Skocz do zawartości

Wzmacniacz 3 kanaly?


Lukasz Kowalewski

Recommended Posts

witam mam 2 glosniki od wierzy dosycfajne i zrobilem sam subwoofer tkai spory 300 watowy i chcial bym do tego kupic wzmacniacz, ale wlasnie chcial bym taki by zasilal tez suba bo sub jest bez wzmacniacza sam glosnik i skrzynia, sa wzmaczniacze 2.1? prosze o pomoc wzmacniacz bedzie podlaczony przez do kompa jack 3.5mm i aux

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takowego. 

Moim zdaniem nie powinieneś się w to bawić bo o amatorka i może cię zniechęcić do audio.

Sub ma 300w? A skąd ma te 300w jak jest pasywny. Moc suba to moc jego wzmacniacza. 

Owszem możesz podłączyć parę kolumn standardowo do wzmacniacza a suba do jednego z gniazd B we wzmacniaczu. Ale jak mówię to rozwiązanie amatorskie nie do muzyki.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz poczuć się rozczarowany. W sprzęcie domowym zwykle subwoofery wyposaża się we własne wzmacniacze. Taniej jest umieścić elektronikę razem i dlatego  takie rozwiązania stosuje się tam gdzie ekonomia musi bardziej ograniczać środki. Dlatego wzmacniacze 2.1 zwykle można spotkać w głośnikach komputerowych lub w sprzęcie samochodowym, gdzie mostkuje się 2 kanały dla zasilenia subwoofera wzmacniacza 4-rokanałowego. Jednak do celów osiągnięcia wyższej jakości dźwięku używa się wyspecjalizowane osobne wzmacniacze o innej konstrukcji do zasilania kanałów głównych i subwoofera. W tym wątku masz tani wzmacniacz 2.1 do celów domowych który może dać 100 W na subwoofer i po 50 W na kanały L i P : 

 

Wszystko zależy od tego ile możesz przeznaczyć środków na to co chcesz. Są produkowane wzmacniacze stereo z wyjściem na subwoofer aktywny i do zasilenia Twojego subwoofera można użyć gotowego wzmacniacza przeznaczonego do tego celu. Tyle ze to temat do działu DIY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lukasz Kowalewski napisał:

ooo wlasnei o cos takiego mi chodzilo dziekiuje ci boguslaw w nastpnym miesiacy chyba kupuje

sa jeszcze jakies takiego rodzaju wzmacniacze godne uwagi?

Swego czasu to był bardzo dobry sprzęt, własnie dlatego ze ma osobne wzmocnienie na sub i nie obciąża pozostałych, co zawsze widać jak światełka przygasają przy głośnym graniu. 

Czy są inne, nie wiem ale na pewno coś się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ewenement tego typu.Inne rozwiązanie to jakiś wzmacniacz stereo z wyjściem na sub aktywny i wzmacniacz do subwoofera osobno. Lub wzmacniacz stereo bez wyjścia na sub i wzmacniacz do subwoofera z wejściami wysokopoziomowymi ( czyli na kable głośnikowe ). W tej cenie nawet nowe da się kupić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bys ty wybral?

 

ten TECHNICS SA - AX 7, naprawde bardzo ciekawy, po 600-1000zl stoi tak w necie, wiesz ja po kupnie nawet bym mogl jeszcze w nastepnym miesiacu go zaniesc do jakiegos ogarnietego elektryka zeby np kondensatory powymienial albo cos takiego wiesz zeby  zrobil z go perelke 

Edytowano przez Lukasz Kowalewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były naprawdę niezłe wzmacniacze w swojej cenie. Wypadały dobrze nawet w zestawieniu ze wzmacniaczami stereo w podobnej cenie. Jednak były adresowane pod niekoniecznie mój gust. Dobry i mocny bas fajna wyrazista góra, dość ciepłe i w miarę przyjemne średnie tony. Choć ich barwa nie była najlepsza i trochę kulała rozdzielczość jeśli chodzi o budowanie przestrzeni. Do tego jeśli jest w dobrym stanie i gra to wymiana kondensatorów może jeszcze nie być potrzebna. Myślę ze lepiej skup się na tym amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis z audiostereo.pl

Data dodania: 10.01.2007 19:43Jakość/cena: 
    Ocena ogólna:
    Plusy:doskonaly dzwiek przestrzenny jak rowniez stereo; dodatkowa koncowka mocy dla subwoofera pasywnego (nie odbiera mocy z kolumn); wg mnie jeden z najladniejszych ampow; produkowany na audiofilskich kondenstatorach; bi-amping (stawia ten amplituner przed wielom nowymi i drogimi sprzetami), funkcja vgca (tworzy scieszke ze znacznie mniejsza iloscia szumow, choc dla mnie odcina rowniez czesc "dobrego" dzwieku); calkiem spora moc wyjsciowa (6*100w+dodatkowe 100 na subwoofer pasywny); mozliwosc podlaczenia suba pasywnego i aktywnego; doskonaly filtr dolnoprzepustowy subwoofera(w subie czestotliwosc mozna ustawic na maxa i z powodzeniem regulowac ampem); wejscie dvd 6ch input i wiele innych

Minusy:brak sterowania glosnoscia suba przez pilota(tylko pokretlo na panelu); brak dekoderow dts (mozna to "obejsc" podlaczajac dvd z takowymi przez wejscie 6ch input; brak wejsc cyfrowych(zarowno optycznych jak i coaxialnych)

Twoja opinia:Amplituner o wiele lepszy od dzisiejszych tanich tandet... ma osiagi zblizone do nienajgorszych wzmacniaczy, pieknie sie prezentuje:) gdybym mial kupowac sprzet do 2000zl to na pewno ten amp bylby jednym z pierwszych na liscie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...