Skocz do zawartości

Wzmacniacze Rotel


Szaruga

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich !

Jestem na etapie wymiany wzmacniacza w domowym studiu. W tej chwili gra mi (jako alternatywny odsluch) Proton AM 455 Pro z Acoustic Energy Aegis Evo One lecz ma on lekko konturowe brzmienie co nie do konca mi pasuje. Pozyczylem wiec od znajomego Rotela RA 971 mk2, ktory mi sie bardzo spodobal. Zaczalem szukac wiec takowego ale znalazlem tylko RA 971 i RA 970 BX. Czy ktos sluchal, porownywal moze te modele ? Z gory dzieki za wszelkie info.

Pozdrawiam !

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Hmmm... troszkę jestem ździwiony Twoim opisem. Co prawda nie słyszałem Proton AM 455 Pro oraz Rotela Ra 971 mk2, ale słyszałem Rotel Ra 971 i ten wzmacniacz gra właśnie konturowo, jasno, więc czy aby napewno wersja mk2 się aż tak różniła od pierwowzoru? Z reguły większość starszych roteli gra konturowym dźwiękiem, jedne bardziej, drugie mniej. Zdecydowanie mniej od tego 971 to np taki 980 Bx , ale to nadal co by nie było jasniejsze, konturowe brzmienie. No napewno nie gra ciepło ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie wiem czy RA 971 mk2 gra konturowo ale przy lekkim podbiciu basów mam brzmienie na tych Acousticach super :) Proton robił mi dziurę w środku pasma. A mam od razu szybko porównanie z JBL Sr 305 (monitorami bliskiego pola).

 

I jak ? Nikt nie słuchał tych Roteli ? Jakieś inne sugestie ?

Edytowano przez Szaruga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...