Skocz do zawartości

Dobór głośnika centralnego


Gienio

Recommended Posts

Obecnie podsiadam wzmacniacz Denon AVR-1600RD + na froncie dwa głośnikiMagnat Quantum 673 a na tyle Denon SC-M39, chce do nich dobrać głośnik centralny.

Budżet 700-800 zł, używka czy nowy nie wiem, coś do polecenia?

Taki sprzęt napotkłem

https://www.olx.pl/oferta/dali-vokal-glosnik-centralny-kino-domowe-CID99-IDrWcAN.html#98e5170cae

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny to bardzo ważny element systemu, w filmach odpowiada za bardzo dużo informacji, przede wszystkim dialogi, natomiast w koncertach to wokal. Głośnik centralny powinnismy dobrać najlepiej pod kanały przednie, w Twoim przypadku najlepszą opcją będzie głośnik Magnat Quantum Center 67. Docelowo jeszcze w przyszłości zmienisz sobie kanały tylne na głośniki Magnat serii Quantum i będziesz miał cały, spójny system kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, modelarz01 napisał:

są one wszędzie od 708zł

za tyle jest Quantum 67 ale S4home mówi o Elac CC 71

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Tak o nim. No to na pewno. Ale masz cenę przez pół. 

Z racji że to dobry model to zachęcam :)

Z racji że to konkurencyjny sklep odradzam :(

Hehehe

Wiesz o co chodzi:)

Piotrek

 

rozumiem :) 

Tylko teraz trochę wbiłeś mi ćwieka:) byłem już w sumie zdecydowany na Quantum 67, z racji właśnie jednej serii z moimi fronatami, ale jednak CC 71 trochę model wyższy.

Teraz pytanie czy iść w niego mimo, że nie z "rodziny" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac to bardzo dobry głośnik, koledzy pokazali Ci ciekawą opcję. Obiektywnie jest lepszy od Magnat Quantum 67, natomiast ja raczej obstawiałbym zastosowanie głośnika tej samej serii co kolumny przednie. Spójność charakteru brzmienia będzie ważniejsza niż nawet trochę wyższa klasa dźwięku, który nie będzie idealnie pasował do kolumn przednich. O kwestiach wizualnych nie wspomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...