można by kupić coś lepszego nowego. Wnioskuje z twojej wypowiedzi ze do tych kolumn nie ma co inwestować w drogi sprzęt a można skupić się na szukaniu czegoś tańszego może używanego i będzie. Ten moon mnie zainteresował z racji ceny wyjściowej 27000zl a ceny za która można go mieć 16000zl, z Rotelem o tyle sprawa łatwiejsza ze ceny są regularne i nie ma stresu z czasem bo okazje będą zawsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu. A szczerze 16000 za elektronikę do tych kolumn to wręcz grzech. Szkoda kasy. Serio. Moim zdaniem w tym budżecie można zbudować dużo lepsze stereo. Ale trzeba wyjść poza salony firmowe. Zasięgnąć odsłuchu różnych producentów. I jak powiedział kolega wyżej, wziąć sprzęt na testy do domu. 

Ale na chwilę obecną kasa wtopiona i to niemiłosiernie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz sprzedać, to było by super posunięcie. Sklepy Firmowe? myślę że chodzi o salon z którego masz Bowersy bo ma wyłączność na swój sprzęt i przez to trzyma ceny.

Napisz czego oczekujesz od sprzętu? jakie lubisz brzmienie? jakie wymagania funkcjonalne typu bluetooth lub coś innego? wielkość pomieszczenia? itd. 

Na rynku jest tyle sprzętu że jest w czym wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czyli zabawa i mętlik w głowie od początku. Kolumny pójdą do sprzedania jednak wyjaśnię jak ja sobie to wytłumaczyłem ?

kupilem kolumny 683 S2 korzystnie do tego widziałem Yamahe 803d a nawet kupiłem jednak byłem wykonaniem rozczarowany i oddałem. W międzyczasie oczytalem się i stałem się bardziej wybredny. Przeglądając różne możliwości postawiłem na Rotela jednak Moon neo250 również się spodobał.... mieszkam w Niemczech i przeglądając firmy znalazłem moon evo600i plus cd moon 280d dsd w cenie za komplet 5500eur z gwarancjami pilotami sprzęt wystawowy. Uznałem to za dobra okazje mając na uwadze ile kosztuje wyjściowo moon (założyłem ze skoro neo 250 zrobił wrażenie to seria evo już z pewnością mnie przekona bez odsłuchu).

Jest sprawa wiadoma ze w tym momencie 683 s2 nie pasują do całości jednak zamiarowalem je urzytkowac do następnego roku z racji ograniczonego budżetu i wymienić na coś lepszego bardziej pasującego klasa do moon. Tak negatywne opinie odnośnie 683 s2 troszkę mnie zaniepokoiły i zrobiłem się cały głupi.

- pomieszczenie odsłuchowe nie jest docelowe i na ten moment ma 22mkw (powstające pomieszczenie ma ok 35mkw)

- Słucham wszystkiego naprawdę: Sting, Jarre, rem, Wodecki, techno, jak trzeba disco polo, klasyczna muzykę itd

- Inwestuje w sprzęt z założeniem długoletniego się nim cieszenia a ze nie posiadam telewizora jest to mój relaks,

- cenie nisko schodzący Bass to chyba naleciałości po Altusach 300

nie ograniczam się do cd również interesuje mnie coś pokroju Tidala wiec sieciowe urządzenie musi być i możliwość słuchania radia z internetu,

Budżet w granicach 25000zl.

Nie upieram się przy sprzęcie nowym. Ten moon w tym momencie budzi moje zainteresowanie z racji ze pełna gwarancja producenta, nie używany i wszystko w komplecie jak nowka a cena za ten komplet niech będzie odniesieniem do potencjalnej alternatywy. Dziękuje.

Edytowano przez Wysokii190
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , 

może najpierw zanim będziesz kombinował na podstawie opinii w sieci to posłuchasz najpierw czegoś ? :) Ja co prawda z zasady nie jestem fanem grania B&W , ale niewykluczone że Tobie , z odpowiednią elektroniką to podpasuje . Przy czym pisząc o odpowiedniej nie mam na myśli rabatu jaki możesz uzyskać , a charakter brzmienia. Nie słuchałem Moona ( jak pewnie 99,99% doradzających :P ) , ale jeśli gra audiofilsko ( czyt analitycznie i jasno ) , to w życiu bym tego nie podłączył do B&W . 

Natomiast z jakimś fajnym MF czy lampką ....to może zagrać. Podkreślam , może , bo trzeba by sięprzekonać u Ciebie w pomieszczeniu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 20:06, Wysokii190 napisał:

kupilem kolumny 683 S2 korzystnie do tego widziałem Yamahe 803d a nawet kupiłem jednak byłem wykonaniem rozczarowany i oddałem. W międzyczasie oczytalem się i stałem się bardziej wybredny. Przeglądając różne możliwości postawiłem na Rotela jednak Moon neo250 również się spodobał.... mieszkam w Niemczech i przeglądając firmy znalazłem moon evo600i plus cd moon 280d dsd w cenie za komplet 5500eur z gwarancjami pilotami sprzęt wystawowy. Uznałem to za dobra okazje mając na uwadze ile kosztuje wyjściowo moon (założyłem ze skoro neo 250 zrobił wrażenie to seria evo już z pewnością mnie przekona bez odsłuchu).

Wysokii190,
Która to jest wersja Moon'a : pierwsza czy druga? Jeżeli pierwsza, to tę serię skończono produkować 3 lata temu, więc to może być powód znaczącej obniżki. Jeśli zaś wersja 2 to byłbym zdziwiony taką ceną.

