Skocz do zawartości

Wybór słuchawek


Recommended Posts

Witam, planuje kupić słuchawki, mój budżet to 700 zł, generalnie trochę " przekopałem " internet i spośród kilku modeli doszedłem do tych dwóch: beyerdynamic Custom studio i senn. hd 599. Czy jest ktoś na forum, kto mógłby trochę więcej powiedzieć z własnego doświadczenia o tych modelach słuchawek, chciałbym wysłuchać opinii użytkowników, którzy posiadali owe słuchawki lub nadal posiadają. Może też ktoś poleci coś innego do podanej kwoty. Zaznaczam, że nie posiadam wzmacniacza słuchawkowego, działam na interfejsie muzycznym steinberg ur22 mk II. Potrzebuję słuchawek do użytkowania w domu, głównie przy komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też jestem trochę bardziej za sennheiserem, jednak też słyszałem dużo pozytywnych opinii o beyerach, napewno szukam słuchawek w których można wymieniać przewód, co do konstrukcji zamkniętej/otwartej  jest mi to obojętne. Jedynie muszę szukać modelu z odpowiednio niższą impedancją bo bez dobrego wzmacniacza zakup takich słuchawek mija się z celem. Napewno dziś pogrzebie żeby znaleźć więcej informacji o tym modelu Audio-Technici.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sennheiser, to dołożyłbym do Sennheiser HD 600 (używane). Miałbyś święty spokój do końca życia. A nóż kiedyś kupisz wzm. słuchawkowy i będą jak znalazł.

Niestety z tym steinberg ur22 mk II nie osiągną swoich możliwości. HD 600 mają imp. 300 ohm i to urządzenie jest dla nich "za słabe".

Oczywiście zagrają bardzo muzykalnie, są też niesamowicie wygodne co jest dodatkowym atutem przy słuchaniu z komputera przez długie godziny.

Faktycznie może te Audio-Technica (jeśli rzeczywiście chcesz wydać tyle kasy) lepiej wykorzystają Twoje urządzenie. Mają 40 ohm więc są łatwiejsze do wysterowania.

Jeśli nie zamierzasz w przyszłości kupować lepszego wzm. słuchawkowego lub DAC'a, ja poprzestałbym na czymś tańszym: Creative Aurvana, AKG K514 coś w tych granicach cenowych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...