Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 3,5 k


maniu

Recommended Posts

Huhu wreszcie Aurory 700 zakupione :)

Słuchałem ich w sklepie i naprawdę mi się spodobały, minimalnie mogło by być więcej detali ale to mój AA, po podłączeniu jakiegoś wzmaka Onkyo ( w cenie do 2 tyś) było lepiej. Słuchałem jeszcze Polk Audio ale nie pamiętam jakich i do mnie nie trafiły.  W sumie nic innego nie słuchałem bo byłem trochę zafascynowany ;) Podłączyłem je w domu w pośpiechu i jestem mega zadowolony. W moim pokoju pojawił się bas, i to jaki  ! Wszystko jest równe, nawet jak podgłoszę dość mocno, ale to tylko na chwilę bo domek tak zbudowany w szeregu że słyszymy się z sąsiadem jak głośniej damy ;)  Więc jutro będę testować, za dnia.

Niech się porządnie wygrzeją i bardziej je osłucham to coś więcej napisze.

Jest jakaś różnica podczas podłączania kolumn bi-wire  jednym kablem, znaczy w które gniazda ?

 

Dzięki za pomoc !

Edytowano przez maniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, maniu napisał:

Jest jakaś różnica podczas podłączania kolumn bi-wire  jednym kablem, znaczy w które gniazda ?

Jeśli zależy Ci na większej szczegółowości to lepiej jest podłączyć przewody do zacisków sekcji z głośnikiem wysokotonowym.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie w tej kwestii :) . Szczególnie jeśli ma się 2 zestawy przewodów lub kabel do tego przeznaczony, to ma to większy sens niż kupowanie specjalnych zwór o lepszej jakości. Na bas zwykle wystarcza w miarę gruby miedziany przewód głośnikowy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie testy często potwierdzają to co piszę w tej kwestii. I wcale tu nie namawiam aby kupować 2 pary przewodów zamiast jednej. Bywa jednak ze ktoś kupuje zwory których cena jest większa niż różnica w cenie pomiędzy przewodem z dwoma i czterema kablami i to nie za bardzo ma sens. Często ktoś kto kupuje przewody wyższej klasy ma już jakieś dość grube miedziane przewody które warto wykorzystać na bas.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra napiszę parę zdań po kilku dniach odsłuchów i cieszenia się nowymi zabawkami. (Heco Aurora 700 )

Co najbardziej mi się w nich podoba to głębokość dźwięku, wcześniej tak bardzo brakowało mi ciężkości, basu. Teraz nawet struny gitary akustycznej są dociążone, czuć ich drgania i wnętrze gitary. Pojawiła się fajna sterofonia, co mnie zawsze dziwiło, jak kolumny mogą mieć wpływ na stereofonię. Zawsze wydawało mi się że za to tylko odpowiada wzmacniacz. Wokale, zależy od utworu, jedne są fajne wycofane, jakby wydobywały się za kolumn (wokalistka LP ), gdzie indziej zbyt natarczywe (np. Florence nad the Machine ) myślę że to kwestia nadal akustyki i wygrzania kolumn.  Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jednak czegoś mi brakuje, jakby detali i powietrza. Myślę że to wina wzmacniacza AA x-i60, już wcześniej o tym pisałem. Jednak HECO to podobno dość ciepłe kolumny i mój wzmacniacz też. Posiadam DAC Audio Prodigy Audio Cube i CD Yamaha CDS 460. Na CD jest trochę lepiej, ale nadal to nie to. Oczywiście tradegii nie ma, nie mam na co narzekać. ale widzę że pomimo że jestem początkującym audiofilem to już mi ciężko dogodzić ;) Co będzie później ;)

Zastanawiam się czy by nie sprzedać mojego AA za około 1000 zł i nie szukać używki Yamahy AS-501 lub AS-701, jednak nie zrobię tego w ciemno i tu pojawia się problem. Myślałem nawet o NAD 326 bee, chodzą po 1000 zł , ale nie ma wejścia cyfrowego.  Jaka jest różnica pomiędzy tymi Yamahami ? Czy może ubytek powietrza i detali to wina moich słanych źródeł ??
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chemik1989 napisał:

Ja mam Yamahe 803d z aurorami 700, wcześniej grała Yamaha 602 i też wyśmienicie sobie radziła. 803 jest jednak trochę mocniejsza. Z obydwoma yamahami heco grają bardzo ładnie, pierwsze zachwyty już minęły więc mogę śmiało powiedzieć że połączenie Yamahy z aurorami jest udane. 

Czyli nie tnie nic po uszach ?

Jakiej muzyki słuchasz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zrobić tego w ciemno, skoro większość uważa że to dobre połączenie. Tylko pytanie czy uda mi się sprzedać AA w dobrej cenie.  Noo i trochę mi to żal ;) podoba mi się wizualnie i ten wyświetlacz.

Noo i rozumiem że yamaha jest całkowicie sterowana pilotem ?? Tzn. Głośność i kanały ? (As 700)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że musisz sam to posłuchać i ocenić. Każdy odbiera takie sprawy inaczej. Być może było by to połączenie idealne dla Ciebie. Ja bym raczej wybrał kolumny o innym brzmieniu ( nieco ostrzejszym i rozdzielczym ) do wzmacniacza który masz.

Do AA myśle ze dobrze pasowały by kolumny takie jak KEF iQ7 lub Focal Chorus

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobydick

Wiem, będę się starać posłuchać.

Ja kupując te kolumny wiedziałem że będę musiał zamieńc wzmacniacz. Słuchałem je też na innym urządzeniu (chyba onkyo, pisałem On tym jakiś czas temu) i bardzo mi się podało.

Noo i wiem że kiepski argument tutaj, ale jednak aspekt wizualny jest u mnie dość mocny ;) nie wiele kolumn mi się podoba, chorusy jeszcze spoko, ale te Kef ani trochę. Podobaja mi się jeszcze monitor audio i trochę żałuję że nie posluchalem

Greatwasel 

trochę mnie to dziwi, bo u mnie kolumny grają naprawdę równo, jedyna wada to ubytek detali. Ale z tego co czytałem to wyŻsze yamahy, aż tak nie eksponują wysokich tonów jak niskie modele. 

Kurczę w Poznaniu nie ma gdzie posłuchać tego zestawienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i mi totalnie nie podeszło dlatego nie kupiłem,  odsłuchy tydzień czasu w warunkach domowych. Ja mam inne kolumny. Chodzi mi o to że najlepiej odsłuchac,  bo nie koniecznie dla jednego dobre może okazać się i dla drugiego. Uważam że to nie koniecznie dobre połączenie bo jak wszyscy twierdzą yamaha eksponuje skraje pasma przy przebasowionych heco, może to komuś nie pasować. Mi nie podeszlo. Może z inną elektronika było by lepiej, w ostateczności dobra Lem inne kolumny i jestem mega zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...