Skocz do zawartości

Wzmacniacz z dac do 1000 zł. do Infinity Kappa 8.2i, 30m2


MariuszS

Recommended Posts

 8.2 akurat są w miarę łatwe do napędzenia ( jak na Infinity :) ) . U mnie grały z PM7200 , w zupełności wystarczał. Wiadomo, nie było to to co z lampowymi monoblokami , ale grało całkiem przyjemnie. 

Anyway , za 1000 z DAC nie kupimy nic co je napędzi , więc jednak dwa pudełka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze parę osób się za chwilę uśmiechnie że to niemożliwe :) wiem jednak że takie wątpliwości mogą mieć ludzie którzy nie mieli z takimi wzmacniaczami do czynienia. Sądzę że bez problemu te kolumny napędzi wzmacniacz cyfrowy taki jak SMSL Q5 pro. Jest też bardzo podobnie wyglądający lecz zupełnie inny w środku Alientek D8. Z nim pewnie będzie podobnie. To są maleństwa z zewnętrznymi zasilaczami, ale dobrze zrobione z dobrych podzespołów i o ile można szukać wzmacniaczy używanych znacznie droższych aby uzyskać coś lepszego, to trzeba szukać naprawdę dużo drożej. Małe rozmiary takiego wzmacniacza mogą mocno wprowadzić w błąd jeśli chodzi o dźwięk. To nie jest miniwieża :) , tylko wydajny prądowo wzmacniacz, który w ostatniej wersji podwaja moc z dwukrotnym zmniejszeniem impedancji obciążenia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 13:25, mordor12 napisał:

Hej 

Żaden wzmacniacz z dac do 1000 zł nie napędzi tych kolumn. Trzeba szukać czegoś starszego z wysoką mocą i dobrą wydajnością, ale będzie bez DAC. Ten będziesz musiał dokupić osobno.

Poza tym napisz post tak jak trzeba - 

 

To mój 1-szy post. Wybaczcie.

Szukam głównie dosłuchania muzyki używanego wzmacniacza za ok. 1000 zł. (nowy będzie zapewne droższy) z przedwzmacniaczem lub z wyjściem phono do gramofonu Sherwood PM-8550 do Infinity Kappa 8.2i, z wejściem HDMI, USB lub z oddzielnym DAC . Mam salon 30 m2. Do wzmacniacza chcę podłączyć telewizor lcd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyborem wzmacniacza jest tak jak i z wyborem czegokolwiek. Rożne są gusta. Jeśli ten Sony jest w pełni sprawny jak pisze sprzedawca to byłby chyba najlepszy zakup z wyżej wymienionych, jeśli lubisz inne brzmienie to wtedy musisz szukać coś innego. Myślę ze powinien dobrze pasować do tych kolumn. Do tego powinieneś wiedzieć ze jego moc jest większa niż napisał sprzedający. Wg danych producenta: 115W przy 8 ohmach i 175 przy 4. To co jest tam podane, to najprawdopodobniej wartości mocy przy których jego zniekształcenia są bardzo niskie. Jego stopień sterujący pracuje w klasie A .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. (gdyby była potrzebna Ci pomoc prawna oferuję gratisową w ramach wdzięczności). Moc ma faktycznie większą. Kupiłem Sony TA-F650 ESD, który poleciłeś. Telefunken np. mnie zaciekawił, bo ma regulację średnich tonów. Odpowiedni byłby też chyba Onkyo Integra A-8870, ale sprzątnięto mi go sprzed nosa.

Witajcie.

Polecacie kolumn kappa 8.2 wzmacniacz NIKKO ALPHA II za 999 zł. zamiast Sony TA-F650 ESD?

Poprawnie: Polecacie do kolumn kappa 8.2 wzmacniacz NIKKO ALPHA II za 999 zł. zamiast Sony TA-F650 ESD?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2018 o 12:15, MariuszS napisał:

Dziękuję Ci bardzo. (gdyby była potrzebna Ci pomoc prawna oferuję gratisową w ramach wdzięczności). Moc ma faktycznie większą. Kupiłem Sony TA-F650 ESD, który poleciłeś. Telefunken np. mnie zaciekawił, bo ma regulację średnich tonów. Odpowiedni byłby też chyba Onkyo Integra A-8870, ale sprzątnięto mi go sprzed nosa.

