Skocz do zawartości

Onkyo Rz820 glosniki do 18m2


Kolunio

Recommended Posts

Witam

Mam pewien problem w wyborze głośników. Jestem zdecydowany na amplituner Onkyo Rz820 tylko nie wiem jakie glosniki wybrać do takiego metrażu.

Czytałem trochę i polecane są Dali Zensor oraz Klipsch model RP.

Byłem dzisiaj w MM i były Zensor 7. Musze przyznać ze prezentują się bdb. Odsłuchu jednak nie było bo nie było tego ampli..

Czy do tego metrażu modę brać 7 czy też będą za duże? Oraz czy ewentualnie Klipsch RP 260 również?

Może ktoś ma podobny metraż i może doradzić? Oczywiście chodzi o zestaw 5.0.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz KD docelowo zbudowane o system 5.0? Nie zamierzasz dozbroić tego w subwoofer? Więc powtórzę, jak mantrę, nie ma to większego sensu.

Co do samych kolumn (nie głośników) jednak jakiś odsłuch by się przydał, żebyś był w stanie obrać jakikolwiek kierunek, jeżeli chodzi o samo brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo będzie subwoofer jeżeli będzie mało basu. Na razie planuje zakupić 5.0. Obecnie mam Denona 1906 oraz glosniki wharfedale diamond 9.1 9cs oraz 9sr i subwoofer sw150. Chce spróbować czegoś innego i nowego ampli z funkcjami sieciowymi i lepszym dźwiękiem ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że teraz muzyka jest ważniejsza. Dlatego chcę w miarę dobry ampli i glosniki podłogowe... z kina tez nie rezygnować bo kable w ścianach i od czasu do czasu obejrzy się jakiś film i dodatkowo tez jest ps4 pro i xbox s.;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie dźwięku szukasz.

Klipsch RP260 to granie mocne kinowe, bezpośrednie, na klatę, bardzo dynamiczne.

Tak samo wyraźnie, czysto przestrzennie zagrają Magnat Quantum 727

Zensor 7 gra spokojniej, łagodniej. Melodyjnie. Bardziej ciepło.

Podobnie z tym że z większą ilością basu zagrają Heco Aurora 700

Wszystkie mogę Ci wypożyczyć i sprawdzisz sobie w domu a nie hali 1000m2 :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to bardzo dobry wybór, kolumny także, chociaż są to zupełnie różne konstrukcje. W przypadku Dali nawet pomimo salonu 18m2 proponuję model Zensor 7, natomiast Klipsch to RP-260F. Jak koledzy powyżej napisali, Klipsch to dynamika, szybkość, ale także jasność. Dali to spokojniejsze, plastyczne granie. Dobrą alternatywą jest zestaw oparty na Heco Aurora 700, warto także rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio Bronze 6. Aktualnie są także ciekawe pakiety Focal serii Chorus w konfiguracji 5.1 - to dobre, dynamiczne, mocne kino domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...