Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 33m2


lukaszoo

Recommended Posts

Jako ze jestem nowy na forum witam wszystkich forumowiczów.

A wiec postanowiłem wymienić swój plastkiowy zestaw LG ht554 5.1 na mam nadzieje coś lepszego. Kwota nie jest zbyt wielka ale mam na to aktualnie 4tys (amplituner + głosniki 5.1 subwoofer w niedalekiej przyszłości) zestaw ma służyć 100% do filmow. I tutaj prośba do was abyście coś ciekawego doradzili bo czytając fora i różne strony jedni polecają dany zestaw inni zaś nie. Salon posiada 33m (poniżej wkleje foto bo jest on otwarty) i nie wiem czy coś to zmienia. Chodziło by mi również aby zestaw nie był rozstawiony po całym pokoju tylko zrobić taką strefe tv-narożnik ( i czy w ogóle moze tak być)? Z biegiem czasu chciał bym dołożyć do tego zestawu dwa głosniki sufitowe wpuszczone w sufit podwieszany wiec jeśli znalazł by sie w tej cenie jakiś amplituner ktory w przyszłości by to obsłużył było by fajnie. Aha tak jeszcze informacyjnie lubie sporą dawke niskich tonów ogladając filmy w tej cenie nie wliczam subwoofera bo bedzie dokupiony w niedalekiej przyszłości (z tego co wyczytałem JBL ES250 powinien spokojnie sobie poradzić). Sporo również czytałem o kolumnach klipsch i tak dostepne cenowo był by klipsch F2 jako fronty a z biegiem czasu dokupił bym resztę głośników KD ale czy klipsch F2 jakoś zagra w takim pomieszczeniu? Sprzęt oczywiście może być używany bo w tej cenie raczej na nowe liczyć nie można.

salon 33m2.png

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większe pomieszczenie od mojego. Na pewno coś mocnego. Z innych producentów to nie pomogę Ci. Ale z onkyo (amplituner) z używanych to od modelu 805 w górę. Głośniki to sam musisz dobrać pod amplituner.

Subfower mam JBL E150 na 24m2 w zupełności wystarczy.

e250 jest za około 1000zł. E150 około 500zł. Więc nie wiem czy warto dopłacać. Wolałbym na lepsze głośniki.

Sprzęt możesz rozstawić od schodów do ściany.  Jeśli planujesz głośniki sufitowe to chyba miałeś na myśli dolby ATMOS? jak tak to raczej tylko nowy amplituner. A do takiej powierzchni w cenie 4000zł z głośnikami raczej będzie ciężko się zmieścić. Ktoś mądrzejszy musiałby się wypowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem aby znaleźć coś co zagra w tym pomieszczeniu bo jest one można powiedzieć otwarte i nie wiem czy ma to jakiś wpływ, a nie chciał bym kupić za słabego sprzętu. Sporo ludzi poleca kolumny do KD Jamo s606 lub Dali Concept 6 ale czy te kolumny dają rade bo cenowo jamo nie jest az tak drogie a zostało by wiecej na amplituner. Z subwooferem jeszcze pomysle bo sporo ludzi na forum poleca magnata 302a, ale na subwoofer jest jeszcze czas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie czytanie różnych stron itp. (czyli mówisz ze te jamo które polecalo sporo ludzi na ten metraż to lipa)

Mam jeszcze pytanie czy doradził byś mi jeszcze jakiś używany amplituner który posiada ten system dolby atmos a zarazem zagra ładnie w KD z tymi klipschami F2 bo raczej pójdę w sprzęt używany a dołożę trochę do tego amplitunera aby miał ten atmos. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

 

S4Home przepraszam ale dopiero teraz doczytałem ze ten Onkyo 608 posiada dwa dodatkowe kanały o które mi chodziło. Ok wiec jeśli chodzi o amplituner to zostane przy tym Onkyo 608 choć jeszcze zastanawiam się nad tymi kolumnami do niego bo faktycznie dostać całe 5.0 KlipschaF2 może być problem (na pewno aktualnie finansowy) jeśli możecie jeszcze polecić jakieś kolumny 5.0 do tego Onkyo (mogą być używane) bo jakoś ta Taga za mną nie przemawia. 

Edytowano przez lukaszoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy o takie dwa dodatkowe kanały ci chodziło. Bo 608 nie ma atmosa. Ale ma 7.2 kanałów. 

Ale z atmosem raczej nie znajdziesz w takiej cenie. 

I tak jamo odradzam, nie chodzi o wielkość twojego pomieszczenie. Po prostu to mizerne kolumny.

Piotrek

Czytam co posiada ten Onkyo tx-sr608 i ma opcje Dolby® Pro Logic® IIz która niby odpowiada za dźwięki pionowe (wyczytane z google) np padający deszcz, wiatr. Czy poprostu jest to pić na wodę i przy tym onkyo nie ma sensu montowania dwóch głośników w suficie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, modelarz01 napisał:

Do kina glosnikow podwieszanych w suficie nie montuj do k i n a. :) Prawidlowy rozstaw glosnikow znajdziesz na wielu stronach.  Podwieszane to tylko stereo lub atmos.  Nie wierz w zadne prologic itp..

Wszystkie kolumny będą rozstawione tak jak mają być (miejsca jest dużo) ale chciałem aby w suficie dać dodatkowe głośniki do Atmos. Ma to być zestaw tylko do filmów wiec myślę że efekty były lepsze. 

Wiec jeśli ten Onkyo nie ma atmosa to proszę poleccie jakiś amplituner z atmos co fajnie zagra z tymi Klipsch F2?. Lepiej teraz dołoże do elektroniki niż za niedługo ja wymieniać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale nie znajdziesz go w tej cenie! Mówiłem ci. Atmos to nowość. To trochę rozbudowy dolby IIz. Bo owszem pada deszcz ale dokładnie nad tobą. 

Atmos to ampli używane powyżej 1200 tak strzelam. 

Ok rozumiem przez to napisałem ze dołoże trochę $$$ aby kupić coś juz z dolby atmos.

Znalazłem Onkyo TX-NR636 cena jest dość znosna wiec + fronty Klipsch F2 i jakaś baza do rozbudowy na 7.1 jest. Myślę że jakoś w miarę będzie to grało w KD. Resztę kolumn i sub dokupie z biegiem czasu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...