Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yamaha A-S701


katmai

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Właśnie jestem po odsłuchu Klipschów. Okazało się, że do salonu audiomax24 w Zielonej Górze właśnie zostały sprowadzone RP-280F, więc czym prędzej zapakowałem wzmacniacz do auta i się tam udałem. Po podłączeniu sprzętu wrzuciłem "Hardwired... to Self-Destruct" a dokładniej kawałek "Atlas, Rise!" i ... opadło mi wszystko co mogło opaść z wrażenia! Często w opisach tych głośników można było przeczytać że grają z wyostrzoną górą, są zbyt analityczne i potrzebny jest ciepły wzmacniacz, że z Yamahą to raczej krew z uszu... Dla mnie osobiście: This is it!!! Góry nie jest wcale za dużo, nie jest krzykliwa, jest w sam raz - tak jak lubię, a jednocześnie słychać każde uderzenie, czy muśnięcie Larsa, każdą głoskę wydobywającą się z ust Jamesa! Stopę czuć na klacie i żołądku już przy głośności na godz. 11.00, gitary gadają i kłócą się ze sobą tak że słychać nawet pojedyncze trącenia strun, a sekcja rytmiczna Lars-Robert to istna ściana dźwięku, ostateczna, nie do przebicia, stanowiąca piekielne tło dla kłótni gitar i złowrogiego śpiewu Jamesa. Uff, na drugi ogień poszło U2 - "Love Is Blindness" i znowu, słychać każdy szept i oddech Bono, każdy pojedynczy dźwięk gitary Edga, natomiast bas Adama Claytona robił dokładny przegląd moich jelit. Ehh, chyba trochę odjechałem, ale naprawdę jestem pod wrażeniem tych głośników. Na koniec wrzuciłem "Learning to Fly" Pink Floyd, ale z koncertowego "P.U.L.S.E.", no i tu już nie było tak efektownie, sprzęt obanżył wszelkie niedoskonałości nagrania, w szczególności jego małą dynamikę, ale brzmiało to powiedzmy "tylko poprawnie" nie tak efektownie jak przy wcześniejszych nagraniach.

Bałem się wcześniej tych tub, że będą bardzo krzykliwe, ostre - nic podobnego to są całkiem inne głośniki niż te znane z Altusów. Tutaj amerykańscy inżynierowie zrobili wielką robotę. Drugą rzeczą która mnie zaskoczyła to bas. Bardzo nisko schodzący, a jednocześnie bardzo szybki, zwinny, dobrze kontrolowany. Stojąc przy kolumnie zauważyłem że membrany momentami mają badzo duży wychył.

Ogólnie napiszę tak: chyba znalazłem to co szukałem, ale z ostateczną decyzją wstrzymam się jeszcze do czasu odsłuchania co najmniej Dynavoice DF-8.

I jeszcze jedno. Właśnie dowiedziałem się jak źle mam dobrane głośniki (Dali 606) do wzmacniacza...

Wszytko było słuchane z CD na Yamaha CD-S300 i moim wzmacniaczu Yamaha A-S701 przy ustawieniach regulacji tonów na 0, a loudness na godz. 9.00

 

PS. Podziękowania dla salonu audiomax24 z Zielonej Góry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej kolega pisał , też na 1 odsłuchu miałem ucieszoną japę , przy 2 stwierdziłem ,że coś by mnie zanudziło tym efektem "wow" ;)  i radzę też ochłonąć i posłuchać innych kolumn. Niestety przeskok z kiepskiej jakości na sporo lepszą robi lekki kocioł w głowie , niech emocje opadną. Po sprawdzeniu 2-3 innych par , można jeszcze raz przesłuchać klipscha i zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak od roku posiadam K. RP 2080F sprzęgnięte z Y.  A-S701,co pozwoliło mi wyrobić sobie jakieś zdanie o tym zestawieniu. Po prawdzie nie obczajam o co komon różnym użytkownikom z tym przesytem góry, o którym można przeczytać w wielu wypowiedziach. Tuby zawsze miały swoistą specyfikę dźwięku, albo ją akceptujemy albo nie. Zauważyłem, że  te głośniczki (mowa tu o wysokich tonach) mają swoje preferencje gatunkowe. W niektórych gatunkach grają perfekcyjnie, w innych mają problemy. Jeśli chodzi o środek i zjazdy do dołu grają fenomenalnie i to przy każdej głośności . Jeśli słuchamy brzmień elektronicznych o bogatej palecie najwyższych tonacji zaczyna się tu jakiś klipisz :) , mam wtedy wrażenie , że dźwięk  nie rozchodzi się z tuby ale jakby przez rurę :) w dodatku ze sporą porcją waty w niej. Inaczej rzecz ma się przy muzyce w gatunkach: jazz, rock, ambient, symfonia! , że nie wspomnę o muzie filmowej. Wysokie tony są wtedy dokładnie takie jakich oczekuję, natężenie doskonałe i ogólny stosunek dynamiki góry do reszty częstotliwości, jest perfekcyjnie wyważony. Trochę trwało zanim przestawiłem się na odbiór darów Klipscha, jednak po dziś dzień czegoś brakuje mi w jakości góry a nie ilości (jak opisują to niektórzy koledzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Cóż, trochę czasu upłynęło zanim zakupiłem kolumny, ponieważ z niełatwą decyzją się to wiązało. Kolumny kupiłem parę dni przed świętami, więc gdy piszę tego posta minął ponad miesiąc. Zdecydowałem się ostatecznie na Klipscha, ale na już nowszy zestaw czyli RP-8000F i jestem... bardzo zadowolony. Przed zakupem słuchałem ich jeszcze 2 razy w sklepie, ale w końcu zakupiłem je w sklepie internetowym, żeby w razie gdy po dłuższym odsłuchu w domu dojdę do wniosku że to nie to, móc odstąpić od umowy i je zwrócić (za radą S4Home). Po tym miesiącu zdecydowanie stwierdzam, że to kolumny dla mnie, w zestawieniu z moim wzmacniaczem (Yamaha A-S701). Muzyka jakiej słucham (głównie Rock i Metal) dla mnie brzmi wspaniale, a syn niejednokrotnie testując je swoim rapem stwierdził,że zazdrości mi w przede wszystkim basu... Tak więc od miesiąca gdy włączam sprzęt uśmiech nie schodzi z mojej twarzy. Głośniki te w zestawieniu z Yamahą mogę polecić w szczególności osobom które lubią konturowe brzmienie i słuchają Rocka, Metalu i nie tylko: chór Aleksandrowa brzmi potężnie, jakby te 60 chłopa stało w moim pokoju!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kiedys słuchalem AS701 z RP 260 i Megadeth brzmiał super. 701 wcale nie gra bardzo cofnietym srodkiem pasma, delikatnie w granicach dobrego smaku, ona poprostu nie ociepla i nie maskuje brzmienia, przez to może wydawać się "ostra" czy chłodna. Jak kolumny nie skrecimy prosto na siebie to sopran z nich bedzie lekko zgaszony a wtedy bas i srednica bardziej eksponowane i brzmi to fajnie. Może nie jest to granie na długie godziny ale na 2 godzinna jazde zajebioza. Szkoda ze te kolumny sa tak duże gabarytowo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...