Skocz do zawartości

Pioneer VSX-932 vs Onkyo TX-NR575E vs Yamaha RX-V683


JanŻak

Recommended Posts

Dzień Dobry,

To mój pierwszy post na tym zacnym forum, a przeniosłem się z innego forum "którego nazwy nie wolno wymawiać" ;) w poczuciu potraktowania z nieuzasadnioną wyższością i nic się nie dowiedziawszy.

Zaczynam składać sobie składać taki zestaw multimedialny do mieszkania i zaczynam od amplitunera. Założenie do użytkowania to kino,TV/muzyka 50/50 plus strumieniowanie do inny pomieszczeń. Szczególnie mocna zależy mi multirooming-u, czyli jednoczesnej możliwości odtwarzania z różnych źródeł w różnych pomieszczeniach. Pokój w który będzie stać AV to 3m na 8m. Obecnie interesuje mnie tylko av. Kolumny pewnie gdzieś za rok. Na tę chwilę będę się posiłkował kolumnami od zestawu sony mhc-nx3av a symbol kolumn to ss-nx1. Czyli nie ma to być av pod te kolumny :) . Oczywiście budżet ograniczony do 1800 pln (w porywach 2000). Trochę poczytałem i nawet posłuchałem na odsłuchu VSX932 vs Denon 1400 i skłaniałbym sie ku 932. Przeglądając jednak forum często pojawia się Onkyo choć to niby bliźniak (?) Pioneera, ale droższy. Pytanie dlaczego i dlaczego dużo droższy jest Yamacha RX-V683. Czy sa jakieś obiektywne parametry,które za ty przemawiają a warto je wziąć pod uwagę w moim przypadku? 

Będę zobowiązany za wszelkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

To jest częsta opinia z która się stykam, ale jakbyś miał skonkretyzować czym konkretnie wyróżnia się 676 na tle 575 i Pioneera 932? Jakie parametry, rozwiązania techniczne czynią go lepszym? Tak, żeby mógł to żonie później przekazać jak się będę tłumaczyć dlaczego wydałem więcej niż obiecywałem ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to są aktualnie trzy amplitunery, które reprezentują podobną klasę. Jest to Yamaha RX-V683, Denon AVR-X2400H i Onkyo TX-NR676. Pioneer VSX-932 to urządzenie jedna o klasę niżej pozycjonowane szczególnie w kwestii jakości dźwięku. Rzeczywiście często mówi się, że Onkyo TX-NR676 i Pioneer VSX-932 to bliźniacze amplitunera, niestety w kwestii audio tak nie jest. Onkyo jest trochę mocniejsze i lepsze, słychać to szczególnie przy odsłuchu muzyki oraz przy podłączeniu bardziej wymagających kolumn.

Co do brzmienia to Yamaha jest najbardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma, trochę od siebie dodaje, co może się podobać. Denon jest przeciwieństwem Yamahy. Gra ciepło, bardzo plastycznie, dobrze wypełnionym dźwiękiem. Denon jest najlepszą opcją jeśli chcemy zbudować system kina domowego z dużym naciskiem na muzykę, a słuchamy raczej spokojniejsze gatunki. Jest także świetnym uzupełnieniem kolumn o jasnej, ostrej, suchej charakterystyce. Onkyo jest najbardziej uniwersalne, co oczywiście nie oznacza, że najlepsze. To szybkie, analityczne, dokładne, mocne granie. 

Przy wyborze amplitunerów sądzę że warto spojrzeć także na wyposażenie sieciowe. Onkyo i Pioneer są wyposażone w otwarte systemy typu DTS Play:Fi czy Google Chromecast. Yamaha ma swój autorski system Music Cast, natomiast Denon - system Heos. Wybór ma wpływ na późniejsze rozbudowanie systemu do kolejnych stref. W przypadku Yamaha i Denon mamy tak naprawdę do wyboru tylko urządzenia lub głośniki danego producenta, natomiast przy Onkyo i Pioneer wybór jest większy. Na plus systemów autorskich natomiast przemawia świetna spójność, niezawodność działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie model Onkyo 606. I pomieszczenie podobne do mojego 24m2

Osobiście uważam ,że to świetny amplituner kino/muzyka. Wymieniam go jednak niedługo na Yamahe 683 ,która obsługuje dolby ATMOS.

Jeśli szukasz oszczędności to używane i lepsze brzmieniowo od wyżej wspomnianych możesz dostać Onkyo od modelu 805 w górę. Mogą być uboższe sieciowo.

Nowe gwarancja to Yamaha/denon 3lata. Onkyo 2lata.  Używane niektórzy dają kilka miesięcy.

