Skocz do zawartości

STEREO DOM


krzysztof 77

Recommended Posts

Witam,chcialbym waszej opini zakupilem kolumny podlogowe Pylon Shapire 25 graja one w tej chwili ze starym amplitunerem technics ,chce zakupic nowy poniewaz tamten jest zmeczony i ma swoje lata a nie gra przyzwoicie ,planuje zakupic amplituner stereo rozmyslam pomiedzy kilkoma modelami ONKYO TX-8270S,YAMAHA R-N602,MARANTZ PM7005,HARMAN HK3770,e do tego kable Inakustic Premium LS;2*4,0mm,pomieszczenie w ktorym bedzie to gralo to 30mkw otwarte ,lubie posluchac roznej muzyki ale cenie sobie czystosc gleboki bass i wysokie czyste tony ,pieniadze jakie chcialbym przeznaczyc to 3tys,jest duzo wzmacniaczy na rynku ale jakos te przypadly mi do gustu ,oczywiscie pod wzmacniacz chce by rowniez byl podlaczony tv oraz sat i bluray moze w przyszlosci zakupie odtwarzacz strumieniowy ale wczesniej chcialbym zakupic w miare dobry wzmacniacz stereo.Prosze o podpowiedz osob ktore moga mnie w jakis kierunek poprowdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na NAD C356 BEE, to wydajny, mocny wzmacniacz, który w połączeniu z Sapphire 25 zapewni bardzo swobodny, dynamiczny dźwięk z dobrą podstawą basową. To bezpieczny i uniwersalny wybór. Jeśli lubisz jaśniejszy, bardziej analityczny przekaz, warto także spojrzeć na Cambridge Audio CXA60. Także świetna dynamika i trochę efekciarstwa to Yamaha A-S701. To model, który jednak jest znacznie równiejszy niż modele niższe. Alternatywą dla tego wzmacniacza jest amplituner sieciowy Yamaha R-N803D, który jest zbudowany na bazie wzmacniacza A-S701, dodatkowo posiada bogatą funkcjonalność sieciową i system kalibracji akustyki pomieszczenia. Na koniec moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja - brytyjska integra Cyrus One. Pomimo rozmiaru midi to wzmacniacz o niesamowitej energii, dynamice, szybkości, wypełnieniu oraz dużej rezerwie prądowej. 

A może lampa? Bardzo ciekawą opcją jest Yaqin MS-30L. Warto posłuchać, potrafi oczarować, a to model bardzo dopracowany, praktycznie bezawaryjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za podpowiedz,nie bralem pod uwagi YAMAHA R-N803D widze ze ma bardzo dobre parametry i moj uklad w domu poniewaz mam otwarty salon z korytarzami i kuchnia wiec sam powinien dobrac akustyke jak pisza w specyfikacji urzadzenia ,tez myslalem nad NAD C356 BEE lecz ten model YAMAHA ma wiecej funkcji ktore wykorzystam poniewaz w domu bedzie uzywac tez moja rodzina i jak pislem kazdy innej muzyki slucha a przy okazji ma bogata funkcjonalnosc sieciowa ,kolumny shapire 25 sa 4 omowe czy nie bedzie on sie zbytnio grzac i jakiej dlugosci kable zakupic czy z zapasem czy dopasowane i czy te kable ktore wymienilem beda dobrze graly z caloscia  czy  proponujesz zwrocic na cos innego,i mam pytanie poniewaz kolumny w zestawie nie mialy kolcy czy jak je zakupuie zmieni to cos w odbiorze.

Edytowano przez krzysztof 77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Yamaha jest bardzo bogato wyposażona, to bardzo wydajny amplituner, z kolumnami Sapphire 25 nie będzie żadnego problemu z prawidłowym wysterowaniem. 

Co do kabli, to proszę wymierzyć, nie ma sensu robić jakiegoś dodatkowego zapasu na kablach, jedynie zastosuj kable równej długości do obydwóch kolumn. Oczywiście można zastosować kabel InAkustik Premium LS, jako alternatywa podobnej klasy jest Melodika MDSC40 lub trochę lepszy Chord Clearway. 