Słuchałeś tego Moon'a (albo Neo250) i podobał się Tobie, czy tylko zastanawiasz się teoretycznie?
Bo jest różnica (nie tylko w cenie) między podstawowym modelem (czyli 250i) a drugiej od góry integrze (czyli 600i).

O ile odnośnie 250i można powiedzieć, że jest trochę ocieplony - to sześć setka jest już trochę inna (i choć nie jest to specjalnie ostry wzmacniacz, to jednak w 600i brzmienie nie jest jednak zbyt ciepłe i np. do typowej lampy mu daleko). 600i jest rozdzielczy, sili się na neutralność - ale na pewno nie jest to sprzęt do kupowania w ciemno i bez odsłuchu nie ma co go kupować. A jeśli ma być do Twoich BW - to wg mnie nie będzie to dobre połączenie (już przedmówca napisał, że może być za ostro).

Obecnie u dystrybutora (AudioKlan - czyli sklepy TopHiFi) "ćwiartka" w wersji NEO kosztuje ok. 10 tysięcy. Odtwarzacz 260D (bo Moon 280D to jest przetwornik, a nie odtwarzacz) kosztuje podobnie (a w wersji która pozwala go wykorzystać również jako DAC - pare tysięcy więcej).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 15:17, Wysokii190 napisał:

Co masz na myśli ominąć Sklepy Firmowe?

idąc do salonu Mercedesa nie pytaj o porównanie do BMW. Idąc do salonu Bowersa czy Denona nie pytaj o porównanie do konkurencji. To salony firmowe. Jaka może być odpowiedź?

Dnia 9.03.2018 o 20:06, Wysokii190 napisał:

kupilem kolumny 683 S2 korzystnie do tego widziałem Yamahe 803d a nawet kupiłem jednak byłem wykonaniem rozczarowany i oddałem

O tym mówię. Tak bardzo często kończy właśnie taki zestaw. I tak że mogłeś oddać było dobrze.

W cenie 25k musisz posłuchać. Ale inaczej rozplanuj budżet a zobaczysz jak sprzet gra.

PMC Twenty 24 + Roskan K3 lub Caspian M2

Dali Rubicon 8 + Cayin A55TP

Heco New Statement + Atoll IN200 albo nawet IN300

Wszystko do pożyczenia i do testowania w domu. Inaczej się nie uda! To nie kwota do wybierania sprzętu na forum

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmówcami, w cenie około 25 tys. zł. możesz złożyć naprawdę bardzo dobry system. Ale znacznie wygodniej i przede wszystkim skuteczniej zbudujesz dobrą konfigurację, nie ograniczając się do doboru elektroniki pod posiadane prze Ciebie kolumny, tym bardziej że moim zdaniem to nie jest najbardziej trafiony zestaw do Twoich wymagań.

Są dziesiątki ciekawych konfiguracji, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją jest najpierw umówienie się na odsłuchy w salonie, możesz wtedy żonglować wieloma wzmacniaczami i kolumnami, to wszystko porównujesz w jednych warunkach, co gwarantuje Ci obiektywną ocenę porównawczą. Na końcu to co najbardziej spodoba Ci się zabierasz do domu i sprawdzasz, jak zagra w Twoim salonie, gdzie akustyka jest na pewno inna. Jeśli jest ok, to masz dobrany pod Ciebie zestaw, jeśli natomiast efekt nie jest satysfakcjonujący, szukamy innych rozwiązań i próbujemy inne konfiguracje w Twoim domu. Zacznij jednak od dłuższego odsłuchu w salonie, gdzie poznasz różne urządzenia, kolumny i wstępnie wyrobisz sobie opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi Panowie. Zaczynam wszystko od początku. Pojadę na odsłuch i postaram się fizycznie dostrzec mój typ, najbardziej odpowiadający moim gustom.

Zapewne gdybym się nie doczepił jakości wykonania Yamahy i zachował obecne 683 S2 tez by było ale człowiek zaczął czytać i ogłupiał??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/9/2018 o 20:06, Wysokii190 napisał:

Tak negatywne opinie odnośnie 683 s2 troszkę mnie zaniepokoiły i zrobiłem się cały głupi.

Dziwisz się? Przy obecnych cenach, model 683 sprzedaje się tirami. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji konkurencja będzie miała z tym problem, więc musi też polecieć hejt na forum, zarówno na ten zbyt popularny model, jak i na te okropne sklepy firmowe. 

Naturalnie, jest też trochę głosów niezadowolonych użytkowników, ale biorąc pod uwagę jak dużo tych kolumn się sprzedaje, to siłą rzeczy musi być o nich głośno. Problem jest stary jak świat - jak ktoś jest zadowolony, to nie chce mu się wchodzić na forum i chwalić. Jak ktoś jest niezadowolony, to chce powiedzieć całemu światu. :)

Moim zdaniem reputację modelu 683 psuje też niestety to, że większość osób kupuje je w komplecie z "darmową" Yamahą R-N602, i na bazie tego wzmacniacza ocenia możliwości tych kolumn, pomimo że zawsze ostrzegamy o dość oczywistych ograniczeniach takiego połączenia. 

Docelowo, przy takiej elektronice o której wspominasz, trzeba pomyśleć o ambitniejszych kolumnach, ale nie daj sobie wmówić, że 683 nie są warte swojej ceny, bo to bzdura.

A odpowiadając na twoje pierwsze pytanie - wybrałbym Moon'a. Chyba, że mówimy o większym Rotelu RB-1590 z RC-1590. Wtedy trzeba się trochę dłużej zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...