Amplituner musisz dobrać pod głośniki. A głośniki pod amplituner :)

Ja bym skupił się na tych trzech : Denon x2400/Onkyo 676/Yamaha 683. Są bardzo popularne mają bardzo dobre opinie wszędzie i w przyszłości będzie Ci szybciej je sprzedać.

 

 

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Na polu boju został Denon 2400 i Onkyo 676. Właśnie jestem po korespondencji z przedstawicielami Onkyo w Polsce i małe 1:0 dla Denona. Na moje pytanie o udostępnienie instrukcji obsługi po Polsku, grzecznie mi odpowiedzieli, że jak podam numer seryjny (czyli po zakupie) to mi prześlą drukowaną na adres domowy  :D.

Swoją drogą to ma ktoś może w takową w PL w .pdf-e?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to działanie słuszne. Widzisz jesteś konsumentem i chciałbyś dostać taniej i wszystko pod ręką. Ja to rozumiem. Też tak mam jeśli chodzi o inne branże. A teraz zobacz to z naszej perspektywy. Przy najmniej raz w tygodniu dostajemy zapytanie o polska instrukcje, o to jak podłączyć bo kupiłem na Amazonie, o tym co zrobić bo coś tam nie działa. No i?

Powinienem powiedzieć " a co mnie to obchodzi". Ale jakie proste sprawy jak mam czas to pomogę.  Mówią w skrócie. Kupując bez polskiej gwarancji bądź tego świadomy i wtedy ok. Tyle :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż patrzymy na to oczywiście z różnych perspektyw to oczywiste. Wczoraj rozmawiał o tym z właścicielem jednego ze sklepów z HiFi i maił to sam zdanie co Ty. Ja nie znam skali importu i oczywiście mówię tylko za siebie. Dla mnie instrukcja jest ważna przed zakupem. Lubię być już w miarę oswojony  z tym co kupuję. Fakt, że taką instrukcję mogę dostać w sieci daje mi poczucie, że firma star się mi pomóc w wyborze. Jest to swoista inwestycja firmy w sprzedaż. No, ale cóż jaki rynek takie traktowanie (oczywiście myślę o brandach a nie dystrybutorach). Ja sygnalizuje problem(?), kto co z tym zrobi to już jego bilans zysków i strat. Z drugiej strony chwila szperania w sieci i taka instrukcje można ściągnąć.

Wracając do głównego tematu to już mam kompletnie namieszane. Wczoraj podczas odsłuchu AV dałem się namówić na posłuchanie ampli stereo w podobnych pieniądzach. No cóż, jest różnica, no ale funkcjonalność niestety trochę mniejsza. Dzisiaj powinienem dostać do domu Onkyo 676. Jeżeli będzie lepiej niż jest obecnie na starej wieży mini Sony to zostanę przy AV, jeżeli nie.... to trzeba będzie zacząć wszystko od nowa. Cały czas myślę także o Denonie 2400, ale nie było go akurat dostępnego na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Onkyo 676 w domu. I...., totalna porażka. Dzwięk płaski kompletnie bez dołu bez wzgledu na ustawienia ampli. Ale wina zdecydowanie jest po stronie kolumn, które świetnie graja, ale.... z dedykowanym zestawem mini sony. Oczywiście równie bardzo prawdopodobne jest to, że przez lata słuchania różnorakich "boos-ów" stepiła mi się wrodzona ;) wrażliwośc muzyczna. Ale do rzeczy.

Stety/niestety muszę podnieść budżet do 3 maks. 3,5 i kupić i ampli i głośniki. Jeżeli chodzi o ampli to mam na myśli: wciąż  AV Onkyo 676, stereo: Onkyo 8250, Yamaha 602 i w ostateczności (ze względu na funkcjonalność) Onkyo 8270. I to jest teoretycznie ta prostsza część, bo kompletnie nie wiem jakie głośniki. Mało kasy zostaje (ok. 1 tys.) tak więc myslę o jakiś monitrorach z dobrym basem. Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu spędziłem wczoraj na próbnie pogodzenia ognia w wodą, czyli małego budżetu vs wysokich wymagań wobec zestawu ampli plus głośniki. Po odsłuchach w sklepie ostatecznie na próby do domu zabrałem Onkyo TX-LD20D i monitory Paradigm mini monitor vs 7. Gra to już naprawdę dobrze. Po odsłuchaniu AV 676, 8250, Yamahy 602 i Onkyo 8720 oczywiście są różnice, ale zaskakująco małe  w porównaniu do cen i różnic jakie dają zamiany kolumn na lepsze. Stąd decyzja aby więcej kasy przenieść na kolumny.  TX-LD20D moim zdaniem gra lepiej niż 676 a również podobnie 8270 posiada 4 x HDMI. Głośniki na odsłuchu grały fantastycznie detalicznie z mocnym krótkim basem. W domu niestety mi się ten bass gdzieś gubi i tak tak sobie myślę co by może jeszcze trochę dopłacić do podłogówek. Co myślicie na temat monitor audio monitor 200? Słuchem monitor audio monitor 100 i były moim faworytem aż usłyszałem Pardigm. Ma ktoś już osłuchane monitory 200?