Kolce poza względami wizualnymi, dają możliwość stabilniejszego postawienia kolumny. Kolumna stojąca bez kolców przylega dużą powierzchnią do podłogi,co może negatywnie wpływać na brzmienie, szczególnie jeśli podłoga nie jest idealnie równa, kolumna wtedy nie stoi stabilnie. Przy kolcach nie ma tego problemu. Oczywiście różnica dźwiękowa nie jest ogromna, ale słyszalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje ,bede chcial zakupic i potestowac ten wzamcniacz w domu bo w sklepie nie ma odsluchu a w kazdym pomieszczeniu dzwiek brzmi inaczej ,dobrze by bylo odsluchac kazdy proponowany przez Ciebie lecz taka opcja nie istnieje by miec w domu kazdego i sobie sprawdzic co tak naprawde bylo by najlepsze ,wiem ze NAD i Cambrige to swietne wzmacniacze mysle ze ten tez okaze sie dobrym wyborem bo kupujac Pylony caly czas proponowano mi ONKYO wiec ciesze sie ze pomogles mi wyborze ,podloga jest rowna wiec kolce pewno nie kupie moze z ciekawosci tylko by sprawdzic roznice 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Zapraszam w takim razie do wypożyczenia urządzenia i przetestowania we własnym systemie. Onkyo jest także dobrą opcją, natomiast jeśli budżet pozwoli, to Yamaha R-N803D jest jednak o klasę lepszym urządzeniem.

 

Dziekuje za propozycje lecz czas mi na to nie pozwoli nie jestem na terytorium Polski ,mysle ze z wyboru Yamahy bede zadowolony poniewaz japonczycy nie wypuszczaja bubli a Yamaha nie jest zlym sprzetem a i do moich potrzeb wystarczy wiec zostanie mi tylko zakup ,jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Wybierasz amplitunery, wzmacniacze, wszystko innej klasy. Kupując w ciemno wtopisz. Ale nie musi tak być. Wypożyczamy sprzęt na odsłuchy domowe. Jeśli model który wyślemy nie spodoba się to wymieniamy na inny :)

Zapraszam

Oczywiście że lepiej wypożyczyć i posłuchać, ale kolega wspomniał, że jest za granicą i nie ma możliwości wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

Ten system ma być kupowany do pomieszczenia tu w Polsce? Czy za granicą?

Jeśli tu w Polsce to niech poczeka do przyjazdy i wtedy wybiera. Jeśli zagranica, to zagranicą są salony które jak my wypożyczają  sprzęt na odsłuch.

I po problemie :)

Piotrek

 

Oj, za granicą z tymi pożyczaniem jest dużo problemu. Mam znajomych w UK, Niemczech i w Norwegii, tam po prostu się kupuje po odsłuchu w salonie, ewentualnie zamawia się ekipę, która przyjeżdża do domu z kilkoma konstrukcjami. Jest to jednak droga usługa i warta zachodu przy droższych segmentach. Zawsze, tak jak u nas, pozostaje zakup przez sieć i możliwość zwrotu. Jeśli masz czas i chcesz dobrze wybrać, to tak zrób. Kup prze sieć i słuchaj, próbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ten sprzet bedzie grac w Polsce ,Ja pracuje na kontraktach raz w Irlandi, raz w Uk, czasem w Niemczech,ale kolega ma racje za granicami naszego kraju inaczej sie zakupuje sprzet, w wiekszosci odsluchuje sie w sklepach  salonach i przewaznie sa firmy co pozniej nam to w domu montuja ,u nas mozna sie pobawic ,testowac i wiecej jest osob co znaja sie w tej dziedzinie i doradzaja ,zamowilem juz ta Yamahe R-N803D co Pan kolega zaproponowa,l bede ja testowal w swieta jak bede w kraju oczywiscie mam wymowienie 30 dni jakby co...wtedy bede chcial jesli niebede zadowolony sprobowac pozyczyc i potestowac od was Panowie ,lecz mysle ze powinno byc Ok,mam takie pytanie odnosnie jeszcze kabli ,kolega wczesniej  pisal o polskim kablu Melodika MDSC 40 ,czytalem o  nim i ma same dobre cechy ,czy lepiej kupic gotowy zrobiony czy moze jak gdzies czytalem na forum zostawic gole zyly wkrecajac zamiast z koncowkami bananowymi czy ma to jakies znaczenie procz wygody .Pozdrawiam Krzysztof.

Edytowano przez krzysztof 77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...