Witajcie.

Polecacie kolumn kappa 8.2 wzmacniacz NIKKO ALPHA II za 999 zł. zamiast Sony TA-F650 ESD?

Poprawnie: Polecacie do kolumn kappa 8.2 wzmacniacz NIKKO ALPHA II za 999 zł. zamiast Sony TA-F650 ESD?

 

Dnia 11.03.2018 o 18:30, MobyDick napisał:

W tej sytuacji powinien się nadać wzmacniacz taki jak Sony TA-F650 ESD

Polecacie do kolumn kappa 8.2 wzmacniacz NIKKO ALPHA II bez DAC za 999 zł. zamiast Sony TA-F650 ESD za 800 zł.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest końcówka mocy i musisz do niej mieć przedwzmacniacz.  Dedykowany do niej to Nikko Beta II. Na eBay-u jest za 65 dolarów. Chyba trudno będzie znaleźć kogoś kto to słyszał. Zwykle ceny preampów są porównywalne z końcówkami mocy. To by raczej wskazywało że chyba 1 tyś za tą końcówkę mocy to chyba nie jest najlepszy interes, szczególnie jeśli się bierze pod uwagę ze jest to konstrukcja z lat 70-tych zeszłego wieku. W ciemno bym nie brał. Ale może to być ciekawy klocek dla kolekcjonera sprzętu Vintage u którego będzie on grał tylko czasami i ostrożnie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam preamp DJPreII. Nikko waży 18 kg, ma 2 duże podwójne transformatory, 20 000 uF kanału i ogromne radiatory z tyłu. Zgodzę się z Tobą, że jednak trzeba zrobić odsłuch z powodu jego "wyjątkowości". Z Wrocławia do Bolesławca jest w sumie blisko.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można ten pream gramofonowy podłączyć do końcówki :) , ale przez preamp liniowy :D . 

On wprawdzie ma pokrętło gain , tyle że ono może nie wystarczyć do pełnej regulacji głośności ( tego nie jestem w stanie ocenić bo nie znam go. Jednak do preampu gramofonowego można podłączyć na wejściu wyłącznie gramofon, bo jego charakterystyka wprowadza krzywą korekcyjną , aby zrekompensować wprowadzoną jej charakterystykę na płycie winylowej. 

On nie został zbudowany do podłączania czegokolwiek innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wrażenia dźwiękowe są niesamowite. Kolumny ze wzmakiem sony 650ESD potrafią zagrać wzorowo (tony niskie są ustawione na 0 a wysokie na maxa, bo takie lubię), szczegółowo, dają wiele przestrzeni, tony wysokie są "wysokie", ale nie siarczyste a bas nawet przy niskim volumie jest głęboki i słyszalny (nawet czasem zmniejszam bas poniżej 0). Dzięki za pomoc. Dokupiłem właśnie BLU-RAY Samsung BD-C5900, aby słuchać i oglądać z dysku, pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 21.03.2018 o 14:58, MobyDick napisał:

To nie jest tak źle, bo ten wzmacniacz ma delikatną regulację barwy +/- 6 dB, nie ruszającą średnich tonów. Regulacja barwy w tym wzmacniaczu jest pasywna i stosunkowo mało pogarsza brzmienie. Jednak najlepiej gra gdy wszystkie filtry są pominięte.

Jednak Sony TA-F650 ESD jest za słany do Inifinity Kappa 8.2i II. Wzmacniacz się wyłącza przy wolumie powyżej połowy mocy, gdy bas schodzi do 4 Ω-ów. Muszę poszukać mocniejszego wzmacniacza, by zaspokoić te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z nim musi być nie tak :) lub coś jest z kolumnami. Do tego musisz wiedzieć że jeśli źródło dźwięku ma wysoką amplitudę np. 2 V z CD lub DAC-a to pełna moc wzmacniacza nie będzie przy maksymalnym ustawieniu pokrętła głośności. Przy takim ustawieniu wystarczy w nim 0,2 V na wejściu i regulatorach na 0 aby osiągnąć pełną moc. Znacznie wcześniej wystąpi przesterowanie. Wtedy nic dziwnego ze może się wyłączać mimo że jest sprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...