Inny temat to czy przy tej klasie sprzętu trzeba się napinać na "specjalne" kable głośnikowe, czy budżetowe wystarczą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako urodzony sceptyk daleki jest od kupowania "specjalnych" dla uzyskania samego efektu placebo. Pytam na forum bo tu ludzie doświadczeni i dźwięk z niejednego kabla słyszeli ;).

O podłogówkach pomyślałem, też ze względu na koszy. Jak do monitorów mam jeszcze dokupić standy....

A tak z ciekawości to osłuchiwał już ktoś monitor audio monitor 200?

Markcox ca masz na myśli pisząc "zrobić porządek z akustyką"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JanŻak napisał:

Markcox ca masz na myśli pisząc "zrobić porządek z akustyką"? 

jeżeli zauważasz u siebie takie zjawisko

3 godziny temu, JanŻak napisał:

W domu niestety mi się ten bass gdzieś gubi

to może warto się zastanowić, czy można tą sytuacje poprawić, nie koniecznie "wymieniając" kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo Ci zależy na funkcjach sieciowych ,kup sobie 602 , a do tego używane kolumny . W okolicy masz :

http://allegro.pl/kolumny-kef-iq-70-2-szt-i7233194532.html

http://allegro.pl/canton-le-470-pieknie-grajace-kolumny-podlogowe-i7232084112.html

http://allegro.pl/psb-speakers-image-t5-tower-i7240665854.html 

Ja bym poszedł w klasyczny wzmacniacz stereo i streamerka ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to pewnie najlepsze rowiązanie, ale ten typ już tak ma i "używek" nie kupuje. :10_wink: 

Póki co nie należę do orodoksyjnych wyznawców dzwięków absolutnych, ale kto wie. Z ampli  Onkyo L20D jestem absolutnie ustysfakcjonowany. Z kolumnenek tez coraz bardziej, choć jeszcze tęsknota za dudniem jak z bassboostera gdzieś tkwi z tyłu głowy. Słuchałem dziś "Dark side..." Pink Floyd w formacie SACD i jakbym pierwszy raz ją słyszał! (a  naprawdę było to juz blisko 40 lat temu). Teraz leci sobie Kraftwerk. Spróbowałem też pare filmów BR i efekty w 2.0 absoltunie mi wystarczą. 4 x HDMI i koniec kłopotów z przełaczeniem kabli do TV. Wszystko obsługuje z komórki po WiFi. TIDAL,  Spotyfy, radio DAB, czyli wszystko majacy ;)Banan z ust nie schodzi, ale.... . Muzyka jest oczywiście  w tym najwazniejsza, ale jak sie to wszystko wizualnie komponuje w pokoju jest również dla mnie ważne. Słabo widze kolumienki na stojakach, które też kosztują tyle co ewentualna dopłat do podogowych i stad moje pytanie o kolumny  "monitor audio monitor 200" czy ktos juz je słyszał i jak je ocenia, bo muzyja jednak jest najwazniesza. 

Z góry dzieki za odpowiedź na pytanie ws.  monitor audio monitor 200     

OK, Monitory 200 odpadają.

A jak maja szanse wypaść Pylony Perl 25 vs Paradigm mini monitor vs 7? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kłaniam,

Odkurzam troche temat, bo wciąz jestem na etapie poszukiwania satysfakcjonujących kolumn do TX-L20D. Całay czas muszę się poruszać w zakresie małych kolum, ale już raczej tylko podłogowych. Obecnie będąc po pierwszych odłuchach do gustu przypadły mi SAXO 40, ale zastanawiam sie także nad Quadral Rhodium 500. Czy ktoś wiek jak to może zagrać z dosyc analitycznym Onkyo?

Z góry dzięk za wypowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

Możesz proszę rozwinąć dlaczego może byc lepiej? (poza ceną co oczywiste)

Powiem szczerze, że słuchałem już kilku monitorów na  Monitor Audio Studio kończąć i zawsze jednek przegrywały w porównaniu do podłogówek.

Rozumiemj, że Quadral Rhodium 500 nie polecasz.

Dzięki za wypowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...