Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 3,5 k


maniu

Recommended Posts

Witam, jak w temacie poszukuje nowych kolumn (chcę na raty) w kwocie do 3,500 zł. Aktualnie posiadam STX F-200

Poniżej małe info :

1. sprzęt ma być  nowy.

2. Posiadam wzmacniacz AA x-i60 i CD Yamaha CDX-460

3. Powierzchnia pokoju 30 m2, udoskonalam go akustycznie. Zakupiłem spory dywan i czekam na dostawę 3 paneli akustycznych ( 50cm x 50 cm)

4. Nie za bardzo potrafię określić jaki dźwięk oczekuje. Wydaje mi się że chciałbym dość szczegółowy i dobrze wypełniony z głębokim basem. Słucham prawie wszystkiego od hip-hopu do Blusa. (Amy Winehouse, Imany, Florence and the Machine, Tabu, Muzyka z filmów Quentina Taratnio itp. )

Na pewno wybiorę się na odsłuchy ale narazie chciałbym wiedzieć czego szukać :)
Słuchałem raz STX FX-300  z moim wzmacniaczem szału nie było, brakowało mi góry i jakby basu. Fakt że pokój był kiepski pod względem akustycznym, blisko do kolumn i za głową ściana.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli lubisz potężne, dociążone brzmienie bez ostrości, raczej z duża swobodą grania, warto spojrzeć na Heco Aurora. Model Aurora 1000 to naprawdę potężna kolumna, ale na pewno potęgi, efektu nie zabraknie. Model mniejszy Aurora 700 także sobie z Twoim salonem poradzi.

Warto na pewno posłuchać Dynavoice DF-6, to bardziej efektowne granie tzn. z wyraźniej eksponowanymi skrajami pasma. Kolumny wyróżniają się bardzo dobrym wstęgowym głośnikiem wysokotonowym. Z takich bezpiecznych wyborów na pewno warto spojrzeć na Monitor Audio Bronze 6 oraz z AA można spróbować posłuchać Klipsch Rp-260F. Klipsch to bardzo wyraźna góra i mocny, szybki energiczny bas. To kolumny skuteczne, co w Twoim salonie może także być zaletą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, wylot br chyba musi być z przodu, kolumny stoją przed wnękami ( załączam zdjęcie ) jakby był br z tyłu bas mógłby się tam dusić ??

 

Czy moj AA poradzi sobie z takimi kolumnami jak proponuje q21 ?

Moc wyjściowa: 2 x 60 W/8 Ω

Pobór mocy max.: <220 W

IMG_20180310_133356.jpg

Edytowano przez maniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia duszenia się kolumn z tunelem br gdy stoją niedaleko tylnej ściany z tyłu to idiotyczny mit. To już raczej należy unikać stawiania takich kolumn bardzo daleko od tylnej ściany. Inną sprawą jest kwestia tego, jakie są zalecane ( zwykle minimalne ) odległości od ścian w przypadku danych kolumn. Bywają kolumny które trzeba ustawiać daleko od ścian nawet jeśli mają tunel br z przodu. Tak samo bywają kolumny z br z tyłu do ustawienia blisko tylnej ściany. Przy większym budżecie radził bym Focale Chorusy.

Umieszczenie tunelu br z tyłu rozwiązuje w dużej mierze problemy z szumami na skutek turbulencji i wydobywającymi się z tunelu dźwiękami reprodukowanymi przez tylna stronę membrany podlegające rezonansowi falowemu w tym odcinku rurki ( efekt piszczałki ) i częstotliwości wyższych.

Umieszczenie z przodu tunelu br czyni kolumnę nieco mniej wrażliwa na zmiany brzmienia na skutek zmian odległości od ścian.

Dla przykładu kolumny Quadral Aurum 5 . To są 3-drożne kolumny z br i głośnikiem basowym z tyłu, przewidziane do ustawienia dość blisko tylnej ściany.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Aurory 700 :) ja mam i szczerze polecam! I nie znam nikogo kto by się zawiódł:) 

Są łatwe do wysterowania- nie wymagają jakiegoś super wzmacniacza a grają jak trzeba:) u mnie z Rn-602 zatrzasly 35 m2, dużo ciepła dynamiki przestrzeni:) fajne kolumny. 

A co do br z tylu to mają 2 tunele które wcale mocno nie dmuchaja więc bez obaw:)

20180228_145502.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wnęka może stwarzać problemy również gdy tunel będzie z przodu. Trudno to przewidzieć bez prób. Jednak unikał bym wstawiania do niej kolumn które miały by z niej grać. Jeśli maja stać tak jak na zdjęciu to chyba będzie położenie graniczne. Dobrze by było wysunąć ją choć nieco bardziej do przodu i do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bo mają te zniekształcenia od najniższych poziomów głośności. Dlatego tak jest. :)

Piotrek

Niektórzy forumowicze szukają takiej "jakości" dźwięku , więc nie ma co deprecjonować ;) sam mam sporo sprzętu z jbl-a i wg mnie bardzo fajne granie szczególnie w KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Maniu może wydać 3 tysiące na parę kolumn podłogowych, to nie ma co proponować kolumn które są obecnie warte 1000-1500zł i grają tak jak kosztują (choć wolałbym E80 od np. TAGA 606 czy Jamo S606). Poza tym w tej cenie można kupić np. duuużo lepsze od nich Jamo D570 czy 507, albo z nowszych E870/E875
Kończmy już te rozważania o serii Northridge i o kolumnach do półtora tysiąca i wracajmy do meritum!

Pozdrawiam
PS. Maniu - chcesz nowe kolumny z uwagi na raty... ale może lepiej nie odpuszczać używanych i choćby wziąć jakiś nieduży kredyt na ten cel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Pozdrawiam
PS. Maniu - chcesz nowe kolumny z uwagi na raty... ale może lepiej nie odpuszczać używanych i choćby wziąć jakiś nieduży kredyt na ten cel?

Myślałem nad tym, ale narazie (soory s4 ale jednak wolę kontakt na miejscu i transport osobsty, ale dziękuję bardzo za propozycję i pomoc !) jadę na odsłuch Aurory 700 i być może z nimi wrócę. Chyba że nie zgrają się kompletnie z moim AA x-i60. Jednak myślę że ten wzmacniacz aż taki zły nie jest i chyba można go jakościowo porównać do Yamahy RN-602 z która podobno świetnie sobie z nimi razi. Choć AA podobno jest dość ciemnym wzmacniaczem, zobaczymy. Może w przyszłości go sprzedam i wtedy kupię coś idealnie pod te kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...